Rutte: Er is genoeg wc-papier. We kunnen tien jaar poepen
DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte heeft donderdag medewerkers van een grote AH-supermarkt in Den Haag een hart onder de riem gestoken in de drukte die ze ervaren doordat mensen massaal spullen zijn gaan hamsteren. Vooral met de behoefte aan wc-papier speelde Nederland zich via sociale media internationaal in de kijker. Hamsteren is níet nodig, herhaalde Rutte voor de NOS-camera. Ook wc-papier is er genoeg in heel Nederland, zei hij tegen een klant. "Er is zoveel. We kunnen tien jaar poepen."
Vakkenvullers vertelden tegen Rutte hoe zij zelf proberen klanten op voldoende afstand te houden in verband met besmettingsgevaar. Soms buitelden klanten over elkaar en winkelmedewerkers heen om spullen te pakken. Sommige vakkenvullers zetten daarom kratten om zichzelf heen als zij de schappen bijvullen of ze doen net alsof ze niezen om klanten op afstand te houden.
De premier bekeek hoe er plastic schotten om de kassa's worden gezet om de medewerkers en klanten te beschermen. Ook worden lijnen op de grond geplakt om klanten aan te geven welke afstand ze moeten aanhouden.
In andere supermarkten worden soortgelijke maatregelen genomen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
2 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
10 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
11 uur geleden