Rutte 'enorm blij' met unanieme Europese deal over steun Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte is "enorm blij met het zojuist bereikte akkoord over steun aan Oekraïne", twittert hij vanuit de Europese Raad. Onverwacht snel kwam daaruit een deal voor 50 miljard euro waarmee de EU volgens Rutte "meer structuur, transparantie en voorspelbaarheid" in de steun aan Oekraïne brengt.
Nog voordat de top goed en wel begonnen was, kwam het bericht naar buiten dat er een akkoord is bereikt, terwijl eerst de Hongaarse premier Viktor Orbán nog dwars leek te liggen. Maar ook hij zet zijn handtekening onder het akkoord, meldde raadsvoorzitter Charles Michel donderdagochtend.
De boodschap van de EU aan de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is wat Rutte betreft "kraakhelder: Oekraïne is verzekerd van onze steun, nu en in de toekomst".
Minister Hanke Bruins Slot van Buitenlandse Zaken noemt het "heel goed" dat de Europese regeringsleiders een overeenkomst hebben bereikt. "Dit zorgt voor langdurige ondersteuning en versterkt de veiligheid van Oekraïne en Europa. We blijven Oekraïne steunen in hun dappere strijd tegen Russische agressie", schrijft de demissionaire bewindsvrouw op X.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland staat positief tegenover een eventuele bijdrage aan een NAVO-missie in het poolgebied rond Groenland. Volgens minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) kan Nederland "op die manier bijdragen aan een stukje ontspanning in de relatie die wij zo belangrijk vinden, namelijk die tussen de Verenigde Staten en de Europese NAVO-bondgenoten".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook nadat een nieuw kabinet op het bordes heeft gestaan, moeten D66, VVD en CDA verder werken aan vertrouwen van de rest van de Tweede Kamer. Dat zei D66-leider Rob Jetten dinsdag na een nieuwe ronde formatiegesprekken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer wordt gedaan voor de mensen in Iran die massaal in opstand zijn gekomen tegen het bewind, maar demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakte in een debat duidelijk dat de mogelijkheden daartoe zeer beperkt zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het toekomstige kabinet hoeft niet te rekenen op steun van BBB om bezuinigingen op de gezondheidszorg aan een meerderheid te helpen. "Wij willen geen bezuinigingen op de zorg", zei partijleider Caroline van der Plas voor aanvang van een gesprek met de partijen aan de formatietafel.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt voorlopig geen geld uit voor nieuwe infrastructuur bij gebieden voor grootschalige woningbouw die het zelf heeft aangewezen. Dat staat in een brief aan de Tweede Kamer. Vier regio's vroegen in totaal 425 miljoen euro. Wel krijgen ze 99 miljoen euro uit een andere pot voor woningbouw.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie zal plannen van de coalitie steunen die op één lijn liggen met het partijprogramma, zei FVD-leider Lidewij de Vos voor haar gesprek met D66, VVD, CDA en informateur Rianne Letschert. Of dat voor veel plannen geldt? "Daar heb ik een hard hoofd in."
7 uur geleden