Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte 'enorm blij' met unanieme Europese deal over steun Oekraïne

Rutte 'enorm blij' met unanieme Europese deal over steun Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte is "enorm blij met het zojuist bereikte akkoord over steun aan Oekraïne", twittert hij vanuit de Europese Raad. Onverwacht snel kwam daaruit een deal voor 50 miljard euro waarmee de EU volgens Rutte "meer structuur, transparantie en voorspelbaarheid" in de steun aan Oekraïne brengt.

Nog voordat de top goed en wel begonnen was, kwam het bericht naar buiten dat er een akkoord is bereikt, terwijl eerst de Hongaarse premier Viktor Orbán nog dwars leek te liggen. Maar ook hij zet zijn handtekening onder het akkoord, meldde raadsvoorzitter Charles Michel donderdagochtend.

De boodschap van de EU aan de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is wat Rutte betreft "kraakhelder: Oekraïne is verzekerd van onze steun, nu en in de toekomst".

Minister Hanke Bruins Slot van Buitenlandse Zaken noemt het "heel goed" dat de Europese regeringsleiders een overeenkomst hebben bereikt. "Dit zorgt voor langdurige ondersteuning en versterkt de veiligheid van Oekraïne en Europa. We blijven Oekraïne steunen in hun dappere strijd tegen Russische agressie", schrijft de demissionaire bewindsvrouw op X.

Meer uit Politiek

In jaar 530 mensen geweigerd bij 140.000 controles aan grens

DEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.

14 uur geleden
Kabinet komt met voorwaarden voor gezamenlijke vuurwerkshows

DEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.

15 uur geleden
Kabinet wil naamswijziging goedkoper maken, ook zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.

15 uur geleden
Kamer wil deel bezuiniging ontwikkelingshulp ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.

1 dag geleden
Jetten wenst betrokkenen explosie Utrecht sterkte toe

DEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.

1 dag geleden
Formerende partijen aan de slag met suggesties oppositie

DEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.

1 dag geleden
Van Weel: oefening Groenland is geen waarschuwing aan adres VS

ATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.

1 dag geleden