Rutte en zes andere kabinetsleden naar Davos voor WEF
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse regering stuurt komende week zeven bewindslieden naar Zwitserland voor de jaarlijkse bijeenkomst van het World Economic Forum (WEF). Dinsdag reizen de eerste bewindspersonen af naar Davos, in de loop van vrijdag is iedereen weer vertrokken.
Behalve premier Mark Rutte en ministers Sigrid Kaag (Financiën) en Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken), gaan ook ministers Karien van Gennip (Sociale Zaken en Werkgelegenheid), Kajsa Ollongren (Defensie) en Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking naar de bijeenkomst. Hetzelfde geldt voor staatssecretaris Vivianne Heijnen van Infrastructuur en Waterstaat.
De meeste kabinetsleden, onder wie Rutte en Kaag, zijn er op woensdag en donderdag. Van Gennip, Schreinemacher en Heijnen gaan al een dag eerder. De bewindspersonen spreken onder meer over de economieën in opkomende landen, circulaire economie, stabiliteit in het Midden-Oosten, de vierdaagse werkweek en groei in de Europese Unie.
Samenkomst op WEF
Op het WEF komen vertegenwoordigers van onder meer regeringen, het zakenleven, de wetenschap en maatschappelijke organisaties bij elkaar. Hoewel een groot deel van het programma voor iedereen te volgen is, is het ook een plek waar invloedrijke mensen elkaar op een informelere manier treffen.
Met name dat laatste levert de kritiek op dat het WEF in het geheim te veel macht uitoefent. Zo beweert Forum voor Democratie dat Rutte geheime afspraken met het WEF maakt en het kabinet die uitvoert.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66, VVD en CDA willen een minderheidskabinet vormen, meldt D66-leider Rob Jetten. De leiders van de drie partijen hebben donderdag en vrijdag met elkaar gesproken op het Hilversumse landgoed De Zwaluwenberg. De VVD had graag JA21 willen betrekken bij een meerderheidskabinet, maar dat ziet Jetten niet zitten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vindt het "ontzettend dapper dat zoveel Iraniërs de straat opgaan om te demonstreren tegen de slechte omstandigheden waarin ze moeten leven". Tegelijk vindt hij het "zorgelijk dat de signalen over repressie toenemen" en "echt onacceptabel" dat daarbij doden en gewonden vallen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Als minderjarigen via internet alcohol bestellen, moet niet alleen de verkoper maar ook de bezorgdienst worden beboet, vindt staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, VVD). De demissionair bewindsvrouw stelt voor om de Alcoholwet daarop aan te passen. De aanscherping is volgens haar nodig omdat jongeren onder de 18 jaar te makkelijk via internet aan bier, wijn of sterke drank komen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) vindt het "zorgelijk" dat de Verenigde Staten een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties verlaten. Maar de demissionaire bewindsvrouw benadrukte vrijdag voor aanvang van de ministerraad ook dat andere landen, waaronder Nederland, samen blijven optrekken om klimaatverandering tegen te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel leden zijn weggelopen bij Nieuw Sociaal Contract (NSC) nadat de partij is gedecimeerd bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober. Het aantal leden is teruggelopen van zo'n 8000 begin vorig jaar naar 3000, bevestigt partijvoorzitter Reinout van Malenstein na berichtgeving van RTV Oost.
3 dagen geleden