Rutte en Von der Leyen: NAVO en EU gaan nauwer samenwerken
BRUSSEL (ANP) - De NAVO en de Europese Unie gaan nauwer samenwerken, hebben NAVO-chef Mark Rutte en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gezegd, na een ontmoeting in Brussel. Het was de eerste keer dat de twee elkaar spraken sinds Rutte aan het hoofd staat van het militaire bondgenootschap.
In een gezamenlijke verklaring stellen de twee dat een werkgroep wordt opgericht om de nauwere samenwerking te realiseren en dat die werkgroep snel bijeenkomt.
"De Russische agressieoorlog op Europese bodem is de allergrootste bedreiging voor de vrede en veiligheid op het Europese continent", aldus de verklaring.
De twee leiders hebben het ook gehad over "de toenemende zelfverzekerdheid van autoritaire staten op het wereldtoneel". Dergelijke staten "tarten onze gemeenschappelijke belangen, waarden en democratische principes, waarbij ze verschillende middelen inzetten, zowel politieke, economische, technologische als militaire", aldus Rutte en Von der Leyen.
Meer uit Buitenland
DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.
17 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
11 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
12 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
12 uur geleden