Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte en tien EU-leiders roepen om akkoord hoger klimaatdoel 2030

Rutte en tien EU-leiders roepen om akkoord hoger klimaatdoel 2030

BRUSSEL (ANP) - Elf EU-landen waaronder Nederland roepen de andere lidstaten in een gezamenlijke verklaring op in te stemmen met het voorstel van de Europese Commissie om de beoogde reductie van de CO2-uitstoot in de EU in 2030 op te voeren tot 55 procent ten opzicht van 1990. Eerder had de EU afgesproken de broeikasgasemissies met 40 procent te verminderen. Het klimaatdoel voor 2030 staat donderdag op de agenda van de 27 EU-leiders op hun najaarstop in Brussel.

Volgens de ondertekenaars, naast premier Mark Rutte onder anderen de Franse president Emmanuel Macron en de Spaanse premier Pedro Sánchez, zijn aanzienlijke emissiereducties "zowel nodig als mogelijk", schrijven ze. "Wij staan ervoor om substantieel het huidige doel voor 2030 te overtreffen." "Laten we, als een unie, een sterk en geloofwaardig antwoord geven op de klimaatcrisis en ons klimaatdoel voor 2030 verhogen tot minstens 55 procent, wat leidt tot klimaatneutraliteit in 2050."

Opvallend is dat de handtekening van de Italiaanse premier Giuseppe Conte ontbreekt. Begin maart steunde Italië wel een oproep aan de commissie voor snelle aanscherping van de klimaatdoelen voor 2030. Het voorstel om de CO2-uitstoot in de EU niet met 40 maar 55 procent te verminderen kwam uiteindelijk vorige maand. In de verklaring aan de vooravond van de top zeggen de elf de nieuwe ambitie van het dagelijks EU-bestuur te verwelkomen. "We moeten het eens worden over een klimaatdoel van minstens 55 procent."

In december spraken de 27 leiders af de EU in uiterlijk 2050 klimaatneutraal te krijgen. Op de top donderdag wordt wel gesproken over de nieuwe doelstelling voor 2030 maar een knoop wordt daar naar verwachting nog niet over doorgehakt.

Meer uit Binnenland

Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

36 minuten geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

1 uur geleden
Man zwaargewond na steekpartij in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

3 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

11 uur geleden
Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

14 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

20 uur geleden