Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte en Kaag vrijdagmiddag opnieuw naar informateur Hamer

Rutte en Kaag vrijdagmiddag opnieuw naar informateur Hamer

DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer heeft vrijdagmiddag om 16.00 uur een gesprek met VVD-leider Mark Rutte en D66-leider Sigrid Kaag. Ze heeft de twee politici uitgenodigd "als de gezamenlijke indieners van de motie met de opdracht voor deze informatiefase" en omdat zij de leiders zijn van de twee grootste fracties, staat in een verklaring.

Hamer heeft eerder al gesproken met Rutte en Kaag, maar dat was in een gespreksronde waarin ze met alle partijleiders sprak. Dat ze nu opnieuw met de twee wil spreken, zou erop kunnen duiden dat Hamer met de informatie een volgende fase in wil.

De Kamer heeft Hamer gevraagd te onderzoeken welke politieke thema's centraal moeten staan tijdens de formatie van een nieuw kabinet. Ook heeft ze opdracht gekregen te bekijken welke partijen met elkaar willen samenwerken. Rutte zei eerder dat D66 er als een na grootste partij in het parlement en een van de winnaars van de verkiezingen "sowieso" bij moet zitten, wat hem betreft liefst in combinatie met het CDA.

Kaag zei te hopen dat ze met de VVD, CDA, PvdA en GroenLinks verder zou kunnen. In hoeverre die partijen ook bereid zijn om toe te treden tot een coalitie, is nog de vraag. Eerder zei Rutte overigens dat hij juist niet wil samenwerken met een "hele linkse wolk" aan partijen.

Meer uit Politiek

Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

34 minuten geleden
GL-PvdA en JA21 willen zwaardere straffen bij femicide

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.

2 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

2 dagen geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

4 dagen geleden
Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

4 dagen geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

4 dagen geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

4 dagen geleden