Rutte en Kaag vrijdagmiddag opnieuw naar informateur Hamer
DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer heeft vrijdagmiddag om 16.00 uur een gesprek met VVD-leider Mark Rutte en D66-leider Sigrid Kaag. Ze heeft de twee politici uitgenodigd "als de gezamenlijke indieners van de motie met de opdracht voor deze informatiefase" en omdat zij de leiders zijn van de twee grootste fracties, staat in een verklaring.
Hamer heeft eerder al gesproken met Rutte en Kaag, maar dat was in een gespreksronde waarin ze met alle partijleiders sprak. Dat ze nu opnieuw met de twee wil spreken, zou erop kunnen duiden dat Hamer met de informatie een volgende fase in wil.
De Kamer heeft Hamer gevraagd te onderzoeken welke politieke thema's centraal moeten staan tijdens de formatie van een nieuw kabinet. Ook heeft ze opdracht gekregen te bekijken welke partijen met elkaar willen samenwerken. Rutte zei eerder dat D66 er als een na grootste partij in het parlement en een van de winnaars van de verkiezingen "sowieso" bij moet zitten, wat hem betreft liefst in combinatie met het CDA.
Kaag zei te hopen dat ze met de VVD, CDA, PvdA en GroenLinks verder zou kunnen. In hoeverre die partijen ook bereid zijn om toe te treden tot een coalitie, is nog de vraag. Eerder zei Rutte overigens dat hij juist niet wil samenwerken met een "hele linkse wolk" aan partijen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Protesteren doe je niet met bakstenen," zegt asielminister Bart van den Brink naar aanleiding van de vernielingen die zijn aangebracht aan het gemeentehuis in IJsselstein. Dat dit is gebeurd, noemt de CDA'er onacceptabel in een bericht op X.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
6 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
6 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
6 dagen geleden