Rutte en Kaag vrijdagmiddag opnieuw naar informateur Hamer
DEN HAAG (ANP) - Informateur Mariëtte Hamer heeft vrijdagmiddag om 16.00 uur een gesprek met VVD-leider Mark Rutte en D66-leider Sigrid Kaag. Ze heeft de twee politici uitgenodigd "als de gezamenlijke indieners van de motie met de opdracht voor deze informatiefase" en omdat zij de leiders zijn van de twee grootste fracties, staat in een verklaring.
Hamer heeft eerder al gesproken met Rutte en Kaag, maar dat was in een gespreksronde waarin ze met alle partijleiders sprak. Dat ze nu opnieuw met de twee wil spreken, zou erop kunnen duiden dat Hamer met de informatie een volgende fase in wil.
De Kamer heeft Hamer gevraagd te onderzoeken welke politieke thema's centraal moeten staan tijdens de formatie van een nieuw kabinet. Ook heeft ze opdracht gekregen te bekijken welke partijen met elkaar willen samenwerken. Rutte zei eerder dat D66 er als een na grootste partij in het parlement en een van de winnaars van de verkiezingen "sowieso" bij moet zitten, wat hem betreft liefst in combinatie met het CDA.
Kaag zei te hopen dat ze met de VVD, CDA, PvdA en GroenLinks verder zou kunnen. In hoeverre die partijen ook bereid zijn om toe te treden tot een coalitie, is nog de vraag. Eerder zei Rutte overigens dat hij juist niet wil samenwerken met een "hele linkse wolk" aan partijen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft maandag een "indringend gesprek" gehad met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Aanleiding voor het onderhoud waren recente aanslagen op een joods gebedshuis en een joodse school in Rotterdam en Amsterdam.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "heel moeilijk" om snel een missie te realiseren om de Straat van Hormuz veilig te maken voor de scheepvaart. Dat zei premier Rob Jetten maandag. De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een NAVO-inzet in het gebied bij de Perzische Golf.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) sluit de inzet van Nederland om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen niet uit, maar is daarin wel terughoudend. "Nederland wil het gesprek overal over voeren, maar dit is niet een besluit dat je zomaar neemt", zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.
1 dag geledenLEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.
2 dagen geleden