Rutte en Kaag vrijdag weer langs bij Hamer
DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Mark Rutte en D66-leider Sigrid Kaag gaan vrijdag weer langs bij informateur Mariëtte Hamer. Ook spreekt ze met een aantal vertegenwoordigers van uitvoeringsorganisaties.
Hamer ontvangt de directeurs-generaal van de Belastingdienst, de Dienst Uitvoering Onderwijs en Rijkswaterstaat. Ook Alexander Pechtold van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen en Maarten Camps van het UWV gaan in gesprek met de informateur.
Hamer ontving donderdag al een aantal lijsttrekkers in duo's. Rutte en PvdA-leider Lilianne Ploumen, Kaag en ChristenUnie-voorman Gert-Jan Segers, en Wopke Hoekstra en Jesse Klaver spraken samen met de informateur, maar tot nieuwe inzichten of een uitweg in de impasse leidden de gesprekken niet.
Meer uit Politiek
OOST-VLIELAND (ANP) - Vlieland is traditiegetrouw als tweede gemeente met de voorlopige uitslag van de verkiezingen gekomen. Alleen lokale partijen deden mee op het Friese Waddeneiland. Nieuw Liberaal Vlieland werd de grootste partij met 36,7 procent van de stemmen, goed voor 4 van de 9 zetels in de raad.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Forum voor Democratie gaat ervan uit dat zijn zetel in de gemeenteraad van Amsterdam behouden blijft, en hoopt te groeien naar twee zetels. "We gaan onze ene zetel in Amsterdam zeker behouden, maar ik denk dat die tweede zetel echt wel realistisch is", zegt lijsttrekker Johan Dessing.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt donderdag pas met een tussentijdse uitslag op basis van alle getelde stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat dan om de getelde stemmen op partijniveau, laat een woordvoerder van de gemeente weten. De stemmen zijn dan een keer geteld.
4 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Schiermonnikoog heeft opnieuw als eerste alle stemmen geteld bij een verkiezing. Bij de gemeenteraadsverkiezingen moesten op het Waddeneiland ditmaal 661 biljetten geteld worden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag ligt hoger dan vier jaar geleden. Om 20.45 uur had 40 procent van de Rotterdammers gestemd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een uur voor het sluiten van de stembussen loopt het opkomstpercentage voor de gemeenteraadsverkiezingen uiteen. Zo stemde in sommige gemeenten meer dan 60 procent van de stemgerechtigden voor dat tijdstip, terwijl in andere gemeenten ruim 40 procent van de kiezers al naar de stembus was gegaan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om 18.00 uur lag de opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen in enkele gemeenten boven de 40 procent. Zo had in Nijmegen op dat tijdstip 42,2 procent van de kiezers gestemd en in Tynaarlo 48,9 procent. In Meppel had om 18.00 uur 41,1 procent van de mensen een stem uitgebracht.
6 uur geleden