Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte en Hoekstra vallen elkaar aan op bezuinigingen en uitgaven

Rutte en Hoekstra vallen elkaar aan op bezuinigingen en uitgaven

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Mark Rutte en CDA-lijsttrekker Wopke Hoekstra vielen elkaar in het eerste grote verkiezingsdebat aan op de overheidsfinanciën. Volgens premier Rutte belooft het CDA van Hoekstra (tevens minister van Financiën) te veel, bijvoorbeeld door de verhuurdersheffing af te schaffen. Hoekstra vindt het op zijn beurt juist weer onverantwoord dat de VVD'er zegt niet te gaan bezuinigen.

Rutte zegt wel dat het lastig wordt niet te bezuinigen, met alle dure beloftes die het CDA volgens hem doet. "De teller staat al op 2,5 miljard, en we krijgen het RTL-debat nog. De teller loopt wel op", zei de premier en VVD-voorman in het NOS-debat op NPO Radio 1.

In zijn verkiezingspamflet schreef Rutte al: "we gaan de komende jaren niet bezuinigen". Ook Hoekstra wil eerst investeren in de economie. Als de economie genoeg aantrekt, vult de schatkist zich vanzelf genoeg op, verwacht de christendemocraat. Dan zijn besparingen niet nodig. Maar volgens Hoekstra is het niet goed om te beloven dat bezuinigingen uitgesloten zijn. Dat is een "fabeltje", zegt de CDA'er.

Dat debat was het eerste van de campagne waar Rutte, maar ook D66-lijsttrekker Sigrid Kaag aan meededen. In twee uur behandelden de lijsttrekkers van dertien partijen onderwerpen als de zorg, veiligheid en de overheidsfinanciën. Over dat laatste thema debatteerde Rutte met Hoekstra en PVV-leider Geert Wilders. Volgens de PVV-voorman moet vooral het geld dat wordt gestoken in de Europese Unie juist naar de Nederlanders gaan. Rutte wierp terug dat een vertrek uit de Unie, zoals de PVV voorstaat, Nederland veel meer geld zou kosten.

Meer uit Politiek

Berendsen: mogelijk onderhandelt EU-team tussen Oekraïne-Rusland

LIMASSOL (ANP) - Concrete voorstellen voor wie namens de EU aan eventuele onderhandelingen gaat deelnemen over vrede tussen Oekraïne en Rusland zijn donderdag niet gedaan door EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Wel zijn de ministers het erover eens dat er "iemand of een team van mensen" namens de EU "aan een eventuele onderhandelingstafel" moet aanschuiven om voor de Europese belangen op te komen, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na afloop van de vergadering in Cyprus.

4 uur geleden
Kabinet gaat in hoger beroep tegen stikstofuitspraken vliegvelden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in hoger beroep tegen recente uitspraken over de vliegvelden bij Eindhoven, Rotterdam en Lelystad. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) wil daarmee "verdere juridische helderheid" over de stikstofcrisis krijgen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. "Die helderheid helpt vervolgens om beleid op te baseren."

5 uur geleden
Jetten: deur blijft open voor gesprek met werkgevers en bonden

DEN HAAG (ANP) - Wat premier Rob Jetten betreft werkt het kabinet de komende tijd verder aan plannen over sociale zekerheid. De vakbonden gaven na een gesprek op het Catshuis aan dat zij niet meer verder willen praten. Bij het kabinet "staat de deur altijd open en ik hoop dat werkgevers en werknemers ook snel weer met ons willen doorpraten".

6 uur geleden
Minister moet van vijf dieren herbeoordelen of ze in huis mogen

DEN HAAG (ANP) - Van vijf dieren moet herbeoordeeld worden of ze in huis gehouden mogen worden. Per juli 2024 verdwenen veel dieren van de huis- en hobbydierenlijst. Of dat voor de jak, de chinchilla, de Russische dwerghamster, het witstaartstekelvarken en de dromedaris terecht is, moet van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) opnieuw onderzocht worden.

6 uur geleden
Vakbonden beëindigen gesprek met kabinet over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden beëindigen hun gesprekken met het kabinet over sociale zekerheid. Dat hebben vakbondsvoorzitters Hans Spekman van FNV en Hans Van den Heuvel van CNV gezegd na een gesprek met ministers op het Catshuis. Bezuinigingen op sociale zekerheid blijven te veel boven de markt hangen, en daar zijn de bonden op tegen.

6 uur geleden
Kabinet vraagt scholen: wees alert op risico genitale verminking

DEN HAAG (ANP) - Scholen moeten in de weken voor de zomervakantie extra alert zijn op signalen dat meisjes in de zomer mogelijk worden meegenomen naar een ander land om genitaal verminkt te worden. Het kabinet stuurt alle scholen een brief met een aantal signalen die daarop kunnen wijzen.

6 uur geleden
Verbazing in Kamer over gebrek voortgang aanpak huiselijk geweld

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is veel verbazing en woede over het gebrek aan voortgang bij het tegengaan van huiselijk geweld. Tijdens een debat over dat onderwerp vroegen bijna alle partijen zich af hoe het kan dat er nog steeds zoveel misgaat bij het herkennen van onder meer kinder- en vrouwenmishandeling.

9 uur geleden