Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte en Hoekstra praten met gedupeerden toeslagenaffaire

Rutte en Hoekstra praten met gedupeerden toeslagenaffaire

BELASTINGDIENSTDEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte en minister Wopke Hoekstra van Financiën gaan maandagmiddag in gesprek met ouders die gedupeerd zijn door de toeslagenaffaire bij de Belastingdienst. De twee bewindslieden willen "vooral luisteren", aldus Rutte. "Er is heel veel emotie, heel veel mensen die zeer geraakt zijn."

De uit de hand gelopen aanpak van vermeende fraude met kinderopvangtoeslagen door de Belastingdienst bracht de afgelopen jaren veel ouders in grote moeilijkheden. Honderden, mogelijk zelfs duizenden mensen werden ten onrechte aangemerkt als fraudeurs en moesten enorme bedragen terugbetalen.

De affaire kostte vorige maand verantwoordelijk staatssecretaris Menno Snel de kop. De Tweede Kamer nam het hem kwalijk dat het veel te lang duurde voordat hij de ernst van de problemen voldoende onderkende en concrete maatregelen nam om de gedupeerden te helpen. Minister Hoekstra heeft het dossier onder zijn hoede totdat een opvolger is benoemd.

Dat naast Hoekstra ook Rutte in gesprek gaat met getroffen ouders, is een uitdrukkelijke wens van de Tweede Kamer. De premier spreekt van "een logisch verzoek", omdat het "een groot onderwerp" betreft. De besloten bijeenkomst in een Rijswijks zakencentrum moet helpen het vertrouwen van de betrokkenen in de overheid te herstellen.

De premier temperde vrijdag tijdens zijn wekelijkse persconferentie wel alvast de verwachtingen bij de naar schatting 250 aanwezigen. "Je kunt niet in een zaal met zoveel mensen individuele problemen oplossen, maar je kunt wel luisteren en kijken welke lessen we gezamenlijk kunnen trekken."

Meer uit Binnenland

Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

2 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

4 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

4 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

5 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

5 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

5 uur geleden
DI-RECT bekroond met Edison Pop Oeuvreprijs

LEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.

6 uur geleden