Rutte en Hoekstra praten met gedupeerden toeslagenaffaire
BELASTINGDIENSTDEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte en minister Wopke Hoekstra van Financiën gaan maandagmiddag in gesprek met ouders die gedupeerd zijn door de toeslagenaffaire bij de Belastingdienst. De twee bewindslieden willen "vooral luisteren", aldus Rutte. "Er is heel veel emotie, heel veel mensen die zeer geraakt zijn."
De uit de hand gelopen aanpak van vermeende fraude met kinderopvangtoeslagen door de Belastingdienst bracht de afgelopen jaren veel ouders in grote moeilijkheden. Honderden, mogelijk zelfs duizenden mensen werden ten onrechte aangemerkt als fraudeurs en moesten enorme bedragen terugbetalen.
De affaire kostte vorige maand verantwoordelijk staatssecretaris Menno Snel de kop. De Tweede Kamer nam het hem kwalijk dat het veel te lang duurde voordat hij de ernst van de problemen voldoende onderkende en concrete maatregelen nam om de gedupeerden te helpen. Minister Hoekstra heeft het dossier onder zijn hoede totdat een opvolger is benoemd.
Dat naast Hoekstra ook Rutte in gesprek gaat met getroffen ouders, is een uitdrukkelijke wens van de Tweede Kamer. De premier spreekt van "een logisch verzoek", omdat het "een groot onderwerp" betreft. De besloten bijeenkomst in een Rijswijks zakencentrum moet helpen het vertrouwen van de betrokkenen in de overheid te herstellen.
De premier temperde vrijdag tijdens zijn wekelijkse persconferentie wel alvast de verwachtingen bij de naar schatting 250 aanwezigen. "Je kunt niet in een zaal met zoveel mensen individuele problemen oplossen, maar je kunt wel luisteren en kijken welke lessen we gezamenlijk kunnen trekken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
1 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
6 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
7 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
8 uur geleden