Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte en Hoekstra praten met gedupeerden toeslagenaffaire

Rutte en Hoekstra praten met gedupeerden toeslagenaffaire

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte gaat 20 januari in gesprek met gedupeerde ouders in de kinderopvangtoeslagaffaire. Ook Wopke Hoekstra, die als minister van Financiën nu verantwoordelijk is voor de Belastingdienst en dus over de affaire gaat, schuift aan. Staatssecretaris Menno Snel stapte woensdag op vanwege deze zaak

De volledige Tweede Kamer steunde begin deze maand een oproep van de Partij voor de Dieren aan Rutte om in gesprek te gaan met de ouders. Het gaat om ouders uit een specifieke zaak - over Eindhovens gastouderbureau Dadim - waarover tot nu toe het meest bekend is. Er zijn vermoedelijk nog vele tientallen vergelijkbare zaken waarbij ouders zonder reden als fraudeur zijn bestempeld.

Overigens sprak minister Hoekstra woensdag al met enkele ouders. Zij waren gefrustreerd naar de Tweede Kamer gekomen om een debat over de affaire te volgen, maar Snel kondigde zijn ontslag aan, waardoor er niet meer gedebatteerd werd. Hoekstra had 's avonds nog wel een debat met de Kamer en ging tijdens de dinerpauze in gesprek met de ouders.

Rutte en Hoekstra hebben de ouders een uitnodiging gestuurd. Ze kunnen zich per mail aanmelden voor het gesprek.

Meer uit Politiek

VVD wil actie tegen 'extreemrechtse groep' Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.

6 uur geleden
Jetten kaart ontvoering Insiya aan bij Indiase premier Modi

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.

8 uur geleden
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

8 uur geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

9 uur geleden
Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

14 uur geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

14 uur geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

15 uur geleden