Rutte en Halsema spreken tijdens Holocaustherdenking in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Demissionair minister-president Mark Rutte en burgemeester Femke Halsema houden zondag een toespraak tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking in Amsterdam. De herdenking, die wordt georganiseerd door het Nederlands Auschwitz Comité, vindt plaats bij het Spiegelmonument 'Nooit Meer Auschwitz' in het Wertheimpark.
In de ochtend is een stille tocht van het stadhuis naar het Spiegelmonument, waar om 11.30 uur de plechtigheid begint. Naast Rutte en Halsema houden ook Nederlands Auschwitz Comité-voorzitter Jacques Grishaver, Holocaustoverlevende Max Arpels Lezer en namens de jonge generatie Rebecca van den Hoeven een toespraak. Verder vindt onder meer een voordracht plaats door twee leerlingen van de basisschool Rosj Pina, gevolgd door een bloemlegging van een schoolklas van de Joodse school. Later wordt een minuut stilte gehouden en zijn er kransleggingen.
De NOS zendt de herdenking, die altijd op de laatste zondag van januari wordt gehouden, rechtstreeks uit op NPO 1.
Het is dit jaar 79 jaar geleden dat concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz werd bevrijd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.
6 uur geleden