Rutte en Grapperhaus spreken met agenten Rotterdam-Zuid
ROTTERDAM (ANP) - Premier Mark Rutte en justitieminister Ferd Grapperhaus hebben samen met de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb woensdagavond een bezoek gebracht aan het politiebureau Maashaven in Rotterdam-Zuid. Ze spraken daar met agenten over de rellen die zich deze week in de wijk afspeelden.
Onder meer op en rond de Beijerlandselaan belaagden vele tientallen relschoppers maandagavond urenlang agenten. Ze gooiden met vuurwerk en stenen. De raddraaiers stichtten brandjes, vernielden bushokjes en winkels en plunderden een supermarkt.
De mobiele eenheid kwam eraan te pas om de straten schoon te vegen. Daarbij werd ook een waterkanon ingezet. Zeker tien agenten raakten gewond.
Ontzettend indrukwekkend
Rutte noemt het "ontzettend indrukwekkend" om te spreken met mensen die de afgelopen dagen "die verschrikkelijke criminaliteit het hoofd hebben proberen te bieden, voor ons allemaal, om de stad en ons land veilig te houden". Hij noemt de rellen in Rotterdam en andere steden "idiotie", die meteen moet stoppen.
Of de relatief rustige dinsdagavond betekent dat het ergste achter de rug is, moet volgens Rutte nog blijken. "We weten niet wat er gebeurt de komende dagen." De premier doet een beroep op bijvoorbeeld ouders en vrienden van relschoppers. "Spreek ze erop aan, hou ze tegen en zorg dat ze thuisblijven."
Schaamteloze dieven
Zowel Rutte als Grapperhaus benadrukt dat de relschoppers "heel hard" worden aangepakt, en dat de politie zwaardere middelen als traangas niet schuwt als ze nodig zijn om de orde te herstellen. "Ouders moeten zich ook realiseren waar hun kinderen zich in dreigen te begeven", aldus Grapperhaus.
Aboutaleb bezocht de wijk dinsdag al en noemde de relschoppers "schaamteloze dieven". De politie heeft in verband met de ongeregeldheden al zeker zestig mensen aangehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
3 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
6 uur geleden