Rutte en Grapperhaus spreken met agenten Rotterdam-Zuid
ROTTERDAM (ANP) - Premier Mark Rutte en justitieminister Ferd Grapperhaus hebben samen met de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb woensdagavond een bezoek gebracht aan het politiebureau Maashaven in Rotterdam-Zuid. Ze spraken daar met agenten over de rellen die zich deze week in de wijk afspeelden.
Onder meer op en rond de Beijerlandselaan belaagden vele tientallen relschoppers maandagavond urenlang agenten. Ze gooiden met vuurwerk en stenen. De raddraaiers stichtten brandjes, vernielden bushokjes en winkels en plunderden een supermarkt.
De mobiele eenheid kwam eraan te pas om de straten schoon te vegen. Daarbij werd ook een waterkanon ingezet. Zeker tien agenten raakten gewond.
Ontzettend indrukwekkend
Rutte noemt het "ontzettend indrukwekkend" om te spreken met mensen die de afgelopen dagen "die verschrikkelijke criminaliteit het hoofd hebben proberen te bieden, voor ons allemaal, om de stad en ons land veilig te houden". Hij noemt de rellen in Rotterdam en andere steden "idiotie", die meteen moet stoppen.
Of de relatief rustige dinsdagavond betekent dat het ergste achter de rug is, moet volgens Rutte nog blijken. "We weten niet wat er gebeurt de komende dagen." De premier doet een beroep op bijvoorbeeld ouders en vrienden van relschoppers. "Spreek ze erop aan, hou ze tegen en zorg dat ze thuisblijven."
Schaamteloze dieven
Zowel Rutte als Grapperhaus benadrukt dat de relschoppers "heel hard" worden aangepakt, en dat de politie zwaardere middelen als traangas niet schuwt als ze nodig zijn om de orde te herstellen. "Ouders moeten zich ook realiseren waar hun kinderen zich in dreigen te begeven", aldus Grapperhaus.
Aboutaleb bezocht de wijk dinsdag al en noemde de relschoppers "schaamteloze dieven". De politie heeft in verband met de ongeregeldheden al zeker zestig mensen aangehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bezuinigen op de sociale zekerheid is geen doel op zich, benadrukte minister-president Rob Jetten in het debat over de op Prinsjesdag gepresenteerde plannen. "Wij willen uitkomen bij een hervorming van het sociale stelsel om mensen beter te helpen." Hij weigert evenwel de voorgenomen bezuinigingen al uit de boeken te halen, een harde eis van de bonden en een deel van de oppositie om te komen praten.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de laatste vier gewonden van het busongeluk in Zwitserland die waren opgenomen in een ziekenhuis zijn donderdag onderweg naar Nederland, meldt Eurocross. "Daarmee zijn alle gewonde en ongedeerde betrokkenen teruggekeerd of onderweg naar Nederland", aldus de alarmcentrale.
59 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een 22-jarige Belg die wordt verdacht van betrokkenheid bij het geweldsincident in Overasselt, wordt vrijdag vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie Oost-Nederland heeft dat donderdag bevestigd na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man blijft voorlopig wel verdachte.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.
5 uur geledenVENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.
5 uur geleden