Rutte 'diep geraakt' door de dood van Peter R. de Vries
DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Mark Rutte zegt diep geraakt te zijn door de dood van Peter R. de Vries. "Het is bijna niet te bevatten", schreef hij in een eerste reactie op Twitter.
"Mijn gedachten zijn bij zijn gezin, zijn familie, vrienden, collega’s, alle mensen die dicht bij hem stonden en ik wens ze heel veel sterkte toe op dit onvoorstelbaar moeilijke moment", aldus de minister-president.
Hij prijst de vorige week neergeschoten misdaadverslaggever als een toegewijde, vasthoudende man die "voor niets en niemand bang" was. "Altijd op zoek naar de waarheid en op de bres voor gerechtigheid. En daarom des te dramatischer dat hij nu zelf slachtoffer is geworden van een groot onrecht."
"Aan Peter R. de Vries zijn we verplicht ervoor te zorgen dat het recht zijn beloop krijgt." Dit soort misdaden "mogen en zullen we in Nederland nooit tolereren", aldus de premier. "We zullen alles op alles zetten om de misdaad met alle mogelijke middelen te bestrijden. Deze laffe daad mag niet onbestraft blijven."
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
2 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
3 uur geledenEPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
3 uur geleden