Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: diep bedroefd over heengaan EP-voorzitter Sassoli

Rutte: diep bedroefd over heengaan EP-voorzitter Sassoli

BRUSSEL (ANP) - Premier Mark Rutte condoleert op Twitter de familie van de voorzitter van het Europees Parlement (EP) David Sassoli met diens overlijden in de nacht van maandag op dinsdag. In zowel het Italiaans als in het Engels zegt Rutte "diep bedroefd" te zijn door het heengaan van de Italiaanse sociaaldemocraat. Sassoli stierf op 65-jarige leeftijd in een Italiaans ziekenhuis.

Volgens Rutte was Sassoli "altijd hard werkend voor het welzijn van Europa en een sterke verdediger van zijn waarden en principes. En vooral een aardige en zachte man. Mijn gedachten gaan uit naar zijn familie en dierbaren."

Sassoli was vanaf 3 juli 2019 voorzitter van het EP. Rutte heeft hem meermaals meegemaakt bij de EU-toppen van regeringsleiders, die traditioneel beginnen met een gesprek met de parlementsvoorzitter.

Zwarte dag voor Europa

Ook Eurocommissaris Frans Timmermans, zelf sociaaldemocraat, reageerde op Twitter. "Ik heb er geen woorden voor. Zijn vriendelijkheid was een inspiratie voor iedereen die hem kende", aldus de vicevoorzitter van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

Nederlandse Europarlementariërs hebben eveneens ontdaan gereageerd op het overlijden. Malik Azmani (VVD) noemt het overlijden van Sassoli "een zwarte dag voor Europa". "Een Europese leider en vooral ook een aimabele man is vannacht van ons heengegaan", laat hij weten. Sophie in 't Veld (D66) zei diep bedroefd te zijn. "Hij was jarenlang een collega, een vriendelijke man, en een gepassioneerd pleitbezorger voor een sterk Europa." CDA'er Esther de Lange stelde via Twitter geschokt en bedroefd te zijn. "Onze gedachten en gebeden zijn bij zijn familie en dierbaren."

Meer uit Buitenland

Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

2 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

3 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

4 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

5 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

9 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

15 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

15 uur geleden