Rutte: diep bedroefd over heengaan EP-voorzitter Sassoli
BRUSSEL (ANP) - Premier Mark Rutte condoleert op Twitter de familie van de voorzitter van het Europees Parlement (EP) David Sassoli met diens overlijden in de nacht van maandag op dinsdag. In zowel het Italiaans als in het Engels zegt Rutte "diep bedroefd" te zijn door het heengaan van de Italiaanse sociaaldemocraat. Sassoli stierf op 65-jarige leeftijd in een Italiaans ziekenhuis.
Volgens Rutte was Sassoli "altijd hard werkend voor het welzijn van Europa en een sterke verdediger van zijn waarden en principes. En vooral een aardige en zachte man. Mijn gedachten gaan uit naar zijn familie en dierbaren."
Sassoli was vanaf 3 juli 2019 voorzitter van het EP. Rutte heeft hem meermaals meegemaakt bij de EU-toppen van regeringsleiders, die traditioneel beginnen met een gesprek met de parlementsvoorzitter.
Zwarte dag voor Europa
Ook Eurocommissaris Frans Timmermans, zelf sociaaldemocraat, reageerde op Twitter. "Ik heb er geen woorden voor. Zijn vriendelijkheid was een inspiratie voor iedereen die hem kende", aldus de vicevoorzitter van de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
Nederlandse Europarlementariërs hebben eveneens ontdaan gereageerd op het overlijden. Malik Azmani (VVD) noemt het overlijden van Sassoli "een zwarte dag voor Europa". "Een Europese leider en vooral ook een aimabele man is vannacht van ons heengegaan", laat hij weten. Sophie in 't Veld (D66) zei diep bedroefd te zijn. "Hij was jarenlang een collega, een vriendelijke man, en een gepassioneerd pleitbezorger voor een sterk Europa." CDA'er Esther de Lange stelde via Twitter geschokt en bedroefd te zijn. "Onze gedachten en gebeden zijn bij zijn familie en dierbaren."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
16 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
17 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
6 uur geleden