Rutte denkt dat het begrenzen van pieken in gasprijs tóch kan
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat pieken in de gasprijs begrenzen, verwacht premier Mark Rutte. Nederland is van gedachten veranderd en vindt zo'n tijdelijke maximumprijs nu nodig en kansrijk, erkent hij.
Nederland verzette zich samen met vooral Duitsland lang tegen een zogeheten prijsplafond voor gas, waarvoor een meerderheid van de EU-landen al lange tijd pleit. Dat zou alleen maar nadelige gevolgen hebben. Maar de afspraken die de EU-leiders op de EU-top hebben gemaakt mogen toch wel een doorbraak heten, vindt Rutte inmiddels.
Rutte en de andere leiders spraken af dat er een limiet moet worden uitgewerkt voor pieken in de gasprijs. Die moet wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo mag die er niet toe leiden dat leveranciers Europa inruilen voor beter betalende klanten of dat de prikkel verdwijnt voor Europeanen om minder gas te verbruiken.
Maar aan die voorwaarden moet kunnen worden voldaan, denkt Rutte inmiddels. "Wij waren aanvankelijk heel sceptisch", maar Nederland heeft "bewogen". "Het verandert constant op basis van je inzichten."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
1 dag geleden