Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte blijft 'voluit' achter Grapperhaus staan

Rutte blijft 'voluit' achter Grapperhaus staan

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte blijft "voluit" achter zijn justitieminister Ferd Grapperhaus staan ondanks de schade die hij heeft opgelopen door overtreding van de coronaregels op zijn bruiloft. Rutte is "absoluut overtuigd" dat Grapperhaus die schade aan zijn gezag kan herstellen.

De premier snapt ook dat mensen in het land boos zijn en zeggen dat ze er nog niet aan toe zijn. Maar er is volgens hem ook mildheid in Nederland over de situatie. Hij denkt dat het goed is dat mensen zien dat Grapperhaus excuses heeft gemaakt en ze zien dat hij hard heeft gewerkt en werkt aan de bestrijding van de coronacrisis.

Rutte prees uitvoerig de kundigheid van de minister, die deel uitmaakt van het coronateam van het kabinet, samen met de zorgministers Hugo de Jonge en Tamara van Ark. Het team werkt dagelijks samen en Grapperhaus is daarin heel belangrijk. Zijn vertrek zou volgens de premier "heel schadelijk" zijn voor de aanpak van corona.

Rutte herhaalde dat het er bij leiderschap ook om dat dingen die fout gaan, worden benoemd en worden toegegeven.

Meer uit Binnenland

Haven Amsterdam tevreden met verloop tweede dag SAIL

AMSTERDAM (ANP) - De tweede dag van SAIL is vooralsnog soepel verlopen, zegt een woordvoerder van Port of Amsterdam. Op het water zijn tot nu toe geen grote incidenten geweest en iedereen lijkt zich goed aan de verkeersregels op het water te houden. "We zijn heel tevreden over hoe het gaat."

21 minuten geleden
Omgebrachte Lisa sloeg zelf alarm bij 112 toen ze werd gevolgd

AMSTERDAM (ANP) - De 17-jarige Lisa uit Abcoude die werd omgebracht in de nacht van dinsdag op woensdag sloeg zelf alarm bij 112 toen ze werd gevolgd, bevestigen bronnen rond het onderzoek donderdag berichtgeving door Het Parool. Ze fietste na een feestje in de Leidsebuurt alleen naar huis omdat ze haar elektrische fiets niet in het uitgaansgebied wilde achterlaten.

1 uur geleden
Prinses Beatrix bezoekt SAIL op Groene Draeck

AMSTERDAM (ANP) - Prinses Beatrix is op bezoek bij SAIL in Amsterdam. De prinses vaart donderdag op haar eigen zeilschip de Groene Draeck. Het schip wordt op het IJ omringd door politieboten en politie op jetski's.

1 uur geleden
Verdachte van ernstig zedenmisdrijf in Zeist aangehouden

ZEIST (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met het ernstige zedenmisdrijf in Zeist. De man is opgepakt dankzij meerdere bruikbare tips, meldt de politie donderdagmiddag. De politie deelt niet de leeftijd of de woonplaats van de verdachte.

3 uur geleden
LTO: bescherming tegen wolven kostbaar en beperkt effectief

DEN HAAG (ANP) - Het volledig omheinen van percelen om schapen en andere landbouwdieren te beschermen tegen wolven is in de praktijk kostbaar en moeilijk te onderhouden, stelt Land- en Tuinbouw Organisatie Nederland (LTO). "Bovendien zijn wolfwerende maatregelen beperkt, vaak slechts tijdelijk effectief en niet wolfstoppend te maken. Daarnaast heeft het plaatsen van rasters ook een versnipperend effect op andere wilde dieren en het landschap", aldus LTO.

3 uur geleden
OM wil celstraf voor trainer om vragen naaktfoto's pupillen

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag twee jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk geƫist tegen voetbaltrainer Stijn P. omdat hij minderjarige pupillen vroeg om naaktfoto's en met ze probeerde af te spreken voor seks. Ook wil justitie dat P. zich aan een aantal voorwaarden houdt: zo moet hij zich laten behandelen, mag hij geen contact hebben met de slachtoffers en niet meer werken met kinderen.

4 uur geleden
Flinke rijen bij tallships op tweede dag SAIL

AMSTERDAM (ANP) - De tallships en marineschepen op SAIL in Amsterdam trekken veel bekijks. Op meerdere zeilschepen mogen bezoekers op de tweede dag van het nautische evenement aan boord en dat leidt tot lange rijen. De kades op het SAIL-terrein hebben zich inmiddels gevuld met vele duizenden mensen. Vooral op de Veemkade is het op sommige plekken aan het begin van de middag erg druk. De sfeer is gemoedelijk.

4 uur geleden