Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte bezoekt Oekraïne en gaat langs bij president Zelenski

Rutte bezoekt Oekraïne en gaat langs bij president Zelenski

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte brengt maandag een bezoek aan Oekraïne, waar hij onder anderen met president Volodimir Zelenski spreekt. Aan het begin van zijn bezoek werd Rutte rondgeleid op enkele plekken nabij de hoofdstad Kiev waar zwaar is gevochten met de Russen. Het bezoek is in het diepste geheim voorbereid om veiligheidsredenen.

Rutte bezocht de verwoestingen in de plaatsen Borodjanka, Boetsja en Irpin, een voorstad van Kiev, waar hij sprak met vertegenwoordigers van de getroffen gemeenschap. Voor de RTL-camera zegt Rutte dat het "een ongelofelijke indruk" op hem maakt om echt te zijn op deze plekken waar mensen geconfronteerd werden met de meest verschrikkelijk vormen van geweld. "Als je hier bent, dan voel je nog meer hoe belangrijk het is dat het Westen, Nederland, wij allemaal helpen. En dat we bereid zijn een prijs te betalen om de Russische agressie tegen Oekraïne een halt toe te roepen, met wapens, humanitaire hulp en sancties."

Rutte is niet de eerste leider die Oekraïne bezoekt sinds de Russen er in februari binnenvielen. De leiders van Frankrijk, Duitsland, Groot-Brittannië en Italië, leden van de Europese Commissie en een flink aantal ministers gingen hem voor. Zo bezocht minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken Kiev in mei.

Begin februari, toen de spanningen tussen Rusland en Oekraïne flink opliepen, waren Rutte en Hoekstra samen naar Oekraïne en buurland Moldavië gegaan. Ook toen spraken zij met Zelenski, evenals met de Oekraïense premier en met de minister van Buitenlandse Zaken.

Zelenski overlegt regelmatig telefonisch met tal van wereldleiders over militaire en politieke steun. Ook heeft hij enkele parlementen toegesproken via een digitale verbinding, zoals onder meer het Nederlandse en het Europese parlement.

Meer uit Binnenland

Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

2 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

3 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

12 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

13 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

13 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

13 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

14 uur geleden