Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte bezoekt Bulgaarse premier en Nederlandse NAVO-militairen

Rutte bezoekt Bulgaarse premier en Nederlandse NAVO-militairen

DEN HAAG (ANP) - Premier Mark Rutte reist maandag af naar Bulgarije voor een bezoek aan Nederlandse NAVO-militairen. Ook heeft hij een ontmoeting met de Bulgaarse premier Kiril Petkov.

Begin april vertrokken vier F35-gevechtsvliegtuigen met negentig man ondersteunend personeel richting Bulgarije. Twee van de vliegtuigen worden ingezet voor luchtbewaking van de oostgrenzen van het NAVO-gebied. Bij het bezoek van Rutte aan de militairen is ook commandant der strijdkrachten Onno Eichelsheim aanwezig.

De ontmoeting tussen Rutte en Petkov zal voornamelijk in het teken staan van de oorlog in Oekraïne. Daarnaast wordt gesproken over de rechtsstaat, anticorruptie, energie en de handelssamenwerking tussen Nederland en Bulgarije.

Meer uit Binnenland

Veiligheidsrisicogebied in centrum Amsterdam om meerdere demo's

AMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.

37 minuten geleden
Kabinet wil dat Nederlandse IS-strijders in regio worden berecht

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse IS-strijders die naar Syrië en Irak zijn gereisd, moeten worden berecht in de regio waar ze vastzitten, vindt demissionair minister Foort van Oosten van Justitie en Veiligheid. Volgens hem moeten mensen die bewust hebben gekozen om voor een ideologie daarheen te reizen niet zomaar rekenen op een terugkeer.

1 uur geleden
Hoger beroep opruiingszaak Gideon van Meijeren duurt twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.

1 uur geleden
Bezoekersaantal Nationaal Archief omhoog door oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.

1 uur geleden
Van Weel: uitspraak Trump over NAVO-troepen Afghanistan niet waar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump sprak niet de waarheid en was "niet respectvol" toen hij beweerde dat troepen uit andere NAVO-landen in Afghanistan wegbleven van de frontlinie. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gezegd na afloop van de ministerraad.

3 uur geleden
Vergoeding gaswinningsschade in Drenthe moet beter, vindt Hermans

DEN HAAG (ANP) - De manier waarop schade van aardbevingen als gevolg van gaswinning in Drenthe wordt vergoed, moet beter, erkent demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans. "Ik vind het belangrijk dat we snel kijken: hoe kunnen we die regeling aanpassen", aldus de VVD-bewindsvrouw na afloop van de ministerraad.

3 uur geleden
Kabinet wil oorlogsarchief snel digitaal voor iedereen openen

DEN HAAG (ANP) - Het oorlogsarchief moet binnenkort voor iedereen digitaal doorzoekbaar worden als het aan het kabinet ligt. De wijziging van de Archiefwet die dat mogelijk maakt, gaat binnenkort naar de Tweede Kamer. Een eerdere digitale openstelling werd afgeraden na kritiek van onder meer de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).

3 uur geleden