Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte bespreekt Oekraïense situatie in Londen

Rutte bespreekt Oekraïense situatie in Londen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Mark Rutte voert maandag in Londen gesprekken met de Britse premier Boris Johnson en de Canadese premier Justin Trudeau. De Russische inval in Oekraïne staat daarin centraal.

Rutte spreekt maandag zowel Johnson als Trudeau afzonderlijk, als de twee premiers gezamenlijk. Donderdag gaat de premier naar Parijs om informeel met alle Europese regeringsleiders te spreken over de situatie in Oekraïne.

De minister-president staat "voortdurend in contact" met zijn Europese collega's, zo liet hij vrijdag via Twitter weten. Ook Oekraïners hebben de persoonlijke aandacht van Rutte; zowel Oekraïners die in Nederland wonen, als de bevolking van Oekraïne zelf die dagelijks onder de door Rusland gestarte oorlog lijdt. Voor hen nam Rutte eerder een videoboodschap op waarin hij hen blijvende steun toezegde in de strijd tegen de Russen in de vorm van wapens, medicijnen en voedsel.

Het kabinet en Rutte hebben zich de afgelopen dagen fel uitgesproken tegen de Russische agressie, net zoals regeringleiders van andere landen van de Europese Unie. Een van de dieptepunten van de afgelopen dagen was de aanval op de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne. Rutte veroordeelde deze aanval als "levensgevaarlijk" en "roekeloos".

Meer uit Politiek

Schoof belt met Egyptische president over hongersnood Gaza

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft met de Egyptische president Abdel Fatah al-Sisi gebeld over de hongersnood in de Gazastrook. Schoof en al-Sisi bespraken onder meer de noodhulp die Egypte levert aan Gaza, en de rol die het land speelt in onderhandelingen tussen Hamas en Israël.

1 dag geleden
Bruins gaat door met leesfonds na goede ervaringen met proef

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Eppo Bruins (NSC) gaat door met een regeling om lezen te stimuleren, nadat dit naar zijn tevredenheid is uitgeprobeerd. Van 2025 tot en met 2028 trekt de demissionaire bewindsman jaarlijks 850.000 euro hiervoor uit. Organisaties kunnen hiermee subsidie aanvragen voor activiteiten als leesclubs en workshops creatief schrijven.

2 dagen geleden
CDA lijkt in peilingen voorbij VVD te klimmen

DEN HAAG (ANP) - Het CDA lijkt in de peilingen voorbij de VVD te zijn geklommen. In de Peilingwijzer, een combinatie van de peilingen van Ipsos I&O en Verian/EenVandaag, staat het CDA op 21 tot 25 zetels. De VVD is juist gedaald naar 20 tot 24 zetels.

3 dagen geleden
Nederland wil handelsdeel Israël-verdrag opschorten vanwege Gaza

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat in Brussel pleiten voor het opschorten van het handelsdeel van het verdrag tussen Israël en de Europese Unie, vanwege de "vreselijke humanitaire" situatie in Gaza. Dat heeft demissionair buitenlandminister Caspar Veldkamp gezegd. Volgens de NSC-minister gaat het om "vele miljarden aan Israëlische export".

4 dagen geleden
Israël: Nederland ruilt vriendschap in voor openlijke vijandschap

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar heeft in een gesprek met de Nederlandse ambassadeur gezegd het te betreuren dat Nederland ervoor kiest om een "langdurige vriendschap met Israël in te ruilen voor openlijke vijandschap". Israël had de ambassadeur ontboden nadat Nederland had aangekondigd inreisverboden te willen opleggen aan de extremistische ministers Itamar Ben-Gvir (Nationale Veiligheid) en Bezalel Smotrich (Financiën).

4 dagen geleden
Kamer onderbreekt reces voor debat over Gaza

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt het zomerreces voor een commissiedebat over de humanitaire situatie in Gaza. Een meerderheid steunde dinsdag een verzoek daartoe van SP-Kamerlid Sarah Dobbe, melden meerdere Kamerleden. VVD, CDA en ChristenUnie willen wel eerst meer informatie van de Europese Commissie en het kabinet. Het debat is waarschijnlijk volgende week.

4 dagen geleden
Opnieuw debat aangevraagd over Gaza, ditmaal door de SP

DEN HAAG (ANP) - SP-Kamerlid Sarah Dobbe heeft een debat aangevraagd over de oorlog in Gaza. Vorige week wilden GroenLinks-PvdA en D66 ook al dat de Tweede Kamer het zomerreces zou onderbreken voor een debat, maar hun aanvraag kreeg niet genoeg steun.

4 dagen geleden