
Rutte begint met 'weemoed en emotie' aan laatste ministerraad
DEN HAAG (ANP) - Vertrekkend premier Mark Rutte begint met "weemoed en emotie" aan zijn laatste ministerraad, ", zegt hij voor de camera van het AD. "Ik heb het zo'n eer gevonden dat Nederland me dit veertien jaar lang heeft laten doen. En mij weliswaar buitengewoon kritisch heeft gevolgd. Maar dan bij de verkiezingen zei: oké, dan moet het nog maar één keer."
De laatste ministerraad van het demissionaire kabinet van Rutte is pas volgende week. Maar dan is de premier er zelf niet bij omdat hij dan aanwezig is bij een Europese top.
Rutte is bijna veertien jaar premier geweest, en daarmee de langstzittende minister-president van Nederland. Hij kijkt terug op veel bijzondere ontmoetingen. Hij noemt bijvoorbeeld de voormalige bondskanselier Angela Merkel, die een "dierbare vriendin" is geworden. Maar hij kijkt ook met genoegen terug op ontmoetingen met de vaste vuilnisman die hij dinsdag vaak op zijn pad kwam onderweg naar het Torentje.
Afgezien van een "gekke start" wordt het een "gewoon een ministerraad" volgens Rutte. "Ik hou een klein inleidinkje om te zeggen: jongens, dit is mijn laatste keer".
Meer uit Politiek
ARNHEM (ANP) - Nieuw Sociaal Contract (NSC) moet harder opkomen voor haar eigen idealen. Dat zei Nicolien van Vroonhoven zaterdag op het ledencongres in Arnhem waar ook afscheid werd genomen van boegbeeld Pieter Omtzigt. "We zullen wel bepaalde wissels moeten omzetten."
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Bij de SGP blijven vrouwen niet welkom in politieke of bestuurlijke functies. Een motie van de afdeling Vlissingen om het beginselreglement te wijzigen om dit mogelijk te maken werd zaterdag op de partijdag in Nieuwegein ruim verworpen. Voor het voorstel stemden 53 leden, tegen waren 299 leden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Marjolein Faber (Asiel en Migratie) en Reinette Klever (Ontwikkelingshulp) gaan per jaar 118 miljoen euro in migratiedeals steken. Het gaat om partnerschappen met landen buiten Europa met als doel om migratie zonder geldige documenten tegen te gaan en migranten die niet in Nederland mogen blijven terug te sturen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Marjolein Faber vindt het een "gemiste kans" dat premier Dick Schoof een kritische brief van regeringsleiders aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens niet heeft ondertekend. Dat zei de PVV-bewindsvrouw voor aanvang van de wekelijkse ministerraad. Zij had er zelf op aangedrongen dat Schoof zijn handtekening zou zetten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremiers Sophie Hermans (VVD), Mona Keijzer (BBB) en Fleur Agema (PVV) zijn het niet eens over de aanwezigheid van Nederland bij een pride in Hongarije. De Tweede Kamer riep het kabinet donderdag op om een afvaardiging naar de pride in Boedapest te sturen. In Hongarije zijn prides verboden door de regering.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-voorman Geert Wilders heeft op X hard uitgehaald naar partijloos premier Dick Schoof, omdat die geen handtekening heeft gezet onder een kritische brief van regeringsleiders aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens. De leider van de grootste regeringspartij noemt dat "ongelooflijk zwak".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen PVV en VVD nemen er geen genoegen mee dat het kabinet de Nederlandse Loterij in overheidshanden wil houden. Staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Financiën, NSC) liet vorige week weten dat privatisering nu niet haalbaar is, een besluit dat volgens deze partijen "veel vragen" oproept.
3 dagen geleden