Rutte: bedreiging bij huis Kaag onacceptabel
DEN HAAG (ANP) - De bedreiging bij het huis van D66-leider Sigrid Kaag woensdagavond was "totaal onacceptabel". Dat zei premier en formateur Mark Rutte donderdag na afloop van zijn gesprekken met de beoogde bewindspersonen van zijn nieuwe kabinet.
Een man met een fakkel, vergezeld door enkele medestanders, zocht Kaag woensdag op bij haar huis. In een filmpje dat van het incident werd gemaakt riepen de fakkeldrager en de anderen onder meer dingen over het World Economic Forum en "NSB, weg ermee". Ze wilden dat Kaag naar buiten kwam, maar die deed dat niet. De man is opgepakt.
Rutte vindt het "zeer zorgelijk" wat er is gebeurd. Donderdag sprak hij digitaal met Kaag, die de minister van Financiën wordt in het kabinet-Rutte IV. Rutte sprak de D66-leider woensdagavond al over het voorval, laat hij weten. Verder wilde hij er niets over kwijt en snelde hij donderdag zijn dienstauto in. Verschillende politici reageerden al geschokt op het voorval.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
5 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
11 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
14 uur geledenSCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.
14 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.
15 uur geleden