Rutte: bedreiging bij huis Kaag onacceptabel
DEN HAAG (ANP) - De bedreiging bij het huis van D66-leider Sigrid Kaag woensdagavond was "totaal onacceptabel". Dat zei premier en formateur Mark Rutte donderdag na afloop van zijn gesprekken met de beoogde bewindspersonen van zijn nieuwe kabinet.
Een man met een fakkel, vergezeld door enkele medestanders, zocht Kaag woensdag op bij haar huis. In een filmpje dat van het incident werd gemaakt riepen de fakkeldrager en de anderen onder meer dingen over het World Economic Forum en "NSB, weg ermee". Ze wilden dat Kaag naar buiten kwam, maar die deed dat niet. De man is opgepakt.
Rutte vindt het "zeer zorgelijk" wat er is gebeurd. Donderdag sprak hij digitaal met Kaag, die de minister van Financiën wordt in het kabinet-Rutte IV. Rutte sprak de D66-leider woensdagavond al over het voorval, laat hij weten. Verder wilde hij er niets over kwijt en snelde hij donderdag zijn dienstauto in. Verschillende politici reageerden al geschokt op het voorval.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - De partner van de 32-jarige Rotterdammer die om het leven kwam bij de mesaanval aan de voet van de Erasmusbrug, "legt zich neer" bij het vonnis van de rechtbank. Die veroordeelde Ayoub M. (23) uit Amersfoort vrijdag tot tbs met dwangverpleging en legde hem geen celstraf op voor het vermoorden van de man die er aan het skaten was.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Inmiddels zijn er zes verdachten aangehouden voor een steekincident op het Mundus College in de Amsterdamse wijk Slotermeer, meldt een politiewoordvoerder. Eerder werd gemeld dat er één verdachte was opgepakt. Bij het incident raakte een persoon gewond.
37 minuten geledenALKMAAR (ANP) - De rechtbank in Alkmaar heeft de 28-jarige Winston A. uit Enkhuizen vrijdag vijf jaar cel en tbs met voorwaarden opgelegd voor het misbruiken van negentien minderjarigen. A. deed zich online voor als meisje en liet de slachtoffers voor de camera ontuchtige handelingen plegen. Omdat hij de beelden opnam, is hij ook schuldig aan het maken van kinderporno, oordeelde de rechtbank. Verder werd bij hem "een grote hoeveelheid" kinderporno aangetroffen die hij had gedownload en is A. schuldig aan de verkrachting van een 13-jarige jongen.
51 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Bij de Vestdijk in het centrum van Eindhoven is vrijdagochtend een explosief gevonden. Dat stamt vermoedelijk uit de Tweede Wereldoorlog. De politie heeft de omgeving afgezet. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet onderzoek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten roept iedereen op om de jaarwisseling goed te laten verlopen. "Maak er een heel gezellig feestje van en steek voor de laatste keer vuurwerk af. Het is niet nodig om het feest te verpesten."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer honderd boeren zijn in het provinciehuis in Utrecht om te protesteren tegen de plannen voor het landelijk gebied. Een aantal agrariërs is al toeterend met landbouwvoertuigen gekomen. Die hebben ze buiten het terrein van het provinciehuis geparkeerd.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De verontreiniging van het drinkwater in de regio Utrecht begin november kwam waarschijnlijk door een scheur in het dak van het drinkwaterreservoir in de Utrechtse wijk Kanaleneiland. Zo'n 125.000 huishoudens moesten hierdoor dagenlang hun kraanwater koken voordat ze het konden gebruiken.
1 uur geleden