Rutte: bedreiging bij huis Kaag onacceptabel
DEN HAAG (ANP) - De bedreiging bij het huis van D66-leider Sigrid Kaag woensdagavond was "totaal onacceptabel". Dat zei premier en formateur Mark Rutte donderdag na afloop van zijn gesprekken met de beoogde bewindspersonen van zijn nieuwe kabinet.
Een man met een fakkel, vergezeld door enkele medestanders, zocht Kaag woensdag op bij haar huis. In een filmpje dat van het incident werd gemaakt riepen de fakkeldrager en de anderen onder meer dingen over het World Economic Forum en "NSB, weg ermee". Ze wilden dat Kaag naar buiten kwam, maar die deed dat niet. De man is opgepakt.
Rutte vindt het "zeer zorgelijk" wat er is gebeurd. Donderdag sprak hij digitaal met Kaag, die de minister van Financiën wordt in het kabinet-Rutte IV. Rutte sprak de D66-leider woensdagavond al over het voorval, laat hij weten. Verder wilde hij er niets over kwijt en snelde hij donderdag zijn dienstauto in. Verschillende politici reageerden al geschokt op het voorval.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.
12 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op een weerstation in Nederland zo warm op 29 september als dinsdag in Maastricht. Daar werd om 14.20 uur een temperatuur van 28,1 graden gemeten, meldt Weeronline. Daarmee is het record uit 1934 verbroken: toen werd het op 29 september 28,0 graden in Winterswijk.
12 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die is aangehouden in het onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters, wordt ook verdacht van het geven van twee moordopdrachten in het buitenland. Dat meldt de politie, die het heeft over een "poging tot uitlokking van twee moorden".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die moeite hebben met het betalen van hun energierekening kunnen vanaf begin volgend jaar steun vanuit het Noodfonds Energie aanvragen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) dinsdag in een Kamerbrief. "We nemen de hogere energieprijzen van het nieuwe jaar mee om ervoor te zorgen dat mensen geen geld mislopen", aldus de bewindsman.
12 uur geleden