Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: aftreden heeft geen gevolgen voor gedupeerden toeslagen

Rutte: aftreden heeft geen gevolgen voor gedupeerden toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De val van het kabinet heeft geen gevolgen voor de ouders die slachtoffer zijn geworden van de toeslagenaffaire. Dat heeft minister-president Mark Rutte de gedupeerden op het hart gedrukt. Er zijn wat hem betreft twee prioriteiten voor het demissionaire kabinet: "corona en de afwikkeling van deze verschrikkelijke kwestie".

Het kabinet besloot vorige maand al de compensatie voor ouders flink te versnellen door alle gedupeerde ouders snel 30.000 euro te geven. Mensen bij wie de schade groter is, krijgen uiteindelijk nog meer. "We zullen alles doen om dit snel vorm te geven", belooft Rutte. Iedereen die zich voor 15 februari meldt, krijgt de eerste uitbetaling voor 1 mei.

Het trage verloop van de schadeloosstelling van gedupeerden leidde eerder al tot veel ergernis in de Tweede Kamer. Daarom is besloten de operatie flink te vereenvoudigen. Daarnaast wil het kabinet zorgen "dat mensen weer perspectief hebben om zo schuldenvrij mogelijk hun leven weer op te bouwen".

Meer uit Politiek

Kabinet praat verder over zoektocht naar steun voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet komt donderdag weer bijeen om te overleggen hoe een parlementaire meerderheid moet worden gevonden voor het belastingplan voor volgend jaar. Dat melden Haagse bronnen. Premier Rob Jetten, de vicepremiers Bart van den Brink en Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bespreken dan de uitkomsten van hun gesprekken met de oppositie.

1 uur geleden
Jetten: nog veel werk te doen tegen racisme en discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet dat er nog "werk te doen is" bij het tegengaan van racisme en discriminatie in Nederland. Dat heeft hij gezegd in zijn openingsspeech op de vijfde wereldtop van UNESCO over racisme en discriminatie in Den Haag.

5 uur geleden
JA21, BBB en SGP leggen nu gedrieën bod op tafel bij kabinet

DEN HAAG (ANP) - JA21, SGP en BBB hebben het minderheidskabinet in een gezamenlijke brief, die in handen is van het ANP, een aanbod gedaan tot samenwerking. Zij zijn bereid naast het belastingplan alle begrotingen te steunen, mits er ruimte komt voor "brede lastenverlichting". Hun eerdere eisen op het gebied van asiel, stikstof en medisch-ethische kwesties blijven staan.

7 uur geleden
Politie bekijkt deel onbehandelde aangiften uit 2024 opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.

20 uur geleden
Oppositie snapt snijden in infrastructuur, maar mist investeringen

DEN HAAG (ANP) - Onder oppositiepartijen klinkt begrip voor de keuzes die het kabinet heeft gemaakt om geld vrij te maken voor onderhoud van infrastructuur. Een reeks projecten om wegen, spoor en vaarwegen uit te breiden, is daardoor voorlopig stopgezet. Veel partijen willen dat er meer geld voor infrastructuur komt, zodat nieuwe projecten weer een toekomst krijgen.

21 uur geleden
Eerste statushouders kunnen van azc naar kerk

APELDOORN (ANP) - De eerste kerkgebouwen zijn ingericht voor de tijdelijke opvang van statushouders. Met Actie Onderdak kunnen de erkende vluchtelingen daar wachten tot er een huis voor hen is in diezelfde gemeente. Hun plek in het asielzoekerscentrum kan dan vrijkomen voor asielzoekers.

22 uur geleden
VVD komt terug op opmerking rekeningrijden: 'slaat ook op tol'

DEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Bart Bikkers is teruggekomen op zijn opmerkingen waarin hij steun voor rekeningrijden niet uitsloot. "Betalen naar gebruik", de ambtelijke term voor rekeningrijden, kan volgens hem ook slaan op "het betalen naar gebruik dat we al doen aan de pomp" of op tolheffing.

22 uur geleden