Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte: aanslag op De Vries verenigt land in strijd tegen misdaad

Rutte: aanslag op De Vries verenigt land in strijd tegen misdaad

DEN HAAG (ANP) - De aanslag op Peter R. de Vries heeft iedereen verenigd in de strijd tegen de criminaliteit, aldus demissionair premier Mark Rutte woensdag. De misdaadverslaggever werd een dag eerder in het centrum van Amsterdam neergeschoten.

"Ik hoop dat zijn familie en geliefden realiseren dat zeventien miljoen mensen met hen meeleven en dat dit ons allemaal verenigt in die strijd, die extra betekenis kreeg na de verschrikkelijke moord op Derk Wiersum twee jaar geleden, en dat we die strijd voortzetten. Het is een kwestie van uren en dagen, maanden en jaren, maar wel een strijd die Nederland gaat winnen", zei Rutte.

De strijd tegen de criminaliteit is er een van de lange adem, voegde hij eraan toe. "Het vraagt vasthoudendheid."

Verdachten

Rutte wees erop dat het inmiddels demissionaire kabinet extra heeft geïnvesteerd in veiligheid en dat na de moord op advocaat Wiersum ook extra initiatieven zijn genomen. Ook bij de formatie zal het weer een thema zijn, zei hij. "We zullen altijd opnieuw moeten kijken of je voldoende doet."

De Vries is zwaargewond in het ziekenhuis opgenomen. De politie heeft twee verdachten aangehouden. Het gaat om 35-jarige Pool uit Maurik (Gelderland) en een 21-jarige man uit Rotterdam. Ze werden dinsdagavond op de A4 aangehouden.

Vertrouwenspersoon

In september 2019 werd advocaat Derk Wiersum in Amsterdam doodgeschoten. Hij stond de kroongetuige in het liquidatieproces Marengo bij. De Vries is sinds vorig jaar adviseur en vertrouwenspersoon van diezelfde kroongetuige Nabil B.

De premier omschreef De Vries als "een lieve, vasthoudende, strijdende, niet altijd makkelijke man" die altijd aandacht bleef besteden aan de slachtoffers.

Meer uit Binnenland

Veiligheidsregio: deel natuurbrand 't Harde onder controle

'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."

20 minuten geleden
Rookpluim natuurbrand Veluwe bereikt Engeland

DE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.

1 uur geleden
Burgemeester Nunspeet: klaar voor evacuatie als het moet om brand

'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.

1 uur geleden
Luchtmacht breidt inzet bij brand uit: vijf helikopters in actie

'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.

2 uur geleden
Brand 't Harde nog niet onder controle

'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.

2 uur geleden
Meerdere wegen in omgeving 't Harde dicht door natuurbrand Veluwe

'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.

2 uur geleden
Natuurbrand in bos bij Den Ham in Overijssel

DEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.

3 uur geleden