Rutte: aanslag op De Vries verenigt land in strijd tegen misdaad
DEN HAAG (ANP) - De aanslag op Peter R. de Vries heeft iedereen verenigd in de strijd tegen de criminaliteit, aldus demissionair premier Mark Rutte woensdag. De misdaadverslaggever werd een dag eerder in het centrum van Amsterdam neergeschoten.
"Ik hoop dat zijn familie en geliefden realiseren dat zeventien miljoen mensen met hen meeleven en dat dit ons allemaal verenigt in die strijd, die extra betekenis kreeg na de verschrikkelijke moord op Derk Wiersum twee jaar geleden, en dat we die strijd voortzetten. Het is een kwestie van uren en dagen, maanden en jaren, maar wel een strijd die Nederland gaat winnen", zei Rutte.
De strijd tegen de criminaliteit is er een van de lange adem, voegde hij eraan toe. "Het vraagt vasthoudendheid."
Verdachten
Rutte wees erop dat het inmiddels demissionaire kabinet extra heeft geïnvesteerd in veiligheid en dat na de moord op advocaat Wiersum ook extra initiatieven zijn genomen. Ook bij de formatie zal het weer een thema zijn, zei hij. "We zullen altijd opnieuw moeten kijken of je voldoende doet."
De Vries is zwaargewond in het ziekenhuis opgenomen. De politie heeft twee verdachten aangehouden. Het gaat om 35-jarige Pool uit Maurik (Gelderland) en een 21-jarige man uit Rotterdam. Ze werden dinsdagavond op de A4 aangehouden.
Vertrouwenspersoon
In september 2019 werd advocaat Derk Wiersum in Amsterdam doodgeschoten. Hij stond de kroongetuige in het liquidatieproces Marengo bij. De Vries is sinds vorig jaar adviseur en vertrouwenspersoon van diezelfde kroongetuige Nabil B.
De premier omschreef De Vries als "een lieve, vasthoudende, strijdende, niet altijd makkelijke man" die altijd aandacht bleef besteden aan de slachtoffers.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
7 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
9 uur geleden