Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutgers: jonge mannen hebben meestal losse seks zonder condoom

Rutgers: jonge mannen hebben meestal losse seks zonder condoom

UTRECHT (ANP) - Het merendeel van de jonge mannen met verschillende seksuele contacten gebruikt nooit of alleen soms een condoom. Ze zeggen hiervoor te kiezen omdat hun sekspartner anticonceptie gebruikt om niet zwanger te worden, of omdat seks met condoom "minder lekker" zou zijn. Dat terwijl 80 procent van de mannen tussen de 20 en 25 jaar volgens de maandag gepubliceerde peiling van kenniscentrum Rutgers zegt het wel belangrijk te vinden dat hun sekspartner geen soa krijgt.

Het is dus niet vanzelfsprekend om een condoom te gebruiken bij een onenightstand of bij wisselende partners, concludeert het kenniscentrum voor seksualiteit en seksuele gezondheid. Het gaat om 14 procent van de jonge mannen met 'casual' seks dat nooit een condoom omdoet, 57 procent van deze groep pakt soms een rubbertje erbij. Bijna alle jonge mannen - 94 procent - zeggen in het onderzoek het belangrijk te vinden een vrouw niet zwanger te maken.

De belangrijkste redenen voor mannen om wél een condoom om te doen zijn: ‘Als de ander aangeeft dat ze graag een condoom wil gebruiken’, ‘Als ik weet dat de ander geen anticonceptie gebruikt’ en ‘Als ik zou weten dat de ander risico loopt op zwangerschap’. "Maar dit kun je alleen weten als je erover praat met je sekspartner", reageert anticonceptie-expert Ineke van der Vlugt van Rutgers. Ondertussen heeft 35 procent van de mannen die nooit een condoom gebruiken ook nog nooit gesproken met zijn partner over het voorkomen van een zwangerschap.

Van der Vlugt zegt teleurgesteld te zijn dat een deel van de jonge mannen enkel naar hun vrouwelijke sekspartner kijkt om ervoor te zorgen dat zij niet zwanger wordt. Wel is ze blij te horen dat 83 procent van de mannen het belangrijk vindt dat de ander onbezorgd kan genieten van de seks. Aan het onderzoek van Rutgers deden 1374 jonge mannen tussen de 20 en 25 jaar mee. Het kenniscentrum pleit ervoor om voortaan een condoom aan te trekken.

Meer uit Binnenland

Hoofdverdachte Tarwekampzaak: meegesleept in plan brandstichting

DEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.

2 uur geleden
Driehoek Rotterdam overlegt met Feyenoord over vuurwerkincident

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.

3 uur geleden
Van den Brink: tentenkampen geen reden verblijfsstatus Jezidi's

DEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.

3 uur geleden
Omwonenden dagvaarden Chemours om PFAS-uitstoot

DORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.

4 uur geleden
Extra geld Noord-Holland voor bevrijdingsfestival in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.

4 uur geleden
Zaak explosie Tarwekamp begonnen, beladen dag voor nabestaanden

DEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.

4 uur geleden
Marco Borsato wil 431.000 euro terugvorderen na vrijspraak

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.

6 uur geleden