Rustiger in natuurgebieden dan zaterdag
DEN HAAG (ANP) - Het was zondag aan de stranden opvallend rustig. De koude, gure wind speelde vast een rol, maar de Nederlanders hebben ook de oproep ter harte genomen zich te houden aan de richtlijnen om verspreiding van het coronavirus te voorkomen.
"Het is rustig. De mensen houden zich echt aan de regels en lijken er van doordrongen te zijn dat het beter is thuis te blijven. Het beeld is heel anders dan vorige week", zei een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord.
Vorige week werd de aansporing om stranden te mijden massaal genegeerd. Dat kwam vooral door het fraaie voorjaarsweer. De gemeenten Noordwijk en Zandvoort zagen zich genoodzaakt de wegen naar de stranden af te sluiten en de parkeerterreinen dicht te gooien.
Stranden
Zandvoort handhaafde die maatregelen dit weekeinde, maar Noordwijk had de boel weer opengegooid. Een woordvoerder van de Zuid-Hollandse kustplaats kon melden dat het "zeer rustig was" op de boulevard en de stranden. "Onze handhavers hebben gemonitord en telden op het strand vijftig tot zestig mensen en keurig verspreid. Ook op de boulevard was het rustig en bij de Langevelderslag stonden elf auto's, dat zijn er niet veel", lichtte hij toe.
Ook hij constateerde dat de mensen zich veel beter aan de richtlijnen houden. "De oproep heeft gewerkt. Het was hier de hele dag zonnig en het was ondanks die koude wind best lekker buiten. Het beeld is dat veel mensen de benen hebben gestrekt, maar dat dichtbij huis hebben gedaan."
Ook op stranden die deel uitmaken van een andere veiligheidsregio, zoals in Zeeland en Voorne-Putten, was het zondag overzichtelijk.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De politie heeft meer dan 120 tips gekregen over de hack bij Odido van begin dit jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij het politiebureau aan het Zuidplein in Rotterdam wordt de ME belaagd. Dat bevestigt een politiewoordvoerder desgevraagd. Bij het politiebureau eindigde eerder maandagavond de stille tocht voor Alfredo Goeloe (51), die afgelopen zaterdag overleed na een aanhouding.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 51-jarige Alfredo Goeloe overleed na politiegeweld terwijl hij onschuldig was. Jair Schalkwijk, projectleider bij Controle Alt Delete, zei dat maandagavond na afloop van de stille tocht voor Goeloe in Rotterdam. Controle Alt Delete is een organisatie die onder meer strijdt tegen buitenproportioneel geweld door de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.
9 uur geleden