Rustige oudjaarsdag op Beursplein 5
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging dinsdag licht vooruit. De andere Europese beurzen lieten ook weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste dag van het sterke beursjaar 2019. In Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen wordt een halve dag gehandeld. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan bleven op oudjaarsdag dicht. Op nieuwjaarsdag zijn alle Europese beurzen gesloten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 606,87 punten. De hoofdindex stevent af op een jaarwinst van ongeveer 24 procent in 2019. Dat is het hoogste rendement sinds 2009. Vorig jaar werd nog een verlies geleden van 10 procent. In het afgelopen decennium boekte de AEX een winst van ruim 80 procent.
De MidKap klom 0,1 procent tot 910,89 punten en koerst af op een jaarwinst van meer dan 38 procent. De beurs in Parijs won 0,1 procent en Londen daalde 0,2 procent. De Franse CAC40-index en de Britse FTSE 100 zijn in 2019 respectievelijk met ongeveer 26 en 12 procent gestegen.
Altice Europe
Koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak was betaalbedrijf Adyen met een winst van 0,9 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize stond onderaan met een verlies van 0,8 procent. In de MidKap was kabel- en telecombedrijf Altice Europe de sterkste stijger met een plus van 1,6 procent. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij met een min van 1,2 procent.
Op de lokale markt raakte Core Laboratories ruim 7 procent kwijt. De in Amsterdam genoteerde Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie heeft zijn winst- en omzetverwachting voor het vierde kwartaal verlaagd en snijdt in zijn dividenduitkeringen. Het bedrijf kampt met lastige marktomstandigheden.
Carlos Ghosn
Renault verloor 0,5 procent in Parijs. Voormalig topman Carlos Ghosn van de autobedrijven Renault en Nissan is uit Japan gevlucht en naar Libanon gevlogen. Ghosn wordt in Japan verdacht van fraude en volgend jaar zou zijn rechtszaak van start gaan.
De euro was 1,1212 dollar waard tegen 1,1217 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 61,64 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 66,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
25 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.
13 uur geleden