Rustige oudjaarsdag op Beursplein 5
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging dinsdag licht vooruit. De andere Europese beurzen lieten ook weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste dag van het sterke beursjaar 2019. In Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen wordt een halve dag gehandeld. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan bleven op oudjaarsdag dicht. Op nieuwjaarsdag zijn alle Europese beurzen gesloten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 606,87 punten. De hoofdindex stevent af op een jaarwinst van ongeveer 24 procent in 2019. Dat is het hoogste rendement sinds 2009. Vorig jaar werd nog een verlies geleden van 10 procent. In het afgelopen decennium boekte de AEX een winst van ruim 80 procent.
De MidKap klom 0,1 procent tot 910,89 punten en koerst af op een jaarwinst van meer dan 38 procent. De beurs in Parijs won 0,1 procent en Londen daalde 0,2 procent. De Franse CAC40-index en de Britse FTSE 100 zijn in 2019 respectievelijk met ongeveer 26 en 12 procent gestegen.
Altice Europe
Koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak was betaalbedrijf Adyen met een winst van 0,9 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize stond onderaan met een verlies van 0,8 procent. In de MidKap was kabel- en telecombedrijf Altice Europe de sterkste stijger met een plus van 1,6 procent. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij met een min van 1,2 procent.
Op de lokale markt raakte Core Laboratories ruim 7 procent kwijt. De in Amsterdam genoteerde Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie heeft zijn winst- en omzetverwachting voor het vierde kwartaal verlaagd en snijdt in zijn dividenduitkeringen. Het bedrijf kampt met lastige marktomstandigheden.
Carlos Ghosn
Renault verloor 0,5 procent in Parijs. Voormalig topman Carlos Ghosn van de autobedrijven Renault en Nissan is uit Japan gevlucht en naar Libanon gevlogen. Ghosn wordt in Japan verdacht van fraude en volgend jaar zou zijn rechtszaak van start gaan.
De euro was 1,1212 dollar waard tegen 1,1217 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 61,64 dollar. Brentolie steeg 0,2 procent in prijs tot 66,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak te herzien, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal weer verder opgevoerd. Daarbij is de omzetverwachting voor het hele jaar aangescherpt. Volgens topman Christophe Fouquet profiteerde de Veldhovense onderneming wederom van de almaar toenemende investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI). Er is zelfs zoveel vraag naar apparatuur van ASML dat de capaciteit van het bedrijf eigenlijk tekortschiet.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt voor toenemende dreiging van cyberaanvallen. Volgens de Nederlandse IMF-bestuurder Marnix van Rij kunnen die ook in Nederland voor grote ontwrichting zorgen. "Wat dacht je van de Rotterdamse haven?", geeft hij in gesprek met het ANP als voorbeeld van een mogelijk doelwit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Taiwan heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump toegezegd de komende twintig jaar 30 procent van het gas af te nemen uit een groot energieproject in Alaska. Het land zou daarnaast 4,4 miljard dollar (3,9 miljard euro) investeren in het project. Trump maakte de afspraken dinsdag bekend tijdens een campagnebijeenkomst in Alaska. Het Taiwanese ministerie van Economie heeft de geplande investering woensdag bevestigd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
10 uur geleden