Rustige opening op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen aan de nieuwe sessie begonnen. Beleggers lijken een adempauze te nemen na de rally van de afgelopen dagen, door de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China en de afgenomen onzekerheid over de brexit.
De leidende Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel een fractie hoger op 28.247 punten. De bredere S&P 500-index won 0,1 procent tot 3194 punten. Technologiebeurs Nasdaq steeg ook 0,1 procent tot 8826 punten.
Boeing verloor 0,8 procent. De vliegtuigbouwer bevestigde in januari de bouw van zijn toestel 737 MAX te staken nu nog altijd onduidelijk is hoe lang het duurt voordat die vliegtuigen weer de lucht in mogen. Ook toeleveranciers van Boeing zoals Spirit AeroSystems (min 1,8 procent) deelde in de malaise.
Pfizer
Luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines verwacht inmiddels al tot april niet over de 737 MAX te kunnen beschikken. Het bedrijf sloot vorige week al een akkoord met Boeing over een gedeeltelijke compensatie. Het aandeel won 0,8 procent.
Ook was er aandacht voor de farmaciesector. Pfizer (plus 0,4 procent) kreeg van de Amerikaanse medicijnenwaakhond FDA groen licht om een behandeling voor prostaatkanker op de markt te brengen. Eli Lilly (plus 0,7 procent) kwam een positieve prognose voor volgend jaar.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft in de eerste maanden van dit jaar meer verdiend aan zijn streamingdienst. Klanten sloten duurdere abonnementen af om bijvoorbeeld Formule 1 te kijken, waardoor de omzet van de dienst met 8 procent groeide. De inkomsten van het gehele bedrijf bleven echter nagenoeg gelijk, omdat de televisiekanalen slecht bleven presteren.
8 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het vermogen van Russische miljardairs is vorig jaar gegroeid tot 697 miljard dollar, zo'n 595 miljard euro. Ondanks de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland groeide het vermogen van de rijkste Russen met 11 procent. Dat meldt de Russische tak van zakentijdschrift Forbes.
23 minuten geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verhoogd, werd donderdag bekend. Dit gebeurde ondanks een grootschalige terugroepactie van babyvoeding omdat die mogelijk een giftige stof zou bevatten.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van bijna 2 procent de sterkste stijger in de AEX-index.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal brievenbusmaatschappijen van multinationals is in ongeveer tien jaar bijna gehalveerd. Toch blijft Nederland volgens De Nederlandsche Bank (DNB) een belangrijk knooppunt voor geldstromen, ondanks diverse maatregelen die zijn genomen om belastingontwijking via doorstroomconstructies terug te dringen.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Canadees-Amerikaanse sportkledingmerk Lululemon Athletica, onder meer bekend van de yogaleggings, heeft een voormalige topbestuurder van concurrent Nike benoemd om het bedrijf te gaan leiden. Heidi O'Neill moet zorgen voor groei van Lululemon, dat kampt met zwakkere verkopen en een flink gedaalde beurskoers.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.
2 uur geleden