Rustige opening op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen aan de nieuwe sessie begonnen. Beleggers lijken een adempauze te nemen na de rally van de afgelopen dagen, door de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China en de afgenomen onzekerheid over de brexit.
De leidende Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel een fractie hoger op 28.247 punten. De bredere S&P 500-index won 0,1 procent tot 3194 punten. Technologiebeurs Nasdaq steeg ook 0,1 procent tot 8826 punten.
Boeing verloor 0,8 procent. De vliegtuigbouwer bevestigde in januari de bouw van zijn toestel 737 MAX te staken nu nog altijd onduidelijk is hoe lang het duurt voordat die vliegtuigen weer de lucht in mogen. Ook toeleveranciers van Boeing zoals Spirit AeroSystems (min 1,8 procent) deelde in de malaise.
Pfizer
Luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines verwacht inmiddels al tot april niet over de 737 MAX te kunnen beschikken. Het bedrijf sloot vorige week al een akkoord met Boeing over een gedeeltelijke compensatie. Het aandeel won 0,8 procent.
Ook was er aandacht voor de farmaciesector. Pfizer (plus 0,4 procent) kreeg van de Amerikaanse medicijnenwaakhond FDA groen licht om een behandeling voor prostaatkanker op de markt te brengen. Eli Lilly (plus 0,7 procent) kwam een positieve prognose voor volgend jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag een voorstel gepresenteerd voor tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens en bedrijven met een kleine aansluiting. Dat betekent dat huishoudens meer naar gebruik gaan betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden. Dit moet de ruimte op het volle stroomnet vergroten.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal bestellingen bij Just Eat Takeaway, waaronder Thuisbezorgd.nl valt, is afgelopen maand toegenomen ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst na 55 maanden, ruim 4,5 jaar, dat er groei is in het aantal bestellingen.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het aanbod van bestaande woningen op de krappe huizenmarkt is in het afgelopen kwartaal verder gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Daardoor kregen woningzoekers iets meer keuze en in sommige gevallen meer ruimte om te onderhandelen. De gemiddelde verkoopprijs is wat gezakt, na de recordhoogte in het tweede kwartaal.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs kruipt weer richting zijn recordstand door de aanhoudende verstoringen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de olie- en gasprijzen laten donderdag een stijging zien, terwijl vervoer per olietanker volgens ING duurder is dan ooit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM stond donderdag vlak na de opening van de Amsterdamse beurs lager na de overname van aannemersbedrijf A.Hak. Het bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro. BAM verloor 1,6 procent.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Energiebedrijf Essent breidt zijn diensten uit met snelladen voor elektrische auto's. Zusterbedrijf E.ON Drive Infrastructure neemt het voormalige snellaadnetwerk van BP over en gaat bij de exploitatie samenwerken met Essent. Naar eigen zeggen wordt Essent zo direct een van de grootste aanbieders van openbaar snelladen in Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaven in augustus minder uit aan motorbrandstoffen, zoals benzine en diesel, dan vorig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De prijzen aan de pomp zijn het afgelopen jaar flink gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geleden