Rustige nacht in ziekenhuizen Zuid-Nederland ondanks sneeuw
DEN HAAG (ANP) - Verschillende ziekenhuizen in het zuiden van het land hebben het ondanks de sneeuwval rustig. Op de spoedeisende hulp kwamen sinds gisteravond amper mensen binnen als gevolg van gladheid, laten meerdere ziekenhuizen in Limburg en Noord-Brabant weten.
In het Limburgse ziekenhuis Zuyderland, met locaties in Heerlen en Sittard-Geleen, was het afgelopen nacht "heel erg rustig", zegt een woordvoerder. Tussen woensdagavond 18.00 uur en donderdagochtend 08.00 uur meldden zich twee mensen door sneeuwgerelateerde ongevallen. Een persoon had een gebroken pols, de ander was door de gladheid van de weg geraakt en met de auto tegen de vangrail gekomen. Een aantal zorgmedewerkers sliep vannacht uit voorzorg in het ziekenhuis. Ze namen het zekere voor het onzekere en bleven overnachten om donderdagochtend op tijd weer te kunnen beginnen.
Het is voor het ziekenhuis afwachten hoe de rest van de dag verloopt. De meeste ongelukken gebeuren volgens een woordvoerder meestal als het gaat dooien, omdat mensen dan uitglijden. "Maar ik heb het idee dat veel mensen thuisblijven, dus hopelijk valt het mee."
Code oranje
Ook in het Maastricht UMC+ was het tot donderdagochtend "heel rustig". Afgelopen nacht kwamen er geen mensen binnen als gevolg van de sneeuw of gladheid, de afgelopen uren gaat het om twee personen. Die hebben volgens een woordvoerder geen ernstig letsel opgelopen. Het Laurentius Ziekenhuis in Roermond ziet hetzelfde beeld. Bij het Limburgse ziekenhuis kwamen woensdag overdag wel negen mensen binnen met lichte botbreuken door valpartijen. Bij het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven is het tot nog toe heel rustig.
Woensdagavond begon het in delen van Limburg en Noord-Brabant te sneeuwen. In beide provincies gold code oranje, dat is sinds het middaguur afgeschaald naar code geel.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
5 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.
5 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
8 uur geleden