Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustige nacht in ziekenhuizen Zuid-Nederland ondanks sneeuw

Rustige nacht in ziekenhuizen Zuid-Nederland ondanks sneeuw

DEN HAAG (ANP) - Verschillende ziekenhuizen in het zuiden van het land hebben het ondanks de sneeuwval rustig. Op de spoedeisende hulp kwamen sinds gisteravond amper mensen binnen als gevolg van gladheid, laten meerdere ziekenhuizen in Limburg en Noord-Brabant weten.

In het Limburgse ziekenhuis Zuyderland, met locaties in Heerlen en Sittard-Geleen, was het afgelopen nacht "heel erg rustig", zegt een woordvoerder. Tussen woensdagavond 18.00 uur en donderdagochtend 08.00 uur meldden zich twee mensen door sneeuwgerelateerde ongevallen. Een persoon had een gebroken pols, de ander was door de gladheid van de weg geraakt en met de auto tegen de vangrail gekomen. Een aantal zorgmedewerkers sliep vannacht uit voorzorg in het ziekenhuis. Ze namen het zekere voor het onzekere en bleven overnachten om donderdagochtend op tijd weer te kunnen beginnen.

Het is voor het ziekenhuis afwachten hoe de rest van de dag verloopt. De meeste ongelukken gebeuren volgens een woordvoerder meestal als het gaat dooien, omdat mensen dan uitglijden. "Maar ik heb het idee dat veel mensen thuisblijven, dus hopelijk valt het mee."

Code oranje

Ook in het Maastricht UMC+ was het tot donderdagochtend "heel rustig". Afgelopen nacht kwamen er geen mensen binnen als gevolg van de sneeuw of gladheid, de afgelopen uren gaat het om twee personen. Die hebben volgens een woordvoerder geen ernstig letsel opgelopen. Het Laurentius Ziekenhuis in Roermond ziet hetzelfde beeld. Bij het Limburgse ziekenhuis kwamen woensdag overdag wel negen mensen binnen met lichte botbreuken door valpartijen. Bij het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven is het tot nog toe heel rustig.

Woensdagavond begon het in delen van Limburg en Noord-Brabant te sneeuwen. In beide provincies gold code oranje, dat is sinds het middaguur afgeschaald naar code geel.

Meer uit Binnenland

Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

18 minuten geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

19 minuten geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

1 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

1 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

2 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

3 uur geleden