Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustige nacht in ziekenhuizen Zuid-Nederland ondanks sneeuw

Rustige nacht in ziekenhuizen Zuid-Nederland ondanks sneeuw

DEN HAAG (ANP) - Verschillende ziekenhuizen in het zuiden van het land hebben het ondanks de sneeuwval rustig. Op de spoedeisende hulp kwamen sinds gisteravond amper mensen binnen als gevolg van gladheid, laten meerdere ziekenhuizen in Limburg en Noord-Brabant weten.

In het Limburgse ziekenhuis Zuyderland, met locaties in Heerlen en Sittard-Geleen, was het afgelopen nacht "heel erg rustig", zegt een woordvoerder. Tussen woensdagavond 18.00 uur en donderdagochtend 08.00 uur meldden zich twee mensen door sneeuwgerelateerde ongevallen. Een persoon had een gebroken pols, de ander was door de gladheid van de weg geraakt en met de auto tegen de vangrail gekomen. Een aantal zorgmedewerkers sliep vannacht uit voorzorg in het ziekenhuis. Ze namen het zekere voor het onzekere en bleven overnachten om donderdagochtend op tijd weer te kunnen beginnen.

Het is voor het ziekenhuis afwachten hoe de rest van de dag verloopt. De meeste ongelukken gebeuren volgens een woordvoerder meestal als het gaat dooien, omdat mensen dan uitglijden. "Maar ik heb het idee dat veel mensen thuisblijven, dus hopelijk valt het mee."

Code oranje

Ook in het Maastricht UMC+ was het tot donderdagochtend "heel rustig". Afgelopen nacht kwamen er geen mensen binnen als gevolg van de sneeuw of gladheid, de afgelopen uren gaat het om twee personen. Die hebben volgens een woordvoerder geen ernstig letsel opgelopen. Het Laurentius Ziekenhuis in Roermond ziet hetzelfde beeld. Bij het Limburgse ziekenhuis kwamen woensdag overdag wel negen mensen binnen met lichte botbreuken door valpartijen. Bij het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven is het tot nog toe heel rustig.

Woensdagavond begon het in delen van Limburg en Noord-Brabant te sneeuwen. In beide provincies gold code oranje, dat is sinds het middaguur afgeschaald naar code geel.

Meer uit Binnenland

Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

1 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

2 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

3 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

5 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

5 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

6 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

6 uur geleden