Rustige nacht in ziekenhuizen Zuid-Nederland ondanks sneeuw
DEN HAAG (ANP) - Verschillende ziekenhuizen in het zuiden van het land hebben het ondanks de sneeuwval rustig. Op de spoedeisende hulp kwamen sinds gisteravond amper mensen binnen als gevolg van gladheid, laten meerdere ziekenhuizen in Limburg en Noord-Brabant weten.
In het Limburgse ziekenhuis Zuyderland, met locaties in Heerlen en Sittard-Geleen, was het afgelopen nacht "heel erg rustig", zegt een woordvoerder. Tussen woensdagavond 18.00 uur en donderdagochtend 08.00 uur meldden zich twee mensen door sneeuwgerelateerde ongevallen. Een persoon had een gebroken pols, de ander was door de gladheid van de weg geraakt en met de auto tegen de vangrail gekomen. Een aantal zorgmedewerkers sliep vannacht uit voorzorg in het ziekenhuis. Ze namen het zekere voor het onzekere en bleven overnachten om donderdagochtend op tijd weer te kunnen beginnen.
Het is voor het ziekenhuis afwachten hoe de rest van de dag verloopt. De meeste ongelukken gebeuren volgens een woordvoerder meestal als het gaat dooien, omdat mensen dan uitglijden. "Maar ik heb het idee dat veel mensen thuisblijven, dus hopelijk valt het mee."
Code oranje
Ook in het Maastricht UMC+ was het tot donderdagochtend "heel rustig". Afgelopen nacht kwamen er geen mensen binnen als gevolg van de sneeuw of gladheid, de afgelopen uren gaat het om twee personen. Die hebben volgens een woordvoerder geen ernstig letsel opgelopen. Het Laurentius Ziekenhuis in Roermond ziet hetzelfde beeld. Bij het Limburgse ziekenhuis kwamen woensdag overdag wel negen mensen binnen met lichte botbreuken door valpartijen. Bij het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven is het tot nog toe heel rustig.
Woensdagavond begon het in delen van Limburg en Noord-Brabant te sneeuwen. In beide provincies gold code oranje, dat is sinds het middaguur afgeschaald naar code geel.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
21 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden