Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustige nacht bij vreedzaam protestkamp studenten in Maastricht

Rustige nacht bij vreedzaam protestkamp studenten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De overnachting van de actievoerende studenten in Maastricht is rustig verlopen. Dat liet een woordvoerder van de Universiteit Maastricht (UM) dinsdagochtend weten. Na een demonstratie door de binnenstad sloegen zo'n tweehonderd pro-Palestijnse actievoerders maandag hun tenten op in de tuin van een universiteitsgebouw aan de Grote Gracht in de Limburgse hoofdstad. Het universiteitsbestuur gaf na urenlang onderhandelen bezitters van een universiteitspas toestemming om er te overnachten. Alle andere aanwezigen moesten vertrekken.

Anders dan in Amsterdam zijn in Maastricht geen vernielingen aangericht. "De actie verloopt hier vreedzaam", aldus de woordvoerder. Zo werd er maandag gezongen, muziek gemaakt en gedanst. Ook ruimden studenten alle troep op.

De universiteit is naar eigen zeggen al een tijd in gesprek met deze groep, maar ook met Joodse groeperingen. "De gesprekken worden apart gevoerd, niet met elkaar", zei hij. "Dat is tot nog toe niet mogelijk gebleken. De gesprekken verlopen in een goede sfeer, waarbij iedereen probeert elkaars standpunt over te brengen."

Bezoek aan actiekamp

"Het College van Bestuur hecht er grote waarde aan dat studenten en medewerkers met een ander perspectief op het conflict in het Midden-Oosten de ruimte krijgen om ook met het College in gesprek te gaan", aldus de UM in een verklaring.

Medewerkers van de universiteit kunnen dinsdagmiddag op eigen gelegenheid een bezoek brengen aan het actiekamp aan de Grote Gracht. Er staat voor dinsdag voor zover de woordvoerder bekend nog niets op de planning.

Overnachtingen

Of de actievoerders ook de komende nacht(en) mogen blijven wordt van dag tot dag bekeken, aldus de woordvoerder. "Hoe het verder gaat, is nog niet te zeggen", zei hij. Wel is afgesproken dat de komende week in het kader van een dialoog zal staan.

"Die dialoog staat uitsluitend open voor studenten en staf uit onze interne gemeenschap, individueel of voor bepaalde geledingen zoals de Universiteitsraad", benadrukt de UM in een verklaring. "Alle betrokkenen hechten zeer aan een omgeving waarin de dialoog kan plaatsvinden binnen de interne gemeenschap met onze studenten en staf. Daarom is afgesproken dat bezoekers zich bij de ingang van het terrein moeten kunnen identificeren met een UM-pas."

Meer uit Binnenland

BuZa: Nederlanders in Iran kunnen weg via Turkije of Armenië

TEHERAN (ANP) - Nederlanders die weg willen uit Iran kunnen dat het best over land doen via Turkije of Armenië. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken in een bericht aan Nederlanders in het land. Wel zijn daar veiligheidsrisico's aan verbonden, benadrukt het departement. "De Nederlandse ambassade heeft geen zicht op de veiligheidssituatie in de verschillende delen van Iran of aan de grenzen."

4 uur geleden
Noord-Holland akkoord met azc in beschermd landschap Uitgeest

HAARLEM (ANP) - De gemeente Uitgeest kan verder met het plan voor 312 opvangplekken voor asielzoekers op een stukje land dat onder beschermd landschap valt. Een ruime meerderheid van Provinciale Staten van Noord-Holland stemde maandag in met het ontwerpbesluit van het college van Gedeputeerde Staten daar maximaal tien jaar wooneenheden te mogen plaatsen.

5 uur geleden
Zelensky bij NAVO-top voorlopig alleen welkom bij diner op paleis

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Voor de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bij de komende NAVO-top in Den Haag geen plaats bij officiële vergaderingen. Hij is wel welkom voor het diner op het paleis waarvoor de koning de NAVO-leiders heeft uitgenodigd, blijkt uit het officiële programma voor de top.

6 uur geleden
Pabo-studenten Almere krijgen na opleiding baan en woning

ALMERE (ANP) - Wie de pabo-opleiding in Almere heeft afgerond, krijgt een fulltimebaan als leraar en een huis. Dat beloven de gemeente Almere, hogeschool Windesheim, de Almeerse schoolbesturen, woningcorporaties en een makelaar aan studenten. Afgestudeerden kunnen er vanaf september 2025 aanspraak op maken.

9 uur geleden
Odido-klanten hebben problemen met internet, tv en bellen

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido hebben maandagmiddag problemen met internetten, tv kijken en bellen via een vaste telefoon. Het probleem speelt volgens de telecomaanbieder op verschillende plekken in Nederland.

9 uur geleden
Ook TU Eindhoven bevriest samenwerking met Israël

EINDHOVEN (ANP) - Ook de TU Eindhoven (TU/e) gaat voorlopig geen nieuwe samenwerkingen aan met instellingen in Israël vanwege "de humanitaire catastrofe" in Gaza. De universiteit bevriest ook de samenwerking met de Israëlische universiteit Technion, die "onmiskenbaar sterke banden" heeft met de defensiesector.

9 uur geleden
Bonaire voert verhoogde veiligheidsmaatregelen in

KRALENDIJK (ANP) - Op Bonaire zijn verhoogde veiligheidsmaatregelen ingevoerd vanwege een forse toename van het aantal geweldsdelicten op het eiland. Zo kan er de komende maanden in verschillende delen van het eiland preventief worden gefouilleerd op straat. Gezaghebber John Soliano sprak onlangs zijn zorgen hierover uit en riep de gemeenschap op agressiviteit te bannen uit de samenleving.

9 uur geleden