Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustige handelsdag op Europese beurzen

Rustige handelsdag op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen bleven donderdag dicht bij huis. Beleggers deden het rustig aan na de recente sterke opmars en namen weinig risico aangezien Wall Street gesloten blijft vanwege de viering van Thanksgiving Day in de Verenigde Staten. Vrijdag zijn de Amerikaanse financiële markten slechts een halve dag open.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent hoger op 607,54 punten. De MidKap daalde een fractie tot 904,94 punten. De beurs in Parijs verloor 0,2 procent en Londen zakte 0,6 procent. De Duitse DAX bleef vrijwel ongewijzigd.

Unibail-Rodamco-Westfield (plus 1,7 procent) ging aan kop bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het winkelvastgoedfonds heeft met succes 2 miljard euro opgehaald met de plaatsing van twee obligaties. Volgens het bedrijf was de interesse groot, met inschrijvingen van 6,5 miljard euro. Uitzendconcern Randstad sloot de rij met een verlies van 1,5 procent.

Unilever

Unilever daalde 0,4 procent. Het levensmiddelenconcern neemt het Amerikaanse SmartyPants Vitamines over. Het in Los Angeles gevestigde bedrijf verkoopt vitamines, mineralen en voedingssupplementen. Unilever verdwijnt door de papieren verhuizing naar Groot-Brittannië ook uit de Euro Stoxx 50 Index.

In de MidKap prijkte Pharming bovenaan met een winst van 8,7 procent. Het biotechnologiebedrijf heeft de eerste stappen gezet op weg naar een tweede beursnotering aan de Amerikaanse Nasdaq. Het bedrijf is niet van plan nieuwe aandelen uit te geven bij zijn debuut in de VS. Postbedrijf PostNL kampte met een adviesverlaging door Berenberg en was de grootste daler met een min van 2,5 procent.

Rémy Cointreau

Neways verloor ruim 3 procent bij de kleinere bedrijven. De maker van elektronische componenten gaat circa 250 banen schrappen vanwege de afgenomen vraag uit de autosector. Het merendeel van die banen verdwijnt in Duitsland. Vivoryon daalde 0,4 procent. De biotechnoloog, die werkt aan een Alzheimer-medicijn, sloot ook het derde kwartaal af met rode cijfers.

In Parijs zakte Rémy Cointreau dik 1 procent. De Franse drankenproducent had de afgelopen zes maanden minder last van de coronacrisis dan verwacht, maar zag de winst desondanks stevig dalen. Voor de tweede jaarhelft, die bij de drankenfabrikant in oktober is begonnen, voorziet het bedrijf een "sterk herstel", mede dankzij sterke verkopen in de VS en China.

De euro bleef vrijwel ongewijzigd op 1,1905 dollar. De olieprijzen vielen wat terug na de recente opmars. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper op 44,99 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent minder op 47,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

8 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

10 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

12 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

12 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

12 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

13 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

13 uur geleden