Rustige demonstratie bij azc in Budel
BUDEL (ANP) - Zo'n vijftig mensen hebben zaterdagmiddag bij het asielzoekerscentrum in Budel gedemonstreerd tegen het langer openhouden van dit azc. Ze droegen spandoeken met teksten als 'Geef ons dorp terug', 'Stop overlast vanuit azc' en ' Azc, tijd van gaan is gekomen'.
De demonstranten verzamelden zich rond het middaguur voor de poort van het azc. Ze worden in de gaten gehouden door enkele agenten, maar de actie verloopt rustig en gemoedelijk. Bezoekers van de open dag van het azc reageren kritisch op de demonstranten. Sommigen zeggen dat ze "moeten oprotten".
Rond 14.00 uur waren de meeste demonstranten weer naar huis gegaan. Er stond rond die tijd nog een klein gezelschap van zo'n 15 mensen voor de poort.
Overlast
Omwonenden van het azc in Budel en Maarheeze klagen al jaren over overlast van met name 'veiligelanders'. Dat zijn mensen uit landen als Marokko, Algerije, Egypte, Libië en Tunesië die geen uitzicht hebben op asiel, maar hangende de procedure in het azc mogen verblijven en geregeld crimineel gedrag vertonen. De gemeente Cranendonck, waar Budel onder valt, is een van de twee gemeenten in Nederland waar 'veiligelanders' worden opgevangen. De gemeente wil van deze taak af.
Na een reeks steekincidenten op het terrein van het azc gold in het begin van dit jaar al een tijdlang een noodverordening, zodat bewoners en bezoekers preventief konden worden gefouilleerd. In juli beloofde Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) tijdens een werkbezoek dat er geïnvesteerd zou worden om de rust te herstellen.
Beveiligers
Cranendonck wil dat het azc in 2024 sluit, maar Van der Burg wil dat het langer openblijft.
Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft beveiligers aangesteld en ook worden er meer kamercontroles gehouden. De asielprocedure van overlastgevers wordt versneld afgehandeld. Straatcoaches houden de omgeving in de gaten.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De ongeveer honderd boeren die zich hadden verzameld bij het provinciehuis van Gelderland hebben Arnhem verlaten. De trekkers die geparkeerd stonden op een plein in het centrum van de stad zijn toeterend weggereden, zag een ANP-verslaggever. Boeren luisterden naar speeches en hebben direct aan Statenleden hun zorgen kunnen overbrengen.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden op het Malieveld in Den Haag zijn woensdag enkele mensen opgepakt. De politie laat weten dat er een waterkanon en pepperspray zijn ingezet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag 17,5 jaar cel geëist tegen de 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel voor zijn prominente rol in de terroristische organisatie IS in zijn vaderland Syrië.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een groot aantal Nederlandse Europarlementariërs mist vooral concrete voorstellen in de jaarlijkse speech van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. PRO en BBB willen een koerswijziging van de Commissie, zo blijkt uit de eerste reacties op de State of the Union.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele exemplaren van een nog onuitgebracht boek over de Britse prinses Diana zijn in Nederland gestolen. Ze werden uit een vrachtwagen gehaald die op weg was van de drukkerij naar het magazijn. Uitgeverij Overamstel bevestigt dat na berichtgeving in Britse media.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag is het kort onrustig geweest na de veroordeling van de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Aanhangers van hem waren daar woensdagochtend samengekomen. Het Kosovotribunaal heeft Thaçi veroordeeld tot 25 jaar cel voor oorlogsmisdaden in de jaren 90.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven maximaal negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.
2 uur geleden