Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustige demonstratie bij azc in Budel

Rustige demonstratie bij azc in Budel

BUDEL (ANP) - Zo'n vijftig mensen hebben zaterdagmiddag bij het asielzoekerscentrum in Budel gedemonstreerd tegen het langer openhouden van dit azc. Ze droegen spandoeken met teksten als 'Geef ons dorp terug', 'Stop overlast vanuit azc' en ' Azc, tijd van gaan is gekomen'.

De demonstranten verzamelden zich rond het middaguur voor de poort van het azc. Ze worden in de gaten gehouden door enkele agenten, maar de actie verloopt rustig en gemoedelijk. Bezoekers van de open dag van het azc reageren kritisch op de demonstranten. Sommigen zeggen dat ze "moeten oprotten".

Rond 14.00 uur waren de meeste demonstranten weer naar huis gegaan. Er stond rond die tijd nog een klein gezelschap van zo'n 15 mensen voor de poort.

Overlast

Omwonenden van het azc in Budel en Maarheeze klagen al jaren over overlast van met name 'veiligelanders'. Dat zijn mensen uit landen als Marokko, Algerije, Egypte, Libië en Tunesië die geen uitzicht hebben op asiel, maar hangende de procedure in het azc mogen verblijven en geregeld crimineel gedrag vertonen. De gemeente Cranendonck, waar Budel onder valt, is een van de twee gemeenten in Nederland waar 'veiligelanders' worden opgevangen. De gemeente wil van deze taak af.

Na een reeks steekincidenten op het terrein van het azc gold in het begin van dit jaar al een tijdlang een noodverordening, zodat bewoners en bezoekers preventief konden worden gefouilleerd. In juli beloofde Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) tijdens een werkbezoek dat er geïnvesteerd zou worden om de rust te herstellen.

Beveiligers

Cranendonck wil dat het azc in 2024 sluit, maar Van der Burg wil dat het langer openblijft.

Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft beveiligers aangesteld en ook worden er meer kamercontroles gehouden. De asielprocedure van overlastgevers wordt versneld afgehandeld. Straatcoaches houden de omgeving in de gaten.

Meer uit Binnenland

RTV Noord gehackt, gevolgen voor uitzendingen en alle platforms

GRONINGEN (ANP) - RTV Noord is gehackt, meldt de regionale omroep zelf. De hack "heeft grote gevolgen voor uitzendingen en publicaties op al onze platforms", aldus de zender.

14 minuten geleden
Tyfoon Kalmaegi raakt reis van tientallen Nederlanders in Vietnam

LEIDEN (ANP) - Tyfoon Kalmaegi heeft invloed op de reizen van tientallen Nederlanders in het populaire vakantieland Vietnam. Reisorganisatie Djoser, die groepsreizen naar het land biedt, heeft de reisschema's van zo'n zestig mensen aangepast.

26 minuten geleden
Drie aanhoudingen voor mensensmokkel in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag bij een actie in de Rotterdamse haven drie mensen aangehouden op verdenking van mensensmokkel en illegale tewerkstelling. Bij de actie zijn ook zes Oezbeken en Algerijnen aangetroffen die illegaal in Nederland verbleven en onder meer in de bouw werkten. Zij zijn overgedragen aan de Vreemdelingenpolitie, meldt de inspectie donderdag.

33 minuten geleden
Ridouan Taghi vindt dat hof advocaten meer tijd moet geven

VUGHT (ANP) - Ridouan Taghi vindt dat het gerechtshof Amsterdam advocaten die hem willen bijstaan, meer tijd moet geven om zich voor te bereiden op de verdediging in het omvangrijke Marengo-proces. "U bent als treinmachinist in een TGV gestapt en u hebt op het gas getrapt, maar de noodrem kent u niet", zei Taghi donderdag tegen de voorzitter tijdens een zitting in de beveiligde rechtbank in Vught.

1 uur geleden
Staat hoeft niet meer maatregelen te nemen tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat hoeft niet meer maatregelen te nemen tegen Israël vanwege de situatie in Gaza en het illegale nederzettingenbeleid. Dat oordeelt het gerechtshof Den Haag. De Palestijnse mensenrechtenorganisatie Al-Haq pleitte samen met negen andere organisaties in hoger beroep om de Staat meer te laten doen om genocide te voorkomen.

2 uur geleden
Vlaardingse pleegvader weerspreekt mishandeling meisje

ROTTERDAM (ANP) - Johnny van den B. (38) weerspreekt dat hij zijn pleegdochter (10) zwaar heeft mishandeld. "Er wordt een verkeerd beeld van ons geschetst, zonder context. Daardoor worden we als monsters neergezet, terwijl het anders is", zei Van den B. bij aanvang van de driedaagse strafzaak tegen de Vlaardingse pleegouders in de rechtbank in Rotterdam.

2 uur geleden
Inspectie: partijen in strafrechtketen maken veel dezelfde fouten

DEN HAAG (ANP) - Bij incidenten in gevangenissen, tbs-klinieken, jeugdinrichtingen of bij de reclassering worden vaak dezelfde fouten gemaakt. Dat blijkt uit een analyse die de Inspectie Justitie en Veiligheid maakte van eigen onderzoek naar incidenten tussen 2012 en 2024. "Voorafgaand aan een incident gaat het vaak mis in de samenwerking, bij het in beeld krijgen en beheersen van signalen en risico's en bij het handelen van medewerkers", aldus de inspectie.

2 uur geleden