Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustige demonstratie bij azc in Budel

Rustige demonstratie bij azc in Budel

BUDEL (ANP) - Zo'n vijftig mensen hebben zaterdagmiddag bij het asielzoekerscentrum in Budel gedemonstreerd tegen het langer openhouden van dit azc. Ze droegen spandoeken met teksten als 'Geef ons dorp terug', 'Stop overlast vanuit azc' en ' Azc, tijd van gaan is gekomen'.

De demonstranten verzamelden zich rond het middaguur voor de poort van het azc. Ze worden in de gaten gehouden door enkele agenten, maar de actie verloopt rustig en gemoedelijk. Bezoekers van de open dag van het azc reageren kritisch op de demonstranten. Sommigen zeggen dat ze "moeten oprotten".

Rond 14.00 uur waren de meeste demonstranten weer naar huis gegaan. Er stond rond die tijd nog een klein gezelschap van zo'n 15 mensen voor de poort.

Overlast

Omwonenden van het azc in Budel en Maarheeze klagen al jaren over overlast van met name 'veiligelanders'. Dat zijn mensen uit landen als Marokko, Algerije, Egypte, Libië en Tunesië die geen uitzicht hebben op asiel, maar hangende de procedure in het azc mogen verblijven en geregeld crimineel gedrag vertonen. De gemeente Cranendonck, waar Budel onder valt, is een van de twee gemeenten in Nederland waar 'veiligelanders' worden opgevangen. De gemeente wil van deze taak af.

Na een reeks steekincidenten op het terrein van het azc gold in het begin van dit jaar al een tijdlang een noodverordening, zodat bewoners en bezoekers preventief konden worden gefouilleerd. In juli beloofde Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) tijdens een werkbezoek dat er geïnvesteerd zou worden om de rust te herstellen.

Beveiligers

Cranendonck wil dat het azc in 2024 sluit, maar Van der Burg wil dat het langer openblijft.

Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft beveiligers aangesteld en ook worden er meer kamercontroles gehouden. De asielprocedure van overlastgevers wordt versneld afgehandeld. Straatcoaches houden de omgeving in de gaten.

Meer uit Binnenland

Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

53 minuten geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

1 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

2 uur geleden
Man vast voor mishandeling cabaretier Franciscus in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Den Helder een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de mishandeling van cabaretier Fabian Franciscus in 2024. Het gaat om een 41-jarige man uit Den Helder, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van het Noordhollands Dagblad.

3 uur geleden
Ido Abram vertrekt als artistiek directeur van NFF

UTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) neemt per 1 maart afscheid van artistiek directeur en bestuurder Ido Abram. Marjolijn Bronkhuyzen vormt dan als algemeen directeur en bestuurder in haar eentje de directie van het filmfestival. Dat maakte het NFF woensdag bekend. Volgens het festival is het besluit genomen door het wegvallen van de subsidie van de gemeente Utrecht en de aanhoudende kostenstijgingen.

3 uur geleden
NS: vrijdag weer normale dienstregeling na week van vertragingen

UTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.

4 uur geleden
Thema van Koningsspelen is Iedereen Plezier

DEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.

4 uur geleden