Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustige dag op weer volledig geopende Bazaar Beverwijk

Rustige dag op weer volledig geopende Bazaar Beverwijk

BEVERWIJK (ANP) - De Bazaar in Beverwijk ging zaterdag weer volledig open, maar beleefde wel een rustige dag. "Qua bezoek zo'n 30 procent van een gemiddelde dag, schat ik", aldus een woordvoerster van de organisatie. "Maar we zijn wel heel blij dat we weer open zijn."

Afgelopen donderdag hoorde de Bazaar van de gemeente en de veiligheidsregio dat er groen licht was voor volledige openstelling. Dat bekende dat ook hal 30 zuid en de hallen 31 tot en met 33 open konden. Hal 30 noord was sinds vorige week zaterdag al open. De hallen waren bijna twee weken geleden op last van de Veiligheidsregio Kennemerland en de gemeente Beverwijk gesloten omdat het onmogelijk bleek 1,5 meter afstand te houden.

Nu "lijkt het allemaal goed te werken", aldus de woordvoerster, "hoewel het natuurlijk nog steeds een spannende tijd is". De Bazaar verhuurt ruimte aan ongeveer 12000 ondernemers. De organisatie heeft twintig extra handhavers aangenomen die erop toezien dat de regels (eenrichtingsverkeer, mondkapjesplicht ) worden nageleefd.

Dat de mondkapjesplicht zaterdag niet door iedereen werd nageleefd, is voor burgemeester van Beverwijk Martijn Smit geen reden om in te grijpen. Dat vertelde hij zaterdag aan NPO Radio 1. Hij noemde mondkapjes "geen wondermiddel", maar ziet ze als "ondersteuning". Sluiting is volgens de burgemeester pas aan de orde als de 1,5 meter "echt, maar dan ook echt niet lukt." Hij zei dat daar niet al te rigide naar gekeken moet worden.

Meer uit Binnenland

NCSC: nog steeds geen signalen van actief misbruik PHP-lek

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

49 minuten geleden
Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

6 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

10 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

10 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

10 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

12 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

12 uur geleden