Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustige dag op weer volledig geopende Bazaar Beverwijk

Rustige dag op weer volledig geopende Bazaar Beverwijk

BEVERWIJK (ANP) - De Bazaar in Beverwijk ging zaterdag weer volledig open, maar beleefde wel een rustige dag. "Qua bezoek zo'n 30 procent van een gemiddelde dag, schat ik", aldus een woordvoerster van de organisatie. "Maar we zijn wel heel blij dat we weer open zijn."

Afgelopen donderdag hoorde de Bazaar van de gemeente en de veiligheidsregio dat er groen licht was voor volledige openstelling. Dat bekende dat ook hal 30 zuid en de hallen 31 tot en met 33 open konden. Hal 30 noord was sinds vorige week zaterdag al open. De hallen waren bijna twee weken geleden op last van de Veiligheidsregio Kennemerland en de gemeente Beverwijk gesloten omdat het onmogelijk bleek 1,5 meter afstand te houden.

Nu "lijkt het allemaal goed te werken", aldus de woordvoerster, "hoewel het natuurlijk nog steeds een spannende tijd is". De Bazaar verhuurt ruimte aan ongeveer 12000 ondernemers. De organisatie heeft twintig extra handhavers aangenomen die erop toezien dat de regels (eenrichtingsverkeer, mondkapjesplicht ) worden nageleefd.

Dat de mondkapjesplicht zaterdag niet door iedereen werd nageleefd, is voor burgemeester van Beverwijk Martijn Smit geen reden om in te grijpen. Dat vertelde hij zaterdag aan NPO Radio 1. Hij noemde mondkapjes "geen wondermiddel", maar ziet ze als "ondersteuning". Sluiting is volgens de burgemeester pas aan de orde als de 1,5 meter "echt, maar dan ook echt niet lukt." Hij zei dat daar niet al te rigide naar gekeken moet worden.

Meer uit Binnenland

COA: acuut honderden extra opvangplekken nodig

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waarschuwt dat door het tekort aan opvangplekken steeds meer asielzoekers buiten de opvang in Ter Apel dreigen te moeten wachten. Het wordt volgens de organisatie zelfs steeds moeilijker om kinderen, vrouwen en mensen met medische problemen direct onderdak te bieden.

5 uur geleden
Roemeen opvolger Eickhout als covoorzitter Groenen EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.

9 uur geleden
Helmonder vast voor woningbrand Eindhoven waarbij gewonde viel

HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.

11 uur geleden
Schietpartij centrum Rotterdam, politie zoekt schutter en doelwit

ROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.

12 uur geleden
Nederland werkt aan levering extra munitie voor F-16's Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.

12 uur geleden
Het Hogeland stuurt COA waarschuwingsbrief over azc Uithuizen

UITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.

13 uur geleden
OM: 16-jarig slachtoffer moest naam Zoro kerven in eigen lichaam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 20-jarige Mohammed H. uit Purmerend ervan dat hij een 16-jarig meisje in Rotterdam heeft mishandeld door haar online onder druk te zetten en op te dragen zichzelf te snijden. Volgens het OM moest het slachtoffer tussen 30 april en 10 juli met een scherp voorwerp de naam Zoro in haar lichaam kerven, waardoor ze littekens opliep.

14 uur geleden