Rustige beursweek in het verschiet door kerst
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenmarkten kabbelen richting het einde van het jaar. Met de feestdagen voor de deur valt de komende week niet veel spektakel te verwachten. De agenda is nagenoeg leeg en de meeste beurzen zijn in verband met Kerstmis maar een paar dagen geopend.
Zo zijn de belangrijkste aandelenmarkten in Europa op beide kerstdagen gesloten. Op Wall Street wordt op tweede kerstdag wel gehandeld. Daar klinkt dinsdag, voorafgaand aan kerstavond, na een halve handelsdag al de slotbel. Ook in Amsterdam, Parijs en Londen wordt de dag voor kerst maar een halve dag gehandeld. Frankfurt blijft die dag helemaal dicht.
In Japan staat wel een 'normale' handelsweek op het programma, al zullen daar zeker impulsen vanuit de Verenigde Staten en Europa gemist worden. Wel worden in Tokio cijfers over de industrie gemeld en worden de notulen van de recente beleidsvergadering van de centrale bank gepubliceerd.
KPN
Qua bedrijven weet onder meer telecomconcern KPN de aandacht op zich gericht. De ondernemingskamer doet maandag uitspraak over het behoud van XS4ALL. De ondernemingsraad van de internetprovider stapte naar de rechter om de opheffing van het merk door moederbedrijf KPN tegen te houden.
Verder blijft de overnamestrijd om het Britse maaltijdbestelbedrijf Just Eat de gemoederen bezighouden. Saillant is dat techinvesteerder Prosus, de ene kemphaan, komende week de plek in de AEX van die andere kemphaan, Takeaway.com, overneemt.
China en de VS
Van veruit de meeste bedrijven valt voor de jaarwisseling geen nieuws meer te verwachten. En ook op het macro-economische vlak heeft de beursagenda komende week weinig te bieden. Wel komt het Centraal Bureau voor de Statistiek nog met cijfers over de groei van de economie in het derde kwartaal. Uit de VS volgen nog cijfers over de woningverkopen en de orders van duurzame goederen.
Verder zal de aandacht uit blijven gaan naar de verhouding tussen China en de VS. De economische grootmachten bereikten recent een gedeeltelijk handelsakkoord en beloofden over en weer handelstarieven terug te schroeven. De vraag die boven de markt blijft hangen is wanneer de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese collega Xi Jinping hun handtekening onder de deal zetten. Het handelsoptimisme zorgde voor het weekend op Wall Street voor nieuwe records.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
32 minuten geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
6 uur geleden