Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustig weer tijdens dodenherdenking, warme Bevrijdingsdag

Rustig weer tijdens dodenherdenking, warme Bevrijdingsdag

DEN HAAG (ANP) - De nationale dodenherdenking lijkt woensdag qua weer rustig te verlopen. Volgens Weeronline blijft het op de meeste plaatsen droog, maar is er in het westen een kleine kans op een bui.

Het is vrij fris met 10 tot 12 graden in de kustprovincies en 12 tot 15 graden in het binnenland. Er zijn veel wolkenvelden en er staat weinig wind. In het westen is er rond 20.00 uur een kleine kans op een bui. Daarna breiden opklaringen zich verder uit over het land en kan landinwaarts een zeer lokale bui ontstaan.

Bevrijdingsdag lijkt een vrij warme dag te worden. De laagste temperaturen zijn donderdag voor Leeuwarden, daar is het in de middag ruim 16 graden. Rond Roermond en Maastricht stijgt de temperatuur naar 20 graden en langs de grens met België kan het tijdens zonnige momenten lokaal 21 graden worden. In de ochtenduren is er flink wat zon, maar gedurende de middag ontstaan verspreid over het land stapelwolken. Met name in het westen en zuiden kunnen daar kortdurende buien uit ontstaan. Toch lijkt het op de meeste plaatsen droog te blijven.

Donderdag staat er ook weinig wind, waardoor het tijdens zonnige momenten nog warmer kan aanvoelen. Het is tijdens die momenten ook aan te raden om je in te smeren, omdat de zonkracht vrij hoog is, ruim zonkracht 5. Een onbeschermde huid kan daarbij al na twintig minuten verbranden.

Meer uit Binnenland

Helmonder vast voor woningbrand Eindhoven waarbij gewonde viel

HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.

15 minuten geleden
Schietpartij centrum Rotterdam, politie zoekt schutter en doelwit

ROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.

19 minuten geleden
Nederland werkt aan levering extra munitie voor F-16's Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.

21 minuten geleden
Het Hogeland stuurt COA waarschuwingsbrief over azc Uithuizen

UITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.

2 uur geleden
OM: 16-jarig slachtoffer moest naam Zoro kerven in eigen lichaam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de 20-jarige Mohammed H. uit Purmerend ervan dat hij een 16-jarig meisje in Rotterdam heeft mishandeld door haar online onder druk te zetten en op te dragen zichzelf te snijden. Volgens het OM moest het slachtoffer tussen 30 april en 10 juli met een scherp voorwerp de naam Zoro in haar lichaam kerven, waardoor ze littekens opliep.

2 uur geleden
Bi+ Nederland: 442.000 bi+ mensen psychisch ongezond

AMSTERDAM (ANP) - Naar schatting voelen 442.000 bi+ mensen in Nederland zich psychisch ongezond. Dat stelt Bi+ Nederland op basis van een eigen omrekening van cijfers uit de nieuwe lhbtiqa+-monitor. Ook hebben bi+ mensen vaker dan homoseksuele en lesbische mensen in het afgelopen jaar een suïcidepoging gedaan.

2 uur geleden
Neerslag op komst, maar nog steeds lage afvoer in Maas en Rijn

DEN HAAG (ANP) - De kans op neerslag neemt de komende periode in Nederland en in stroomgebieden van de Maas en de Rijn toe, maar de afvoer van deze rivieren is op dit moment "onveranderd uitzonderlijk laag". Dat staat in de dinsdag bijgewerkte 'droogtemonitor' van Rijkswaterstaat. De lage afvoer van water heeft gevolgen voor scheepvaart, natuur en waterkwaliteit.

3 uur geleden