Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustig weer tijdens dodenherdenking, warme Bevrijdingsdag

Rustig weer tijdens dodenherdenking, warme Bevrijdingsdag

DEN HAAG (ANP) - De nationale dodenherdenking lijkt woensdag qua weer rustig te verlopen. Volgens Weeronline blijft het op de meeste plaatsen droog, maar is er in het westen een kleine kans op een bui.

Het is vrij fris met 10 tot 12 graden in de kustprovincies en 12 tot 15 graden in het binnenland. Er zijn veel wolkenvelden en er staat weinig wind. In het westen is er rond 20.00 uur een kleine kans op een bui. Daarna breiden opklaringen zich verder uit over het land en kan landinwaarts een zeer lokale bui ontstaan.

Bevrijdingsdag lijkt een vrij warme dag te worden. De laagste temperaturen zijn donderdag voor Leeuwarden, daar is het in de middag ruim 16 graden. Rond Roermond en Maastricht stijgt de temperatuur naar 20 graden en langs de grens met België kan het tijdens zonnige momenten lokaal 21 graden worden. In de ochtenduren is er flink wat zon, maar gedurende de middag ontstaan verspreid over het land stapelwolken. Met name in het westen en zuiden kunnen daar kortdurende buien uit ontstaan. Toch lijkt het op de meeste plaatsen droog te blijven.

Donderdag staat er ook weinig wind, waardoor het tijdens zonnige momenten nog warmer kan aanvoelen. Het is tijdens die momenten ook aan te raden om je in te smeren, omdat de zonkracht vrij hoog is, ruim zonkracht 5. Een onbeschermde huid kan daarbij al na twintig minuten verbranden.

Meer uit Binnenland

Minister in beroep in asielzaak over terugkeer naar Italië

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.

4 uur geleden
OM gaat XR-demonstranten die A12 blokkeerden niet vervolgen

DEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.

4 uur geleden
RIVM: neergedaald stof rond Tata Steel iets minder vervuild

BILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.

5 uur geleden
Nagenoeg geen treinen rondom Den Bosch op 19, 20 en 26 september

DEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.

5 uur geleden
Advocaten misbruikzaak Woudenberg bepleiten minder straf

UTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.

6 uur geleden
Gemeente Amsterdam wil voor 2030 fors banen schrappen

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.

6 uur geleden
Politie zoekt extra bij scholen Overasselt na vondst vuurwapens

OVERASSELT (ANP) - De politie zoekt donderdag "extra" bij basisscholen in Overasselt en Heumen nadat de marechaussee woensdag vuurwapens vond in de buurt van een school in Overasselt. Een woordvoerder geeft daar geen precieze reden voor, maar meldt wel dat er geen signalen zijn dat er bij de scholen wapens liggen. Ook bij een buitenschoolse opvang in Overasselt wordt gezocht.

6 uur geleden