Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustig weer tijdens dodenherdenking, warme Bevrijdingsdag

Rustig weer tijdens dodenherdenking, warme Bevrijdingsdag

DEN HAAG (ANP) - De nationale dodenherdenking lijkt woensdag qua weer rustig te verlopen. Volgens Weeronline blijft het op de meeste plaatsen droog, maar is er in het westen een kleine kans op een bui.

Het is vrij fris met 10 tot 12 graden in de kustprovincies en 12 tot 15 graden in het binnenland. Er zijn veel wolkenvelden en er staat weinig wind. In het westen is er rond 20.00 uur een kleine kans op een bui. Daarna breiden opklaringen zich verder uit over het land en kan landinwaarts een zeer lokale bui ontstaan.

Bevrijdingsdag lijkt een vrij warme dag te worden. De laagste temperaturen zijn donderdag voor Leeuwarden, daar is het in de middag ruim 16 graden. Rond Roermond en Maastricht stijgt de temperatuur naar 20 graden en langs de grens met België kan het tijdens zonnige momenten lokaal 21 graden worden. In de ochtenduren is er flink wat zon, maar gedurende de middag ontstaan verspreid over het land stapelwolken. Met name in het westen en zuiden kunnen daar kortdurende buien uit ontstaan. Toch lijkt het op de meeste plaatsen droog te blijven.

Donderdag staat er ook weinig wind, waardoor het tijdens zonnige momenten nog warmer kan aanvoelen. Het is tijdens die momenten ook aan te raden om je in te smeren, omdat de zonkracht vrij hoog is, ruim zonkracht 5. Een onbeschermde huid kan daarbij al na twintig minuten verbranden.

Meer uit Binnenland

Bouwsector ziet te weinig geld voor goed onderhoud infrastructuur

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.

12 minuten geleden
Ov Rotterdam blijft gratis voor ouderen met smalle beurs

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse AOW'ers met weinig geld kunnen gratis met het openbaar vervoer in de stad blijven reizen. Dat hebben de gemeente en de vervoerders RET en EBS afgesproken. Het gaat om zo'n 20.000 AOW'ers met een inkomen tot 110 procent van het wettelijk sociaal minimum. Het budget voor de regeling, die waarschijnlijk op 1 maart volgend jaar ingaat, wordt beschikbaar gesteld aan de vervoerders.

1 uur geleden
Gemeenten moeten 1 op de 5 huiszoekende statushouders helpen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten zorgen voor "aanvullende vormen" van huisvesting voor 20 procent van de statushouders die een woonplek zoeken. Dat is een van de afspraken die gemaakt zijn door Rijk, provincies, gemeenten en woningcorporaties en die minister Eleanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) vrijdag bekendmaakt.

1 uur geleden
Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

DEN HAAG (ANP) - Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.

1 uur geleden
Zeeuwse Staten steunen verkoop kerncentrale: strik erom en klaar

MIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties in de provincie Zeeland hebben hun steun uitgesproken voor de verkoop van de kerncentrale in Borssele aan de Staat. De partijen zijn opgelucht dat de provincie na het afstoten van Borssele straks geen financiële en andere risico's meer loopt. "Strik erom en klaar", zeiden de Statenleden Berend Boone (BBB) en Wim Kok (SGP).

3 uur geleden
Jan G. uit Overasselt blijft veertien dagen langer vastzitten

DEN BOSCH (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, blijft veertien dagen langer vastzitten. Na zijn overlevering uit Duitsland werd hij voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Bosch. Die besloot zijn voorarrest met veertien dagen te verlengen.

3 uur geleden
ProRail: extra geld geeft duidelijkheid over spooronderhoud

DEN HAAG (ANP) - ProRail kan de komende acht jaar meer noodzakelijke werkzaamheden aan het spoor uitvoeren dankzij 18 miljard euro aan extra investeringen in de Nederlandse infrastructuur. Dat laat de spoorwegbeheerder weten. Het kabinet maakte vrijdag bekend extra geld uit te trekken voor het onderhoud aan en de vernieuwing van onder meer wegen, bruggen, waterwerken en spoor.

3 uur geleden