Rustig slot van drukke week op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan, waarbij de handelsvolumes laag waren. Daarmee krijgt de eerste echte week van het nieuwe kwartaalcijferseizoen op Wall Street een rustig slot. Beleggers hadden weinig schrik van het nieuwe dagrecord aan coronabesmettingen in de Verenigde Staten en leken zich op te maken voor nieuwe stimuleringsmaatregelen van de overheid.
Een nieuwe raming van het Internationaal Monetair Fonds voor de Amerikaanse economie zette de beurskoersen ook niet echt in beweging. De denktank rekent nu op een krimp van 6,6 procent, wat minder is dan de neergang van 8 procent die eerder werd voorzien.
De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,2 procent lager op 26.671,95 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3224,73 punten en technologiebeurs Nasdaq klom 0,3 procent tot 10.503,19 punten.
Netflix
Bij de bedrijven was Netflix met een duikeling van 6,5 procent een negatieve uitschieter. Beleggers schrokken van de magere vooruitzichten voor de aanwas van nieuwe abonnees in het derde kwartaal. In het tweede kwartaal haalde het bedrijf nog wel 10 miljoen betalende klanten binnen en stegen de winst en omzet fors, meldde de videostreamingdienst.
Investeerder BlackRock won juist 3,7 procent na zijn kwartaalbericht. 's Werelds grootste vermogensbeheerder zag de winst in het het voorbije kwartaal met bijna een kwart stijgen dankzij de instroom van extra kapitaal van klanten.
Cruisebedrijven Carnival Cruise Lines, Norwegian Cruise Line en Royal Caribbean Cruises gaven tot 2,2 procent prijs. De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC heeft bepaald dat tot en met 30 september geen cruiseschepen vanuit de VS mogen vertrekken.
PPG
Verffabrikant PPG meldde veel last te hebben gehad van de coronacrisis, die onder andere de wereldwijde industrie parten speelt. Na eerder op winst te hebben gestaan eindigde het aandeel 2,9 procent lager.
De euro was 1,1437 dollar waard, tegen 1,1431 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 40,58 dollar. Brentolie zakte 0,6 procent in prijs tot 43,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
58 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
1 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
12 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
14 uur geleden