Rustig slot van drukke week op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan, waarbij de handelsvolumes laag waren. Daarmee krijgt de eerste echte week van het nieuwe kwartaalcijferseizoen op Wall Street een rustig slot. Beleggers hadden weinig schrik van het nieuwe dagrecord aan coronabesmettingen in de Verenigde Staten en leken zich op te maken voor nieuwe stimuleringsmaatregelen van de overheid.
Een nieuwe raming van het Internationaal Monetair Fonds voor de Amerikaanse economie zette de beurskoersen ook niet echt in beweging. De denktank rekent nu op een krimp van 6,6 procent, wat minder is dan de neergang van 8 procent die eerder werd voorzien.
De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,2 procent lager op 26.671,95 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3224,73 punten en technologiebeurs Nasdaq klom 0,3 procent tot 10.503,19 punten.
Netflix
Bij de bedrijven was Netflix met een duikeling van 6,5 procent een negatieve uitschieter. Beleggers schrokken van de magere vooruitzichten voor de aanwas van nieuwe abonnees in het derde kwartaal. In het tweede kwartaal haalde het bedrijf nog wel 10 miljoen betalende klanten binnen en stegen de winst en omzet fors, meldde de videostreamingdienst.
Investeerder BlackRock won juist 3,7 procent na zijn kwartaalbericht. 's Werelds grootste vermogensbeheerder zag de winst in het het voorbije kwartaal met bijna een kwart stijgen dankzij de instroom van extra kapitaal van klanten.
Cruisebedrijven Carnival Cruise Lines, Norwegian Cruise Line en Royal Caribbean Cruises gaven tot 2,2 procent prijs. De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC heeft bepaald dat tot en met 30 september geen cruiseschepen vanuit de VS mogen vertrekken.
PPG
Verffabrikant PPG meldde veel last te hebben gehad van de coronacrisis, die onder andere de wereldwijde industrie parten speelt. Na eerder op winst te hebben gestaan eindigde het aandeel 2,9 procent lager.
De euro was 1,1437 dollar waard, tegen 1,1431 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 40,58 dollar. Brentolie zakte 0,6 procent in prijs tot 43,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
2 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geleden