
Rustig op stations Amersfoort en Utrecht door staking bij ProRail
UTRECHT (ANP) - Het is vrijdagochtend rustig op de stations Utrecht Centraal en Amersfoort Centraal. De meeste mensen lijken op de hoogte van de staking van verkeersleiders van ProRail. Daardoor ligt van 06.00 tot 09.00 uur het treinverkeer in Midden-Nederland stil.
"Het doet een beetje denken aan de coronatijden", zegt een woordvoerder van NS, verwijzend naar hoe rustig het is op station Amersfoort Centraal, waar hij staat.
Ook op station Utrecht Centraal is het erg rustig, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn wel reizigers, maar de meesten lopen via de stationshal door naar de bus- en tramhaltes. Enkele tientallen mensen wachten echter in de stationshal en op de bankjes tot de treinen weer gaan rijden. Zo had een man met een koffer van een van de stationsbankjes maar zijn slaapplaats gemaakt. Hij werd na enige tijd gewekt door beveiligers van NS, al kostte het hen wat tijd om de man wakker te krijgen. Een van de beveiligers zag in de rust op het station wel de kans om de piano die in de stationshal staat uitvoerig te bespelen.
Stuk rustiger
Een vrouw die naar Haarlem moet, had het nieuws over de staking gemist. Ze zegt dat er "nu niks anders op zit dan nog een uur te wachten". Of haar trein dan meteen rijdt, is onzeker: NS waarschuwt dat de treinen na 09.00 uur nog niet volgens dienstregeling zullen rijden. De hele ochtend nog moeten reizigers rekening houden met verstoringen en uitval van treinen. Langs de perrons van Utrecht Centraal staan al wel treinen.
Volgens de NS-woordvoerder zijn er nauwelijks reizigers naar Amersfoort Centraal gekomen. Een NS-woordvoerder op Utrecht Centraal zegt dat het daar een stuk rustiger is dan normaal, en dat is volgens haar ook het beeld op de andere getroffen stations. "Het lijkt erop dat veel reizigers het bericht over de staking bij ProRail hebben meegekregen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - NSC-vicepremier Eddy van Hijum "keek wel even op" toen hij hoorde dat partijgenoot Aant Jelle Soepboer lijsttrekker wordt van de Fryske Nasjonale Partij (FNP) bij de Tweede Kamerverkiezingen op 29 oktober. Of Soepboer tot de verkiezingen in de NSC-fractie kan blijven, wordt nog besproken met het partijbestuur. Maar het lijkt Van Hijum "logisch" als hij zelf opstapt.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de omgeving van Alkmaar, Hengelo en Enschede, Apeldoorn en Helmond worden de komende jaren grote nieuwe woonwijken gebouwd, bevestigt woonminister Mona Keijzer (BBB) na berichtgeving van RTL Nieuws. Deze nieuwe grote bouwlocaties worden toegewezen in de Nota Ruimte, die Keijzer vrijdag bespreekt in de ministerraad.
44 minuten geledenARNHEM (ANP) - Jeroen Rietbergen wordt definitief niet vervolgd in de zedenzaak rond The Voice of Holland waarin hij beschuldigd werd van verkrachting. Daartoe heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden besloten. Zangeres Nienke Wijnhoven startte eerder een artikel 12-procedure om alsnog vervolging af te dwingen.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep queer activisten organiseert de komende weken, in aanloop naar de Pride, een verkiezing om meer straten in Amsterdam naar historische Nederlandse queer personen te vernoemen. Zij lanceren vrijdag een website met acht bekenden uit de Nederlandse queer geschiedenis. Tot de dag van de botenparade, 2 augustus, kan iedereen op de website Loveyourhistory.nl een stem uitbrengen. Onder de genomineerden bevinden zich presentator en theatermaker Jos Brink en zanger René Klijn, die in 1992 op televisie openhartig vertelde over aids en de ziekte zo een gezicht gaf.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Om beter te kunnen bepalen of een hoogzwangere vrouw moet worden ingeleid als ze de baby wat minder voelt, biedt een extra echometing uitkomst. Die betere inschatting zorgt uiteindelijk voor minder complicaties bij de baby. Dat meldt het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zijn er meer plekken waar je op de kwaliteit van het zwemwater moet letten. In 2025 hebben 176 locaties minstens één keer een veiligheidswaarschuwing gekregen. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode nog 111, een stijging van bijna 60 procent. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van Zwemwater.nl.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die naar het zuiden van Europa gaan zich goed voor te bereiden. Met bosbranden en heel hoge temperaturen ligt een noodsituatie deze zomer op de loer, stelt de organisatie.
4 uur geleden