Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustig op stations Amersfoort en Utrecht door staking bij ProRail

Rustig op stations Amersfoort en Utrecht door staking bij ProRail

UTRECHT (ANP) - Het is vrijdagochtend rustig op de stations Utrecht Centraal en Amersfoort Centraal. De meeste mensen lijken op de hoogte van de staking van verkeersleiders van ProRail. Daardoor ligt van 06.00 tot 09.00 uur het treinverkeer in Midden-Nederland stil.

"Het doet een beetje denken aan de coronatijden", zegt een woordvoerder van NS, verwijzend naar hoe rustig het is op station Amersfoort Centraal, waar hij staat.

Ook op station Utrecht Centraal is het erg rustig, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn wel reizigers, maar de meesten lopen via de stationshal door naar de bus- en tramhaltes. Enkele tientallen mensen wachten echter in de stationshal en op de bankjes tot de treinen weer gaan rijden. Zo had een man met een koffer van een van de stationsbankjes maar zijn slaapplaats gemaakt. Hij werd na enige tijd gewekt door beveiligers van NS, al kostte het hen wat tijd om de man wakker te krijgen. Een van de beveiligers zag in de rust op het station wel de kans om de piano die in de stationshal staat uitvoerig te bespelen.

Stuk rustiger

Een vrouw die naar Haarlem moet, had het nieuws over de staking gemist. Ze zegt dat er "nu niks anders op zit dan nog een uur te wachten". Of haar trein dan meteen rijdt, is onzeker: NS waarschuwt dat de treinen na 09.00 uur nog niet volgens dienstregeling zullen rijden. De hele ochtend nog moeten reizigers rekening houden met verstoringen en uitval van treinen. Langs de perrons van Utrecht Centraal staan al wel treinen.

Volgens de NS-woordvoerder zijn er nauwelijks reizigers naar Amersfoort Centraal gekomen. Een NS-woordvoerder op Utrecht Centraal zegt dat het daar een stuk rustiger is dan normaal, en dat is volgens haar ook het beeld op de andere getroffen stations. "Het lijkt erop dat veel reizigers het bericht over de staking bij ProRail hebben meegekregen."

Meer uit Binnenland

AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

34 minuten geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

4 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

8 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

11 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

13 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

22 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

22 uur geleden