Rustig op stations Amersfoort en Utrecht door staking bij ProRail
UTRECHT (ANP) - Het is vrijdagochtend rustig op de stations Utrecht Centraal en Amersfoort Centraal. De meeste mensen lijken op de hoogte van de staking van verkeersleiders van ProRail. Daardoor ligt van 06.00 tot 09.00 uur het treinverkeer in Midden-Nederland stil.
"Het doet een beetje denken aan de coronatijden", zegt een woordvoerder van NS, verwijzend naar hoe rustig het is op station Amersfoort Centraal, waar hij staat.
Ook op station Utrecht Centraal is het erg rustig, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn wel reizigers, maar de meesten lopen via de stationshal door naar de bus- en tramhaltes. Enkele tientallen mensen wachten echter in de stationshal en op de bankjes tot de treinen weer gaan rijden. Zo had een man met een koffer van een van de stationsbankjes maar zijn slaapplaats gemaakt. Hij werd na enige tijd gewekt door beveiligers van NS, al kostte het hen wat tijd om de man wakker te krijgen. Een van de beveiligers zag in de rust op het station wel de kans om de piano die in de stationshal staat uitvoerig te bespelen.
Stuk rustiger
Een vrouw die naar Haarlem moet, had het nieuws over de staking gemist. Ze zegt dat er "nu niks anders op zit dan nog een uur te wachten". Of haar trein dan meteen rijdt, is onzeker: NS waarschuwt dat de treinen na 09.00 uur nog niet volgens dienstregeling zullen rijden. De hele ochtend nog moeten reizigers rekening houden met verstoringen en uitval van treinen. Langs de perrons van Utrecht Centraal staan al wel treinen.
Volgens de NS-woordvoerder zijn er nauwelijks reizigers naar Amersfoort Centraal gekomen. Een NS-woordvoerder op Utrecht Centraal zegt dat het daar een stuk rustiger is dan normaal, en dat is volgens haar ook het beeld op de andere getroffen stations. "Het lijkt erop dat veel reizigers het bericht over de staking bij ProRail hebben meegekregen."
Meer uit Binnenland
ALMELO (ANP) - "Ik had nooit naar Vroomshoop moeten gaan. Of ik had weg moeten lopen. Ik heb iets heel ernstig fout gedaan, daar ben ik van overtuigd." Dit zei de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk donderdag in de rechtbank in Almelo, waar hij terechtstaat voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Daarbij kwamen de twee bewoners en drie honden om het leven.
27 minuten geledenHAWIJA (ANP) - Minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) heeft in Hawija persoonlijk excuses aangeboden voor het bombardement op de Iraakse stad in juni 2015. Dat heeft het ministerie van Defensie donderdag laten weten. Bij de luchtaanval op een bommenfabriek van terreurgroep Islamitische Staat kwamen destijds tientallen mensen om het leven.
1 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De NAVO zou komende tijd een vlootverband naar Groenland kunnen sturen, zegt de commandant van het NAVO-eskader dat afgelopen jaar de noordelijke wateren bewaakte. En Nederland zou "als er een vraag komt" daaraan kunnen bijdragen, verzekert commandeur Arjen Warnaar. Ook al moet de marine ook wel even op adem komen, na een jaar lang aan de leiding van de noordelijke NAVO-missie.
1 uur geledenATHENE (ANP) - Hulporganisaties zijn kritisch op het plan van demissionair asielminister David van Weel (VVD) om asielzoekers terug te sturen naar Griekenland, als dat hun oorspronkelijke land van aankomst was. Dat mocht jarenlang niet van rechters wegens erbarmelijke omstandigheden in opvangkampen. Die zijn volgens Van Weel verbeterd. Hulporganisaties Artsen zonder Grenzen en Stichting Bootvluchteling, maar ook de ombudsman van Griekenland trekken dat in twijfel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitbreiden van het gebruik van de enkelband kan ervoor zorgen dat het cellentekort kleiner wordt, schrijft de Inspectie Justitie en Veiligheid in het rapport Vrijheid aan banden. Volgens de inspectie zijn de voorwaarden voor enkelbandgebruik helder genoeg en werkt het momenteel ook goed.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het seksueel misbruik van jonge meisjes door Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft diep ingegrepen in het leven van de gezinnen van de slachtoffers. Donderdag hoort de rechtbank vijftien verklaringen van betrokken ouders en slachtoffers. "Je hebt ons kind iets onherstelbaars aangedaan", zei een moeder in de rechtszaal in haar verklaring tegen de verdachte. "Je hebt haar vrijheid en onschuld weggenomen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De restauratie van het schilderij De Stier van Paulus Potter is na anderhalf jaar afgerond. Vanaf eind februari is het beroemde schilderij uit de zeventiende eeuw weer te zien in de 'Potterzaal' van museum Mauritshuis in Den Haag. "Het gehele werk is ontdaan van vergeelde vernislagen, de overschilderingen uit het verleden zijn verwijderd, beschadigingen hersteld en het schilderij 'straalt' weer", meldt het museum.
2 uur geleden