Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustig op Schiphol op vroege ochtend ProRail-staking

Rustig op Schiphol op vroege ochtend ProRail-staking

SCHIPHOL (ANP) - Het is op de vroege woensdagochtend rustig op Schiphol Plaza en het treinstation van de luchthaven, waar tussen 06.00 uur en 09.00 uur nauwelijks treinen rijden in verband met een staking van spoorbeheerder ProRail. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Centraal rijdt vier keer per uur een sprinter.

In de hal van Schiphol Plaza wordt af en toe omgeroepen dat het treinverkeer rond Schiphol door de staking platligt. Bij de informatiebalie van NS staan enkele reizigers, ziet een ANP-verslaggever. Ook loopt een NS-medewerker rond om informatie te geven. Hij zegt dat hij al meerdere vragen van reizigers heeft beantwoord. "Bijvoorbeeld van mensen die op vakantie zijn geweest of voor werk weg waren, en die het nieuws niet hebben gevolgd", zegt hij. "Maar vooralsnog valt het allemaal erg mee."

Twee reizigers die zich bij de NS-medewerker melden, hadden al treinkaartjes gekocht toen ze erachter kwamen dat er geen treinen rijden. Een andere reiziger, met grote koffer en tas, moet naar Rotterdam. De man uit de Filipijnen krijgt het advies om eerst met de bus naar Leiden Centraal te gaan en vanaf daar met de trein verder te reizen. Hij wist niet dat er een staking was, zegt hij.

Staking

Door de staking rijden er woensdagochtend geen treinen in heel Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland. Ook op andere trajecten wordt het treinverkeer verstoord doordat medewerkers van de verkeersleidingsposten van ProRail in Alkmaar en Amsterdam het werk neerleggen tussen 06.00 en 09.00 uur. Naar verwachting leidt de actie ook na 09.00 uur nog tot vertragingen en hinder, omdat het treinverkeer niet meteen volledig kan worden opgestart. Op de website van Schiphol staat dat de luchthaven tot 12.00 uur zeer beperkt bereikbaar is met de trein.

Vrijdag en volgende week zijn ook in andere delen van het land stakingen van ProRail-medewerkers aangekondigd, die daarmee een betere cao hopen af te dwingen.

Meer uit Binnenland

Dode door ongeluk op N331 in Zwartsluis

ZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. De politie meldt op X dat zij rond 23.30 uur een melding over het ongeval binnenkreeg.

2 uur geleden
Editie 27 van de Top 2000 van start gegaan op NPO Radio 2

DEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.

5 uur geleden
3FM Serious Request haalt recordbedrag van 18.423.566 euro op

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.

9 uur geleden
41-jarige Eritreeër verdacht van mensensmokkel uitgeleverd

ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.

11 uur geleden
3FM Serious Request verbreekt record bij laatste tussenstand

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

11 uur geleden
Kabinet keurt Amerikaanse strafmaatregel tegen Breton af

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.

11 uur geleden
Een van zwaargewonde slachtoffers ongeval Nunspeet is overleden

NUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.

12 uur geleden