Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustig op Schiphol op vroege ochtend ProRail-staking

Rustig op Schiphol op vroege ochtend ProRail-staking

SCHIPHOL (ANP) - Het is op de vroege woensdagochtend rustig op Schiphol Plaza en het treinstation van de luchthaven, waar tussen 06.00 uur en 09.00 uur nauwelijks treinen rijden in verband met een staking van spoorbeheerder ProRail. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Centraal rijdt vier keer per uur een sprinter.

In de hal van Schiphol Plaza wordt af en toe omgeroepen dat het treinverkeer rond Schiphol door de staking platligt. Bij de informatiebalie van NS staan enkele reizigers, ziet een ANP-verslaggever. Ook loopt een NS-medewerker rond om informatie te geven. Hij zegt dat hij al meerdere vragen van reizigers heeft beantwoord. "Bijvoorbeeld van mensen die op vakantie zijn geweest of voor werk weg waren, en die het nieuws niet hebben gevolgd", zegt hij. "Maar vooralsnog valt het allemaal erg mee."

Twee reizigers die zich bij de NS-medewerker melden, hadden al treinkaartjes gekocht toen ze erachter kwamen dat er geen treinen rijden. Een andere reiziger, met grote koffer en tas, moet naar Rotterdam. De man uit de Filipijnen krijgt het advies om eerst met de bus naar Leiden Centraal te gaan en vanaf daar met de trein verder te reizen. Hij wist niet dat er een staking was, zegt hij.

Staking

Door de staking rijden er woensdagochtend geen treinen in heel Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland. Ook op andere trajecten wordt het treinverkeer verstoord doordat medewerkers van de verkeersleidingsposten van ProRail in Alkmaar en Amsterdam het werk neerleggen tussen 06.00 en 09.00 uur. Naar verwachting leidt de actie ook na 09.00 uur nog tot vertragingen en hinder, omdat het treinverkeer niet meteen volledig kan worden opgestart. Op de website van Schiphol staat dat de luchthaven tot 12.00 uur zeer beperkt bereikbaar is met de trein.

Vrijdag en volgende week zijn ook in andere delen van het land stakingen van ProRail-medewerkers aangekondigd, die daarmee een betere cao hopen af te dwingen.

Meer uit Binnenland

Ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in voertuigen Ridderkerk

RIDDERKERK (ANP) - In Ridderkerk zijn deze week ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen door de FIOD en de douane. Het merendeel van de rookwaar werd gevonden in drie bestelbussen achter een bedrijfspand.

5 minuten geleden
Noodpompen om 'cruciale' zoetwaterbuffer in het westen te voeden

SPIJKENISSE (ANP) - Om de grootste zoetwaterbuffer in West-Nederland op peil te houden, zet Waterschap Hollandse Delta noodpompen neer bij Heenvliet op het Zuid-Hollandse eiland Voorne-Putten. Het is de bedoeling dat binnen enkele dagen 10.000 liter water per seconde vanuit het Kanaal door Voorne over een dijk richting het Brielse Meer wordt gepompt. Onder meer het naburige waterschap Delfland en industriële bedrijven in de Rotterdamse haven zijn afhankelijk van zoet water uit het Brielse Meer.

36 minuten geleden
Onderzoek: bijna kwart van slachtoffers sextortion zoekt hulp

AMSTERDAM (ANP) - Bijna een kwart van de slachtoffers van sextortion zoekt hulp. In een onderzoek van het Nederlands Studiecentrum Criminaliteit en Rechtshandhaving (NSCR) staat dat meer dan de helft van de slachtoffers (54 procent) zijn of haar ervaringen deelt met iemand. Toch gaf minder dan een kwart van de slachtoffers, 22 procent, aan daadwerkelijk hulp te hebben gezocht.

53 minuten geleden
Vrouw (42) uit omgeving Rotterdam verdrinkt voor kust Kreta

DEN HAAG (ANP) - Een 42-jarige vrouw uit de omgeving van Rotterdam is woensdag voor de kust van Kreta verdronken, bevestigt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken donderdag. "We verlenen consulaire bijstand aan de familie in deze moeilijke tijd."

1 uur geleden
Nieuwe natuurbrand in duinen bij Ouddorp

OUDDORP (ANP) - In het duingebied langs het Oosterduinpad bij het Zuid-Hollandse Ouddorp woedt een natuurbrand. De omvang ervan is nog niet duidelijk, meldt de veiligheidsregio. Wel is voor het incident Grip 1 uitgeroepen. Dat betekent dat door de urgente situatie er een commandoteam naar de locatie gaat dat de inzet van de verschillende hulpdiensten op elkaar afstemt, zodat de hulpverlening goed verloopt.

1 uur geleden
Vier aanhoudingen voor doodsbedreiging burgemeester Depla

BREDA (ANP) - Vier mannelijke verdachten zijn aangehouden omdat ze op een spandoek een doodsbedreiging zouden hebben geuit aan de burgemeester van Breda, Paul Depla. De politie meldt hen op het spoor te zijn gekomen door informatie uit een telefoon van een supporter van NAC Breda te halen.

1 uur geleden
Vier jaar cel voor kindermisbruik door 'buurtopa' Stadskanaal

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft donderdag de 55-jarige Eric van I. uit Stadskanaal veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor seksueel misbruik van drie meisjes tussen de 4 en 8 jaar. De rechter acht ook bewezen dat hij duizenden beelden van kindermisbruik in zijn bezit heeft gehad, waaronder beelden van enkele slachtoffers. Van I. noemde zichzelf 'buurtopa' en bood zich in de wijk aan als kinderoppas.

1 uur geleden