Rustig op Schiphol op vroege ochtend ProRail-staking
SCHIPHOL (ANP) - Het is op de vroege woensdagochtend rustig op Schiphol Plaza en het treinstation van de luchthaven, waar tussen 06.00 uur en 09.00 uur nauwelijks treinen rijden in verband met een staking van spoorbeheerder ProRail. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Centraal rijdt vier keer per uur een sprinter.
In de hal van Schiphol Plaza wordt af en toe omgeroepen dat het treinverkeer rond Schiphol door de staking platligt. Bij de informatiebalie van NS staan enkele reizigers, ziet een ANP-verslaggever. Ook loopt een NS-medewerker rond om informatie te geven. Hij zegt dat hij al meerdere vragen van reizigers heeft beantwoord. "Bijvoorbeeld van mensen die op vakantie zijn geweest of voor werk weg waren, en die het nieuws niet hebben gevolgd", zegt hij. "Maar vooralsnog valt het allemaal erg mee."
Twee reizigers die zich bij de NS-medewerker melden, hadden al treinkaartjes gekocht toen ze erachter kwamen dat er geen treinen rijden. Een andere reiziger, met grote koffer en tas, moet naar Rotterdam. De man uit de Filipijnen krijgt het advies om eerst met de bus naar Leiden Centraal te gaan en vanaf daar met de trein verder te reizen. Hij wist niet dat er een staking was, zegt hij.
Staking
Door de staking rijden er woensdagochtend geen treinen in heel Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland. Ook op andere trajecten wordt het treinverkeer verstoord doordat medewerkers van de verkeersleidingsposten van ProRail in Alkmaar en Amsterdam het werk neerleggen tussen 06.00 en 09.00 uur. Naar verwachting leidt de actie ook na 09.00 uur nog tot vertragingen en hinder, omdat het treinverkeer niet meteen volledig kan worden opgestart. Op de website van Schiphol staat dat de luchthaven tot 12.00 uur zeer beperkt bereikbaar is met de trein.
Vrijdag en volgende week zijn ook in andere delen van het land stakingen van ProRail-medewerkers aangekondigd, die daarmee een betere cao hopen af te dwingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.
16 minuten geledenDEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, is uit Duitsland overgeleverd. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 28-jarige man uit de Gelderse plaats op Nederlandse bodem is.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er komt mogelijk een medicijn op de Nederlandse markt dat de levensduur van mensen met uitgezaaide alvleesklierkanker kan verlengen, meldt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Na een proef met vijfhonderd patiënten kreeg het medicijn Rasonque een positief advies van het Europese geneesmiddelenbeoordelingscomité om te worden toegelaten tot de markt.
8 uur geleden