Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustig op Schiphol op vroege ochtend ProRail-staking

Rustig op Schiphol op vroege ochtend ProRail-staking

SCHIPHOL (ANP) - Het is op de vroege woensdagochtend rustig op Schiphol Plaza en het treinstation van de luchthaven, waar tussen 06.00 uur en 09.00 uur nauwelijks treinen rijden in verband met een staking van spoorbeheerder ProRail. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Centraal rijdt vier keer per uur een sprinter.

In de hal van Schiphol Plaza wordt af en toe omgeroepen dat het treinverkeer rond Schiphol door de staking platligt. Bij de informatiebalie van NS staan enkele reizigers, ziet een ANP-verslaggever. Ook loopt een NS-medewerker rond om informatie te geven. Hij zegt dat hij al meerdere vragen van reizigers heeft beantwoord. "Bijvoorbeeld van mensen die op vakantie zijn geweest of voor werk weg waren, en die het nieuws niet hebben gevolgd", zegt hij. "Maar vooralsnog valt het allemaal erg mee."

Twee reizigers die zich bij de NS-medewerker melden, hadden al treinkaartjes gekocht toen ze erachter kwamen dat er geen treinen rijden. Een andere reiziger, met grote koffer en tas, moet naar Rotterdam. De man uit de Filipijnen krijgt het advies om eerst met de bus naar Leiden Centraal te gaan en vanaf daar met de trein verder te reizen. Hij wist niet dat er een staking was, zegt hij.

Staking

Door de staking rijden er woensdagochtend geen treinen in heel Noord-Holland en delen van Utrecht en Flevoland. Ook op andere trajecten wordt het treinverkeer verstoord doordat medewerkers van de verkeersleidingsposten van ProRail in Alkmaar en Amsterdam het werk neerleggen tussen 06.00 en 09.00 uur. Naar verwachting leidt de actie ook na 09.00 uur nog tot vertragingen en hinder, omdat het treinverkeer niet meteen volledig kan worden opgestart. Op de website van Schiphol staat dat de luchthaven tot 12.00 uur zeer beperkt bereikbaar is met de trein.

Vrijdag en volgende week zijn ook in andere delen van het land stakingen van ProRail-medewerkers aangekondigd, die daarmee een betere cao hopen af te dwingen.

Meer uit Binnenland

Tijdens hittegolf overleden meer mensen dan verwacht

BILTHOVEN (ANP) - Tijdens de extreme hitte in Nederland vorige week zijn ruim 3500 mensen overleden. Dat is meer dan verwacht, komt naar voren uit de wekelijkse sterftecijfers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

12 minuten geleden
Draagvlak voor kerncentrales weegt zwaar, zegt staatssecretaris

DEN HAAG (ANP) - Draagvlak in de regio "weegt zwaar" voor het kabinet bij de keuze waar twee nieuwe kerncentrales worden gebouwd. Dat benadrukte staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei, CDA) in een debat in de Tweede Kamer. Technisch gezien is de Eemshaven in Groningen de beste plek, maar het verzet onder bewoners en lokale bestuurders is daar groot.

34 minuten geleden
Onderzoeksplatform: Facebookkanalen verdienen aan polarisatie

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden Nederlanders zien dagelijks Facebookpagina's die nieuws lijken te melden. Maar eigenlijk zien ze "berichten die haat en woede oproepen" en die "zijn gegenereerd puur om geld te verdienen met advertenties". Dat stelt onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP) na een scan van ruim 250 van dit soort pagina's.

58 minuten geleden
Activisten Gaza-vloot gaan aangifte doen van seksueel geweld

AMSTERDAM (ANP) - Zeven Nederlandse deelnemers van de Global Summud Flotilla die op weg waren naar Gaza gaan aangifte doen bij het Openbaar Ministerie van seksueel geweld, mishandeling, vernedering en marteling door Israëlische militairen. Dat meldt de organisatie en bevestigt advocatenkantoor Prakken D'Oliveira Human Rights Lawyers uit Amsterdam, dat de organisatie helpt met de aangifte. Uit medische dossiers, forensische rapportages en röntgenfoto's blijkt volgens de organisatie "ernstig letsel, waaronder gebroken ribben, zenuwbeschadigingen en ander lichamelijk trauma".

1 uur geleden
Herstel kabels vertraagd: tot zondag geen treinen bij Rotterdam

UTRECHT (ANP) - Het herstellen van de door een brand beschadigde kabels bij Rotterdam duurt langer dan gedacht. Tot zondagochtend 5 juli rijden er daardoor geen treinen van Rotterdam naar het zuiden. Dat kan ook nog maandag worden, stelt ProRail.

2 uur geleden
Zeker 64 slachtoffers in Tarwekampzaak dienen schadeclaim in

DEN HAAG (ANP) - 64 slachtoffers willen schadevergoeding in de zaak over de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag, meldde het Openbaar Ministerie donderdag tijdens de zevende voorbereidende zitting. Dat aantal loopt mogelijk nog op. De rechtbank sprak later over mogelijk zeventig vorderingen en beloofde over uiterlijk twee weken een overzicht te verstrekken. De zaak telt volgens het OM in totaal 96 slachtoffers.

2 uur geleden
Storing Maasstad Ziekenhuis voor groot deel verholpen

ROTTERDAM (ANP) - De ICT-storing waar het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam sinds woensdagochtend mee kampt, is voor een groot deel verholpen. Dat meldt het ziekenhuis donderdag. "Maar nog niet alles werkt zoals wij dat graag zouden willen", staat op de site.

4 uur geleden