Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustig op heropende Amsterdamse grachten

Rustig op heropende Amsterdamse grachten

AMSTERDAM (ANP) - De opheffing van het vaarverbod in de Amsterdamse grachten heeft dit weekend niet tot grote drukte geleid. Sloepen mochten weer varen in de grachten van de hoofdstad met inachtneming van de coronaregels op het water. Er mochten maximaal twee personen aan boord, inclusief de schipper. Voor huishoudens die willen varen, maakten de gemeente en politie een uitzondering.

Volgens de gemeente was het nog niet heel druk in de grachten. "Zaterdag was het rustig. Zondag was het wat drukker. Maar het is allemaal goed verlopen en er waren geen bijzonderheden. Soms moesten mensen worden aangesproken om wat meer afstand te houden, maar dat gebeurde dan ook", aldus een woordvoerster van de gemeente.

Het vaarverbod werd opgeheven in het kader van de langzame versoepeling van de coronamaatregelen. De grachten in het centrum van de hoofdstad waren sinds begin april in het weekend afgesloten voor de pleziervaart. Sloepjes die onder de brug door kunnen, mochten dit weekend weer het water op. Boten waarvoor de brug open moet, dienen tot donderdag te wachten. Dan wordt de reguliere bediening van sluizen en bruggen hervat.

Meer uit Binnenland

RIVM: Vaccinatiegraad bij baby's en kleuters licht gedaald

DEN HAAG (ANP) - Het percentage baby's en kleuters dat is gevaccineerd is licht gedaald ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in een rapport van het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) over de vaccinatiegraad, waarin het percentage kinderen dat is gevaccineerd jaarlijks wordt onderzocht.

29 minuten geleden
Nieuwe aanhoudingen bij ongeregeldheden in Haagse Schilderswijk

DEN HAAG (ANP) - In de Haagse Schilderswijk is de ergste onrust voorbij na de winst van Marokko op Nederland op het WK. Momenteel speelt het zich vooral nog af in de zijstraten van de Vaillantlaan.

1 uur geleden
Aanhoudingen bij ongeregeldheden in Rotterdam na winst Marokko

ROTTERDAM (ANP) - In de buurt van de Kruiskade in het centrum van Rotterdam zijn vier mensen opgepakt bij ongeregeldheden. Op straat werd feestgevierd na de winst van Marokko op Nederland, maar de sfeer sloeg na enige tijd om.

1 uur geleden
ME treedt op in Schilderswijk bij ongeregeldheden na WK-wedstrijd

DEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Haagse Schilderswijk heeft de ME dinsdagochtend ingegrepen. Het waterkanon is ingezet om een groep supporters van de Vaillantlaan te krijgen, een doorgaande weg, ziet een ANP-verslaggever. Ze blokkeerden daar de weg.

3 uur geleden
Minder immigratie in 2025, vooral door asiel- en kennismigranten

DEN HAAG (ANP) - In 2025 kwamen bijna 309.000 immigranten naar Nederland, 8000 minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De daling kwam vooral door een afname van het aantal asiel- en kennismigranten van buiten de Europese Unie.

3 uur geleden
Feest in Amsterdam na winst Marokko op Nederland op WK

AMSTERDAM (ANP) - Op en rond het Plein '40-'45 in Amsterdam Nieuw-West wordt feestgevierd nadat Marokko het Nederlands elftal na strafschoppen uitschakelde op het WK voetbal. Er wordt onder meer vuurwerk afgestoken en automobilisten rijden toeterend rond, ziet een verslaggever. Sommigen hebben de Marokkaanse vlag uit het autoraam hangen.

3 uur geleden
Honderden mensen vieren winst Marokko in Haagse Schilderswijk

DEN HAAG (ANP) - Een paar honderd supporters van Marokko verzamelen zich dinsdagochtend in de Schilderswijk in Den Haag om de winst te vieren op het Nederlands elftal. De Marokkanen wonnen in Mexico na strafschoppen en zijn daarmee door naar de laatste zestien op het WK.

3 uur geleden