Rustig op heropende Amsterdamse grachten
AMSTERDAM (ANP) - De opheffing van het vaarverbod in de Amsterdamse grachten heeft dit weekend niet tot grote drukte geleid. Sloepen mochten weer varen in de grachten van de hoofdstad met inachtneming van de coronaregels op het water. Er mochten maximaal twee personen aan boord, inclusief de schipper. Voor huishoudens die willen varen, maakten de gemeente en politie een uitzondering.
Volgens de gemeente was het nog niet heel druk in de grachten. "Zaterdag was het rustig. Zondag was het wat drukker. Maar het is allemaal goed verlopen en er waren geen bijzonderheden. Soms moesten mensen worden aangesproken om wat meer afstand te houden, maar dat gebeurde dan ook", aldus een woordvoerster van de gemeente.
Het vaarverbod werd opgeheven in het kader van de langzame versoepeling van de coronamaatregelen. De grachten in het centrum van de hoofdstad waren sinds begin april in het weekend afgesloten voor de pleziervaart. Sloepjes die onder de brug door kunnen, mochten dit weekend weer het water op. Boten waarvoor de brug open moet, dienen tot donderdag te wachten. Dan wordt de reguliere bediening van sluizen en bruggen hervat.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. "Herdenken is niet het moment om een statement te maken", zei Schouten kort na afloop van de bijeenkomst in Rotterdam-Zuid. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Zvi Aviner Vapni, is boos over een Sigmund-cartoon van tekenaar Peter de Wit die afgelopen dinsdag in de Volkskrant heeft gestaan. Hij noemt het een "antisemitische karikatuur" en verbaast zich erover dat de krant die niet heeft tegengehouden.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland is onvoldoende voorbereid op crisissituaties die door extreme hitte worden veroorzaakt. Dat schrijft het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV) op basis van een eerste en korte analyse van de hittegolf van eind juni. Het pleit voor een landelijk crisisplan voor hitte.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanhoudende droogte en de steeds lagere wateraanvoer uit de grote rivieren is het voorlopig niet nodig om extra landelijke of bovenregionale maatregelen te nemen. Dat melden diverse ministeries, Rijkswaterstaat, de Unie van Waterschappen en de drinkwaterbedrijven na hun wekelijkse overleg, waarin ze de situatie rond de droogte bespreken. Sinds half juli is sprake van een watertekort in Nederland.
6 uur geledenLOBITH (ANP) - De Rijn heeft nog nooit zo laag gestaan. Op donderdag werd bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenkomt, een waterpeil gemeten van 6,47 meter boven NAP, laten data van Rijkswaterstaat zien. Daarmee is het laagterecord van 6,48 meter uit augustus 2022 verbroken. De metingen begonnen in 1866.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 64-jarige man uit Zutphen is ook in hoger beroep vrijgesproken van de moord op Duncan Zwakke. De 31-jarige Zwakke werd voor het laatst gezien op 17 oktober 1989 in het centrum van Zutphen en verdween daarna spoorloos. Het slachtoffer zou in de kelder van een pand aan de Nieuwstad in de Gelderse stad op gruwelijke wijze zijn omgebracht. Zijn lichaam is nooit gevonden.
7 uur geleden