Rustig begin Wall Street in afwachting toespraak Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag kort na de openingsbel weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars in de afgelopen dagen. Daarnaast wacht Wall Street op de toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. De Federal Reserve houdt zijn jaarlijkse bijeenkomst over het economische beleid in Jackson Hole en Powell zal mogelijk een update geven over de strijd tegen de hoge inflatie.
De Fed schroefde de rente tijdens de afgelopen twee beleidsvergaderingen met stevige stappen van 0,75 procentpunt op. Beleggers zijn benieuwd of de Fed de rente in de komende maanden mogelijk iets minder agressief gaat verhogen nadat de inflatie in juli voorzichtige tekenen van afkoeling liet zien. In september vergadert de Fed opnieuw over de rente. Voorbeurs bleek dat een favoriete maatstaf van de Fed voor de inflatie in juli is uitgekomen op 6,3 procent. Op maandbasis was sprake van een lichte daling. Daarnaast namen de bestedingen licht toe.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 33.357 punten. De brede S&P 500 stond vlak op 4200 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor licht tot 12.632 punten, na de koerswinst van 1,7 procent een dag eerder.
Electronics Arts
Electronics Arts klom dik 5 procent na geruchten in de media dat webwinkelconcern Amazon een bod gaat uitbrengen op de ontwikkelaar van videogames. Eerder deden al geruchten de ronde dat Apple en Disney ook interesse zouden hebben in het bedrijf achter populaire games als FIFA en Apex Legends.
Gap steeg 3,3 procent. De kledingverkoper boekte afgelopen kwartaal een verrassende winst. Ook de verkopen namen sterker dan verwacht toe. Computermaker Dell zakte daarentegen 7,7 procent na tegenvallende resultaten.
T-Moblie US
T-Mobile US won 0,4 procent. De telecomprovider, eigendom van Deutsche Telekom, gaat in de VS samenwerken met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Tesla-topman Elon Musk. Volgend jaar komt een nieuwe versie van Starlink, het satellietsysteem van SpaceX. Daarmee gaan de bedrijven draadloze verbindingen verzorgen in gebieden van de VS waar nu weinig bereik is.
De euro steeg qua waarde weer voorbij de dollar en noteerde op 1,0068 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 92,13 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 99,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
50 minuten geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
5 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
16 uur geleden