Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustig begin Wall Street in afwachting toespraak Fed-baas Powell

Rustig begin Wall Street in afwachting toespraak Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag kort na de openingsbel weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars in de afgelopen dagen. Daarnaast wacht Wall Street op de toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. De Federal Reserve houdt zijn jaarlijkse bijeenkomst over het economische beleid in Jackson Hole en Powell zal mogelijk een update geven over de strijd tegen de hoge inflatie.

De Fed schroefde de rente tijdens de afgelopen twee beleidsvergaderingen met stevige stappen van 0,75 procentpunt op. Beleggers zijn benieuwd of de Fed de rente in de komende maanden mogelijk iets minder agressief gaat verhogen nadat de inflatie in juli voorzichtige tekenen van afkoeling liet zien. In september vergadert de Fed opnieuw over de rente. Voorbeurs bleek dat een favoriete maatstaf van de Fed voor de inflatie in juli is uitgekomen op 6,3 procent. Op maandbasis was sprake van een lichte daling. Daarnaast namen de bestedingen licht toe.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,2 procent hoger op 33.357 punten. De brede S&P 500 stond vlak op 4200 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor licht tot 12.632 punten, na de koerswinst van 1,7 procent een dag eerder.

Electronics Arts

Electronics Arts klom dik 5 procent na geruchten in de media dat webwinkelconcern Amazon een bod gaat uitbrengen op de ontwikkelaar van videogames. Eerder deden al geruchten de ronde dat Apple en Disney ook interesse zouden hebben in het bedrijf achter populaire games als FIFA en Apex Legends.

Gap steeg 3,3 procent. De kledingverkoper boekte afgelopen kwartaal een verrassende winst. Ook de verkopen namen sterker dan verwacht toe. Computermaker Dell zakte daarentegen 7,7 procent na tegenvallende resultaten.

T-Moblie US

T-Mobile US won 0,4 procent. De telecomprovider, eigendom van Deutsche Telekom, gaat in de VS samenwerken met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Tesla-topman Elon Musk. Volgend jaar komt een nieuwe versie van Starlink, het satellietsysteem van SpaceX. Daarmee gaan de bedrijven draadloze verbindingen verzorgen in gebieden van de VS waar nu weinig bereik is.

De euro steeg qua waarde weer voorbij de dollar en noteerde op 1,0068 dollar. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 92,13 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 99,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger, maar voorkomt weekverlies niet

NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, al moesten de belangrijkste beursgraadmeters op weekbasis wel verlies incasseren. Beleggers werden op de kast gejaagd door schommelende rentes op staatsleningen en onduidelijkheid over de voortgang in het Midden-Oosten. Voor de brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq kwam hiermee een einde aan een winstreeks van drie weken, terwijl de Dow-Jones voor de tweede week op rij verlies leed.

46 minuten geleden
TikTok schikt privacyzaak met justitie in VS voor 400 miljoen

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is met het Amerikaanse ministerie van Justitie een schikking van 400 miljoen dollar overeengekomen in een zaak over vermeende schendingen van de onlineprivacy van kinderen. Het ministerie stapte in 2024 naar de rechter omdat de filmpjesapp de privacy van kinderen niet zou hebben beschermd en illegaal gegevens van hen zou hebben verzameld, aangezien ouders niet eerst om toestemming was gevraagd.

54 minuten geleden
Variety: Take-Two jaagt op hackers om GTA VI-beelden

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Take-Two gaat achter hackers aan die vermeende beelden van het aankomende spel GTA VI naar buiten hebben gebracht. Het doorgaans goed ingevoerde entertainmentvakblad Variety meldt dat Take-Two naar een rechtbank in New York is gestapt om onder meer Microsoft te dwingen informatie vrij te geven om "de vermeende schenders te kunnen identificeren".

1 uur geleden
Honderden miljoenen droogtesteun voor Oostenrijkse boeren

WENEN (ANP/DPA) - Oostenrijkse boeren krijgen in totaal 240 miljoen euro aan overheidssteun na een hete en droge zomer waarin de droogte enorme schade heeft aangericht. De regering in Wenen kondigde het steunpakket vrijdag aan.

3 uur geleden
Bioplasticmaker Avantium verder onderuit op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Avantium was vrijdag de meest in het oog springende verliezer op de beurs in Amsterdam. De ontwikkelaar van bioplastic ging eerder deze week al hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft. Vrijdag leverde het bedrijf nog eens ruim 10 procent aan beurswaarde in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten te midden van alle onrust over de rentes op de obligatiemarkten.

5 uur geleden
Trump verlaagt Amerikaanse importheffingen op rundergehakt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de importheffingen op bepaalde soorten rundergehakt verlaagt. Daarmee wil hij de prijzen voor Amerikaanse consumenten omlaagbrengen.

5 uur geleden
Airbus krabbelt na protest terug van uitgebreidere kantoorplicht

LEIDEN (ANP/RTR) - Airbus is teruggekomen op plannen om personeel meer op kantoor te laten werken, na protesten van vakbonden. De Europese vliegtuigbouwer kreeg deze zomer in Spanje zelfs te maken met een reeks stakingen. Ook zijn er protesten geweest in Frankrijk en Groot-Brittannië.

6 uur geleden