Rustig begin op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine uitslagen aan de nieuwe handelsdag begonnen. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van een speech van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve op donderdag. Bij de bedrijven was er onder meer aandacht voor softwareconcern Salesforce en maker van zakelijke server- en computersystemen Hewlett Packerd Enterprise (HPE), die de boeken openden.
De leidende Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,1 procent lager op 28.223 punten. De brede S&P 500 won juist 0,1 procent, tot 3447 punten, en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent tot 11.519 punten.
Salesforce won in de vroege handel bijna 18 procent. De maker van cloudsoftware waarmee bedrijven onder meer klantrelaties kunnen onderhouden zette afgelopen kwartaal een recordomzet van meer dan 5 miljard dollar in de boeken. Een dag eerder won het aandeel ook al door het nieuws dat het bedrijf eind deze maand wordt opgenomen in de prestigieuze Dow-Jonesindex.
Symposium Fed
HPE steeg op zijn beurt ruim 7 procent. Het techbedrijf publiceerde beter dan verwachte resultaten. Warenhuisketen Nordstrom stond daarentegen bijna 1 procent in het rood na teleurstellende kwartaalcijfers. Door de coronacrisis moesten veel winkels sluiten, waardoor de omzet sterk daalde.
Donderdag begint het jaarlijkse symposium van de Fed dat traditioneel wordt gehouden in Jackson Hole in de staat Wyoming. De bijeenkomst wordt dit jaar vanwege het coronavirus virtueel gehouden. Powell gaat spreken over de langverwachte beleidskaders van de Amerikaanse koepel van centrale banken. Daarbij zal de aandacht in het bijzonder uitgaan naar de inflatiestrategie van de Fed.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De wereldwijde verkoop van elektrische trucks en bussen is vorig jaar bijna verdubbeld, met China als absolute koploper. Dat meldt de International Council on Clean Transportation (ICCT). Volgens die organisatie werden er vorig jaar in de hele wereld ruim 520.000 elektrisch aangedreven vrachtwagens en bussen verkocht. Dat is een stijging van 86 procent vergeleken met een jaar eerder.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon stond donderdag bij de verliezers op de Amsterdamse beurs na publicatie van de resultaten. Topman Lard Friese sprak van "solide" cijfers van de verzekeraar, die het vertrouwen versterken de financiële doelen voor 2026 "te halen of te overtreffen". Ook werd het onlangs aangekondigde aandeleninkoopprogramma met 150 miljoen euro verhoogd tot 350 miljoen euro. Beleggers lijken echter op meer te hebben gehoopt. Het aandeel zakte ruim 3 procent.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft heeft in het eerste halfjaar van 2026 bijna drie keer zoveel omzet geboekt als in dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft het bedrijf te danken aan de overname van kaasgereedschapproducent Boska. Die werd op 6 februari van dit jaar afgerond.
1 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft in de eerste helft van dit jaar lagere resultaten behaald, mede door de geopolitieke onzekerheid vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Bovendien was de eerste helft van vorig jaar nog uitzonderlijk sterk voor het bedrijf uit Papendrecht.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global heeft zijn overnameplannen voor advies- en ingenieursbureau Arcadis opnieuw bevestigd. WSP blijft ervan overtuigd dat een samenvoeging met de Nederlandse onderneming de juiste zet is voor de partijen. Arcadis wees een ongevraagd overnamebod van de Canadezen tot twee keer toe af.
1 uur geledenGENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis had in het eerste halfjaar van 2026 minder bezoekers in Nederland dan in dezelfde periode vorig jaar. Volgens Kinepolis komt dit door de sluiting van twee bioscopen, in Utrecht centrum en in Huizen. In alle andere landen groeide het aantal bezoekers.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon heeft overeenstemming bereikt met Duncan Russell over zijn aftreden als financieel directeur en zijn vertrek bij de verzekeraar in april 2027. Zijn vertrek houdt volgens Aegon verband met de geplande verplaatsing van het hoofdkantoor en officiële vestigingsplaats naar de Verenigde Staten. De zoektocht naar zijn opvolger is volgens de verzekeraar gestart.
2 uur geleden