Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rustig begin nieuwe beursweek, weer aandacht voor OCI

Rustig begin nieuwe beursweek, weer aandacht voor OCI

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers lijken de nieuwe handelsweek rustig te beginnen, na de winsten die ze de beursgraadmeters vorige week bezorgden. Mogelijk laten ze zich toch wat tegenhouden door verschillende beleidsmakers wereldwijd, die waarschuwden dat snelle renteverlagingen niet in de lijn der verwachting liggen. Daar hopen beleggers wel op, omdat handelen in aandelen dan weer gunstiger wordt.

Op het Damrak staat met name OCI weer in de belangstelling. De kunstmestfabrikant meldde maandagochtend dat het zijn belang in het Amerikaanse IFCO verkoopt aan conglomeraat Koch voor 3,6 miljard dollar. Vrijdag verloor OCI nog ruim 13 procent. Dat gebeurde nadat duidelijk was geworden dat staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten het belang van OCI in dochterbedrijf Fertiglobe overneemt.

Verder zullen handelaren ook de situatie op de Rode Zee in de gaten houden. Door aanvallen van Houthi's uit Jemen hebben meerdere grote rederijen besloten voorlopig de belangrijke vaarweg tussen het Arabisch schiereiland en Egypte te mijden. De route is onder meer belangrijk voor olie, maar kan ook individuele bedrijven hard raken. De olieprijzen gingen maandag opnieuw omhoog, na de eerdere stijgingen van vorige week.

Ramingen

De hoofdgraadmeter in Amsterdam koerst af op een licht lager begin van 0,3 procent, na de afgelopen handelsweek met een plus te hebben afgesloten. Ook veel andere beurzen in Europa lijken met een klein verlies te openen.

Nederlandse beleggers kijken maandag onder meer uit naar nieuwe ramingen over de economische groei en de inflatie door De Nederlandsche Bank. Die verschijnen in de middag. Beleggers vinden een verwachting voor de inflatie onder meer belangrijk, omdat deze zou kunnen aangeven of de forse renteverhogingen voldoende hebben gewerkt om de prijsstijgingen in te dammen. Een hogere rente maakt handelen in risicovollere beleggingen zoals aandelen minder aantrekkelijk.

Maar beleidsmakers in de Verenigde Staten en Europa waarschuwden vrijdag al dat het te vroeg is om te rekenen op renteverlagingen. Daar reageerden de beurzen in Azië maandag op met overwegend minnen. Zo daalden de graadmeters in Tokio en Hongkong tot 1 procent.

Meer uit Financieel

Qantas: directe vluchten tussen Sydney en New York in 2028

SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.

1 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

3 uur geleden
Verkorten WW helpt maar beperkt mensen aan werk, becijfert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd, olieprijs lager na overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.

6 uur geleden
VEB: intrekking bod op Arcadis begrijpelijk na afwijzen gesprek

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.

7 uur geleden
Frankrijk breidt maatregelen uit tegen hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.

8 uur geleden
Canadees bedrijf staakt overnamepoging Arcadis en trekt bod in

MONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.

8 uur geleden