Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rust teruggekeerd in Paramaribo na onlusten van vrijdag

Rust teruggekeerd in Paramaribo na onlusten van vrijdag

PARAMARIBO (ANP) - Na de chaotische toestanden die zich vrijdag in Paramaribo hebben afgespeeld, is de rust zaterdag teruggekeerd in de Surinaamse hoofdstad. Alle winkels, benzinestations en markten moeten dichtblijven.

Dat dit geen zaterdag als andere is, blijkt uit de situatie in het centrum. Het verkeer stuit daar al snel op de vele dranghekken die zijn geplaatst. In de buurt van de regeringsgebouwen houden zich veel militairen en politiemensen op. Vooral in de omgeving van het parlementsgebouw dat vrijdag onder vuur lag van een groep plunderaars, krijgen passanten te horen dat ze er niets te zoeken hebben en snel weg moeten gaan.

Bij de protestactie, waar duizenden mensen aan deelnamen, werd onder meer het parlement bestormd. Daar zou brand hebben gewoed en de lobby zou zijn vernield. Op verschillende plekken in Paramaribo werden winkels en tankstations overvallen. De betogers zijn boos over het beleid van president Chan Santokhi en de economische crisis waar Suriname mee kampt. Zo is de inflatie er ruim 54 procent en heeft het land een grote staatsschuld. "Chan, vertrek", werd door demonstranten geroepen.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Rusland gebruikte Noord-Koreaanse raketten

KYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.

1 uur geleden
Bronnen: troepen uit Syrië naar Jemen en Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.

1 uur geleden
Zoon Iraanse sjah neemt ondanks protest Duitse prijs in ontvangst

FRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.

1 uur geleden
Verkiezingen in Nieuw-Zeeland lopen uit op nek-aan-nekrace

CHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.

1 uur geleden
Maleisische vorst waarschuwt justitie na discussie over pardon

KUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - De Maleisische vorst Ibrahim heeft justitie in zijn land gewaarschuwd nadat een koninklijk pardon voor de veroordeelde oud-premier Najib Razak niet was uitgevoerd. Hij mocht de rest van zijn gevangenisstraf onder huisarrest uitzitten na het betalen van een boete, maar zijn vrijlating uit de gevangenis is daarna geblokkeerd.

3 uur geleden
Italiaanse vicepremier zegt doelwit te zijn van cyberaanvallen

ROME (ANP) - Privégegevens van de Italiaanse minister en vicepremier Antonio Tajani en van familieleden van de politicus zijn gedeeld op het darkweb. Dat maakt de politicus zelf bekend in een bericht op X.

3 uur geleden
Nieuwe klap voor partij Mandela bij lokale verkiezing Zuid-Afrika

PRETORIA (ANP/DPA/AFP) - De partij van de overleden antiapartheidsstrijder Nelson Mandela heeft in Zuid-Afrika flinke verliezen geleden bij lokale verkiezingen. Het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) kreeg volgens bijna volledige uitslagen landelijk ongeveer 31 procent van de stemmen. Dat wordt gezien als een historisch slechte uitslag.

4 uur geleden