Rust is teruggekeerd bij zalencentrum na rellen tussen Eritreeërs
DEN HAAG (ANP) - De rust lijkt zaterdagavond te zijn teruggekeerd op de Fruitweg in Den Haag na rellen binnen de Eritrese gemeenschap. Bij een zalencentrum was een confrontatie tussen voor- en tegenstanders van het Eritrese regime. Relschoppers zijn volgens een ANP-verslaggever richting de Schilderswijk verdreven. De brandweer is nog bezig met het nablussen van onder meer in brand gestoken voertuigen.
De regeringsgezinde groep had een bijeenkomst in Opera Zalencentrum. Tegenstanders kwamen op de bijeenkomst af waarna er rellen uitbraken. Traangas werd ingezet om de relschoppers uit elkaar te drijven. Meerdere voertuigen, waaronder politieauto's, werden in brand gestoken. Ook raakten meerdere agenten en ME'ers gewond en werden er onder meer stenen naar ze gegooid. Het is niet bekend hoeveel agenten gewond zijn geraakt. De Haagse burgemeester Jan van Zanen had een noodbevel voor de omgeving van het pand afgegeven.
Het zalencentrum is ook niet heel gebleven. Ramen van het pand werden ingeslagen en er brak brand uit in het pand. De ME moest het pand beschermen.
Eerder incident
Het is niet de eerste keer dat er rellen zijn uitgebroken bij een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap. Zo was er vorig jaar mei een massale vechtpartij tussen voor- en tegenstanders van de Eritrese regering bij een partycentrum in Rijswijk. Toen werd de ME ook ingezet. Ook elders in Europa, waaronder in Zweden en Duitsland, zochten pro- en antiregeringsgezinde Eritreeërs de confrontatie op.
In Nederland wonen naar schatting zo'n 27.000 Eritreeërs. Het zijn vaak (jonge) mannen die de dictatuur zijn ontvlucht om de dienstplicht te ontlopen. Volgens Amnesty International worden vooral critici, journalisten en activisten in het buitenland door het regime in de gaten gehouden en lastiggevallen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
10 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
4 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
5 uur geleden