Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rust is teruggekeerd bij zalencentrum na rellen tussen Eritreeërs

Rust is teruggekeerd bij zalencentrum na rellen tussen Eritreeërs

DEN HAAG (ANP) - De rust lijkt zaterdagavond te zijn teruggekeerd op de Fruitweg in Den Haag na rellen binnen de Eritrese gemeenschap. Bij een zalencentrum was een confrontatie tussen voor- en tegenstanders van het Eritrese regime. Relschoppers zijn volgens een ANP-verslaggever richting de Schilderswijk verdreven. De brandweer is nog bezig met het nablussen van onder meer in brand gestoken voertuigen.

De regeringsgezinde groep had een bijeenkomst in Opera Zalencentrum. Tegenstanders kwamen op de bijeenkomst af waarna er rellen uitbraken. Traangas werd ingezet om de relschoppers uit elkaar te drijven. Meerdere voertuigen, waaronder politieauto's, werden in brand gestoken. Ook raakten meerdere agenten en ME'ers gewond en werden er onder meer stenen naar ze gegooid. Het is niet bekend hoeveel agenten gewond zijn geraakt. De Haagse burgemeester Jan van Zanen had een noodbevel voor de omgeving van het pand afgegeven.

Het zalencentrum is ook niet heel gebleven. Ramen van het pand werden ingeslagen en er brak brand uit in het pand. De ME moest het pand beschermen.

Eerder incident

Het is niet de eerste keer dat er rellen zijn uitgebroken bij een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap. Zo was er vorig jaar mei een massale vechtpartij tussen voor- en tegenstanders van de Eritrese regering bij een partycentrum in Rijswijk. Toen werd de ME ook ingezet. Ook elders in Europa, waaronder in Zweden en Duitsland, zochten pro- en antiregeringsgezinde Eritreeërs de confrontatie op.

In Nederland wonen naar schatting zo'n 27.000 Eritreeërs. Het zijn vaak (jonge) mannen die de dictatuur zijn ontvlucht om de dienstplicht te ontlopen. Volgens Amnesty International worden vooral critici, journalisten en activisten in het buitenland door het regime in de gaten gehouden en lastiggevallen.

Meer uit Binnenland

Koningin Máxima begint opleiding tot reservist

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.

27 minuten geleden
Delft biedt alsnog excuses aan voor onderzoek moslimgemeenschap

DELFT (ANP) - Delft biedt alsnog excuses aan voor het onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren naar de Delftse islamitische gemeenschap, waaronder het bestuur en de bezoekers van de Al-Ansaar-moskee. "Ik ben mij bewust van de impact en de pijn die dit onderzoek heeft veroorzaakt. Namens de gemeente Delft wil ik daarvoor mijn oprechte spijt betuigen", schrijft burgemeester Alexander Pechtold in een verklaring op de website van de gemeente.

2 uur geleden
Verdachte zorgverlener Wierden nog negentig dagen in de cel

ALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.

3 uur geleden
Celstraf voor plan om iemand in been te schieten in Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De Haagse rechtbank heeft woensdag veertien maanden cel opgelegd, waarvan twee voorwaardelijk, aan de 20-jarige Sonny W. uit Den Haag. Hij zou samen met een medeverdachte van plan zijn geweest om vorig jaar februari in Rotterdam iemand in zijn been te schieten, een zogenoemde 'legday'. W. zou dat volgens justitie samen doen met een 16-jarige jongen, maar die overleed na een incident met een vuurwapen op het Hofstad Lyceum in Den Haag.

3 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel daalt, maar nog altijd meer dan 2100

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben in de nacht van dinsdag op woensdag 2111 asielzoekers overnacht. Dat zijn er iets minder dan een dag eerder. Het aantal zit wel nog altijd boven de 2100, een niveau dat de afgelopen maanden niet was bereikt.

3 uur geleden
Jaarlijkse griepepidemie komt volgens RIVM in zicht

BILTHOVEN (ANP) - Steeds meer mensen hebben griep onder de leden. Daardoor lijkt een epidemie in zicht, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

3 uur geleden
Politie verstuurde 'sms-bom' na fatale steekpartij Den Hoorn

DEN HOORN (ANP) - De politie heeft een sms gestuurd aan alle telefoons die in de buurt waren toen een 16-jarige jongen op donderdag 22 januari werd doodgestoken aan de Spoorplaats in Den Hoorn. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van Omroep West, die schrijft over een "sms-bom".

3 uur geleden