Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rust is teruggekeerd bij zalencentrum na rellen tussen Eritreeërs

Rust is teruggekeerd bij zalencentrum na rellen tussen Eritreeërs

DEN HAAG (ANP) - De rust lijkt zaterdagavond te zijn teruggekeerd op de Fruitweg in Den Haag na rellen binnen de Eritrese gemeenschap. Bij een zalencentrum was een confrontatie tussen voor- en tegenstanders van het Eritrese regime. Relschoppers zijn volgens een ANP-verslaggever richting de Schilderswijk verdreven. De brandweer is nog bezig met het nablussen van onder meer in brand gestoken voertuigen.

De regeringsgezinde groep had een bijeenkomst in Opera Zalencentrum. Tegenstanders kwamen op de bijeenkomst af waarna er rellen uitbraken. Traangas werd ingezet om de relschoppers uit elkaar te drijven. Meerdere voertuigen, waaronder politieauto's, werden in brand gestoken. Ook raakten meerdere agenten en ME'ers gewond en werden er onder meer stenen naar ze gegooid. Het is niet bekend hoeveel agenten gewond zijn geraakt. De Haagse burgemeester Jan van Zanen had een noodbevel voor de omgeving van het pand afgegeven.

Het zalencentrum is ook niet heel gebleven. Ramen van het pand werden ingeslagen en er brak brand uit in het pand. De ME moest het pand beschermen.

Eerder incident

Het is niet de eerste keer dat er rellen zijn uitgebroken bij een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap. Zo was er vorig jaar mei een massale vechtpartij tussen voor- en tegenstanders van de Eritrese regering bij een partycentrum in Rijswijk. Toen werd de ME ook ingezet. Ook elders in Europa, waaronder in Zweden en Duitsland, zochten pro- en antiregeringsgezinde Eritreeërs de confrontatie op.

In Nederland wonen naar schatting zo'n 27.000 Eritreeërs. Het zijn vaak (jonge) mannen die de dictatuur zijn ontvlucht om de dienstplicht te ontlopen. Volgens Amnesty International worden vooral critici, journalisten en activisten in het buitenland door het regime in de gaten gehouden en lastiggevallen.

Meer uit Binnenland

België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

8 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

10 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

14 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

17 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

17 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

17 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

20 uur geleden