Rust heerst rond De Kuip na verloren klassieker tegen Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Rond De Kuip in Rotterdam-Zuid is het zeer rustig na afloop van de voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en Ajax, die met 0-3 door de Amsterdammers werd gewonnen. Bij het stadion en in de omgeving is wel politie aanwezig, maar supporters zijn er niet.
De wedstrijd werd zonder publiek gespeeld. Vanwege de coronapandemie zijn de stoelen van alle voetbalstadions in het land vooralsnog leeg. Ook in de Rotterdamse binnenstad was zondagmiddag weinig te merken van de klassieker die verderop aan de gang was. In de winkelstraten en op terrassen was het druk, maar niet met voetbalfans. De wedstrijd viel er ook niet te volgen.
In aanloop naar de wedstrijd heeft de politie wel meerdere supportersgroepen tegengehouden die volgens de Rotterdamse locoburgemeester Bert Wijbenga uit waren op confrontaties. In Vlaardingen werden enkele tientallen voetbalsupporters ingesloten door de Mobiele Eenheid. Daarbij werden negen mensen aangehouden op verdenking van verboden wapenbezit. "Denk daarbij aan boksbeugels, een honkbalknuppel en illegaal vuurwerk. Dingen die je niet bij je hoeft te hebben als je een potje voetbal gaat kijken", aldus een politiewoordvoerder.
Vier aanhoudingen
Bij het stadion, waar het voor de wedstrijd stil was en een handjevol supporters liep, werden vier aanhoudingen verricht voor "zaken als belediging of illegaal vuurwerkbezit", zegt de woordvoerder. Grote incidenten bleven uit.
De klassieker is altijd gespannen, maar dit jaar al helemaal. Afgelopen week vonden explosies plaats bij cafés in Rotterdam die vaak door supporters van Feyenoord bezocht worden en daarna ook bij een Ajax-café in Amsterdam. De ME moest zaterdag ingrijpen bij het trainingscomplex van Feyenoord waar supporters de politie bekogelden met onder meer vuurwerk. Ook hing een politiestaking in de lucht, maar die ging niet door nadat het kabinet aan de politievakbonden had toegezegd verder te willen praten over een nieuwe cao.
Een crowdfundingactie voor een van de getroffen cafés, The Hide Away in Rotterdam, heeft inmiddels ruim 17.000 euro opgeleverd om de schade te herstellen.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
1 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
8 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
15 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
15 uur geleden