Rust en coronatests voor de renners op rustdag in Tour
LA ROCHELLE (ANP) - De renners in de Tour hebben zich zondagavond met de teambussen laten verplaatsen vanuit de Pyreneeën naar de Franse westkust. In en rond La Rochelle mogen ze op de eerste rustdag een dagje bijkomen van de inspanningen die zij in de eerste week van de Tour de France hebben geleverd. Wel moeten renners en stafleden een coronatest ondergaan. De gele trui is sinds zondag in bezit van Primoz Roglic van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma.
Het is normaal gesproken ook een dag ook waarop in persconferenties wordt teruggekeken en vooruitgeblikt. Vanwege de coronamaatregelen zal dat slechts op beperkte schaal gebeuren.
Dinsdag gaat de Tour verder met de tiende etappe, een vlakke rit van het schiereiland Île d'Oléron naar Île de Ré Saint-Martin-de-Ré, eveneens een schiereiland. De rit is vlak, terwijl de kustwind een rol kan spelen.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
16 minuten geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
46 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
5 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
5 uur geleden