Russische zender RT naar Duitse rechter om zendverbod
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staatszender RT gaat het zendverbod voor zijn Duitstalige tak aanvechten in de Duitse rechtbank. RT vindt het verbod onwettig en zegt inmiddels beroep te hebben aangetekend. Moskou nam vorige week al wraak door de Duitse omroep Deutsche Welle (DW) in de ban te doen.
De Duitse omroepautoriteiten legden het verbod op omdat RT niet over de juiste vergunning beschikt. Rusland sprak van een "aanval op de vrijheid van meningsuiting" en beloofde vergeldingsmaatregelen. Het land legde DW toen een zendverbod op, sloot het kantoor van de zender in Moskou en trok de accreditatie in van DW-journalisten.
YouTube deed vorig jaar meerdere Duitstalige kanalen van RT in de ban. Twee kanalen werden opgeheven omdat deze desinformatie over het coronavirus zouden verspreiden. Later werd nog een kanaal uit de lucht gehaald omdat deze een eerdere blokkade zou omzeilen.
RT zendt uit in zes talen. Westerse landen zien de zender als propagandakanaal van het Kremlin. RT vindt dat het bijdraagt aan de diversiteit van meningen in Europa.
Meer uit Buitenland
TURGUTLU (ANP/AFP) - Acht personen zijn gewond geraakt bij een schietpartij bij een middelbare school in het westen van Turkije. De verdachte is aangehouden. Dat heeft een Turkse functionaris bekendgemaakt.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan vindt het tijd om het vetorecht in de VN-Veiligheidsraad af te schaffen. Nu kunnen de vijf permanente leden van de raad nog resoluties tegenhouden, maar volgens Erdogan past dat niet langer bij "de werkelijkheid van de huidige wereld".
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7-landen hebben Iran opgeroepen om de Houthi's in Jemen niet langer van wapens te voorzien. Ook roept de G7 de Houthirebellen op om de aanvallen op doelen in Saudi-Arabië te staken.
3 uur geledenTOKIO (ANP/DPA/RTR) - Bij aardverschuivingen als gevolg van zware regenbuien veroorzaakt door de tyfoon Dujuan zijn in Japan twee mensen om het leven gekomen, meldt de Japanse omroep NHK. Vier anderen worden nog vermist. Bijna 50.000 huishoudens zitten zonder stroom.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft aan verslaggevers laten weten dat hij een "zeer goed" en "zeer constructief" gesprek heeft gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over Oekraïne. "We hebben uitgebreid gesproken over Oekraïne en Rusland, over de noodzaak om onze Oekraïense vrienden sneller en beter te helpen met raketafweersystemen", zei Macron.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump opende maandag een nieuwe landingsplek voor helikopters bij het Witte Huis, maar opmerkingen van de Amerikaanse president tijdens de openingsceremonie waren onverstaanbaar. Het mediamoment werd live uitgezonden op de website van het Witte Huis, maar de microfoon pikte het geluid van de president niet op, enkel de helikopter was te horen.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - In het Duitse München is maandagavond een 52-jarige medewerker van een kermisattractie van het Oktoberfest om het leven gekomen. De man werkte volgens de Süddeutsche Zeitung bij de Hangover, een vrijevaltoren van zo'n 85 meter hoog. De gebruikers van de kermisattractie waren volgens de politie niet in gevaar.
7 uur geleden