Russische zender RT naar Duitse rechter om zendverbod
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staatszender RT gaat het zendverbod voor zijn Duitstalige tak aanvechten in de Duitse rechtbank. RT vindt het verbod onwettig en zegt inmiddels beroep te hebben aangetekend. Moskou nam vorige week al wraak door de Duitse omroep Deutsche Welle (DW) in de ban te doen.
De Duitse omroepautoriteiten legden het verbod op omdat RT niet over de juiste vergunning beschikt. Rusland sprak van een "aanval op de vrijheid van meningsuiting" en beloofde vergeldingsmaatregelen. Het land legde DW toen een zendverbod op, sloot het kantoor van de zender in Moskou en trok de accreditatie in van DW-journalisten.
YouTube deed vorig jaar meerdere Duitstalige kanalen van RT in de ban. Twee kanalen werden opgeheven omdat deze desinformatie over het coronavirus zouden verspreiden. Later werd nog een kanaal uit de lucht gehaald omdat deze een eerdere blokkade zou omzeilen.
RT zendt uit in zes talen. Westerse landen zien de zender als propagandakanaal van het Kremlin. RT vindt dat het bijdraagt aan de diversiteit van meningen in Europa.
Meer uit Buitenland
MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
1 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
3 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.
7 uur geledenCAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.
7 uur geleden