Russische zender RT naar Duitse rechter om zendverbod
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staatszender RT gaat het zendverbod voor zijn Duitstalige tak aanvechten in de Duitse rechtbank. RT vindt het verbod onwettig en zegt inmiddels beroep te hebben aangetekend. Moskou nam vorige week al wraak door de Duitse omroep Deutsche Welle (DW) in de ban te doen.
De Duitse omroepautoriteiten legden het verbod op omdat RT niet over de juiste vergunning beschikt. Rusland sprak van een "aanval op de vrijheid van meningsuiting" en beloofde vergeldingsmaatregelen. Het land legde DW toen een zendverbod op, sloot het kantoor van de zender in Moskou en trok de accreditatie in van DW-journalisten.
YouTube deed vorig jaar meerdere Duitstalige kanalen van RT in de ban. Twee kanalen werden opgeheven omdat deze desinformatie over het coronavirus zouden verspreiden. Later werd nog een kanaal uit de lucht gehaald omdat deze een eerdere blokkade zou omzeilen.
RT zendt uit in zes talen. Westerse landen zien de zender als propagandakanaal van het Kremlin. RT vindt dat het bijdraagt aan de diversiteit van meningen in Europa.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
5 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.
7 uur geleden