Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische wodka wordt zeldzamer bij slijter

Russische wodka wordt zeldzamer bij slijter

DEN HAAG (ANP) - Russische wodka wordt steeds zeldzamer in de schappen van Nederlandse slijters. Waar de Russische merken Stolichnaya, Moskovskaya en Russian Standard eerder bij winkels van slijtersketen Mitra te vinden waren, zijn die flessen sterkedrank nu niet meer verkrijgbaar. Concurrent Gall & Gall laat ook weten dat Stolichnaya niet langer wordt geleverd.

Marketingmanager Stefan Caldenberg van Mitra vindt het stoppen van de verkoop van Russische merken "een gepaste reactie op recente ontwikkelingen". Daarmee verwijst hij naar de inval van Rusland in buurland Oekraïne.

"Dit is niet het moment om Russische wodka te verkopen. Maar het is niet per se zo dat wij verwachten hiermee de ontwikkelingen in Oekraïne te veranderen", voegt hij daaraan toe. De beslissing is volgens Caldenberg in goed overleg met een leverancier genomen. Franchisenemers van Mitra hebben vooralsnog geen klachten of oproepen van klanten gekregen om Russische merken uit de winkels te verbannen.

Stolichnaya

Op de webshop van Gall & Gall is het Russische merk Stolichnaya ook niet meer te vinden. Een woordvoerder laat per e-mail weten dat dit niet meer geleverd wordt, maar was niet direct bereikbaar voor verdere toelichting. Ook op de site van slijtersketen Dirck III ontbreekt het merk in het assortiment, terwijl de keten er in het verleden nog wel veel mee adverteerde. Dirck III was niet direct bereikbaar voor commentaar.

Ook bij kleinere slijters droogt de voorraad echte Russische wodka waarschijnlijk op, zegt voorzitter Petra de Boevere van branchevereniging Koninklijke SlijtersUnie. Binnen het bestuur van de organisatie zeiden leden, die net als De Boevere zelf slijterijen hebben, geen nieuwe voorraden Russische wodka meer in te slaan wegens de oorlog in Oekraïne. Het ging daarbij om een principeoverweging. "Dat is het minste wat je kunt doen. Ik vind het gewoon niet kunnen wat daar gebeurt."

Moskovskaya

De merkrechten voor Stolichnaya en Moskovskaya zijn in veel landen in handen van de Russische staat, zo ook in Nederland. Voor die merkrechten procedeert de Russische overheid al jaren tegen Spirits International van de Russische zakenman Joeri Sjefler. Veel andere 'Russische' merken zijn in werkelijkheid in handen van westerse drankenconcerns, zoals Smirnoff van het Britse Diageo.

De Boevere waarschuwt ook voor verwarring over vermeend Russische wodka: "Russische wodka is ook een kwaliteitsaanduiding. Het gaat dan om heel zuivere wodka, maar kan bijvoorbeeld ook uit Letland komen."

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

3 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

5 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

7 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

8 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

12 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

12 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

14 uur geleden