Russische wielrenner Zakarin beëindigt loopbaan
MOSKOU (ANP/BELGA) - Wielrenner Ilnoer Zakarin (32) zet een punt achter zijn loopbaan. De Rus reed sinds 2021 voor Gazprom-RusVelo, dat na de Russische inval in Oekraïne zijn licentie verloor. Dit seizoen kwam de Russische renner alleen in actie tijdens de Ronde van Valencia.
In 2015 schreef hij de Ronde van Romandië op zijn naam. Twee jaar later werd hij derde in het eindklassement van de Vuelta. Verder heeft hij een ritzege in de Ronde van Frankrijk en twee ritzeges in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. "Ik heb meer dan twintig jaar met verschillende wedstrijden, successen en obstakels gekend. Nu ben ik klaar om verder te gaan", schreef Zakarin op sociale media.
De Rus gaat aan de slag bij Inex Club, een bedrijf uit Cyprus dat sportevenementen organiseert en atleten begeleidt.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
4 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
22 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden