Russische wielrenner Zakarin beëindigt loopbaan
MOSKOU (ANP/BELGA) - Wielrenner Ilnoer Zakarin (32) zet een punt achter zijn loopbaan. De Rus reed sinds 2021 voor Gazprom-RusVelo, dat na de Russische inval in Oekraïne zijn licentie verloor. Dit seizoen kwam de Russische renner alleen in actie tijdens de Ronde van Valencia.
In 2015 schreef hij de Ronde van Romandië op zijn naam. Twee jaar later werd hij derde in het eindklassement van de Vuelta. Verder heeft hij een ritzege in de Ronde van Frankrijk en twee ritzeges in de Ronde van Italië op zijn naam geschreven. "Ik heb meer dan twintig jaar met verschillende wedstrijden, successen en obstakels gekend. Nu ben ik klaar om verder te gaan", schreef Zakarin op sociale media.
De Rus gaat aan de slag bij Inex Club, een bedrijf uit Cyprus dat sportevenementen organiseert en atleten begeleidt.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.
3 uur geledenLOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
19 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
20 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.
1 dag geleden