Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische wet moet 'extremisten' uit alle verkiezingen weren

Russische wet moet 'extremisten' uit alle verkiezingen weren

MOSKOU (ANP/DPA) - Aanhangers en leden van "extremistische en terroristische" organisaties mogen in Rusland binnenkort aan geen enkele verkiezing meer meedoen. Dat staat volgens het Russische staatspersbureau TASS in een gewijzigd wetsvoorstel van de partij van president Vladimir Poetin.

De gewijzigde wet heeft als gevolg dat aanhangers van de gevangen oppositieleider Aleksej Navalni zich helemaal niet verkiesbaar mogen stellen. De oppositie beschuldigt de regeringspartij ervan de nieuwe wet voor eigen gewin in te voeren, als een manier om aan de macht te blijven.

Het lagerhuis ging dinsdag nog akkoord met een eerdere versie van het wetsvoorstel waarin het alleen ging om parlementsverkiezingen.

Een rechtbank zou volgende maand bepalen of Navalni's organisaties als extremistisch aangemerkt mogen worden. Maar de autoriteiten hebben eind april zijn regionale netwerk van campagnekantoren al zonder tussenkomst van een rechter op de lijst van extremistische en terroristische organisaties gezet. Navalni leidt ook een anticorruptiebeweging die zich richt op hoge regeringsfunctionarissen.

Bij de invoering van de wet kunnen niet alleen leden van Navalni's organisaties worden geweerd van deelname aan verkiezingen, maar ook Russen die hun steun aan de prominente tegenstander van Poetin hebben uitgesproken of geld hebben gedoneerd aan een van zijn organisaties.

De eerstvolgende Russische parlementsverkiezingen vinden in september plaats.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

37 minuten geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

38 minuten geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

2 uur geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

7 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

8 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

8 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

9 uur geleden