Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische wet moet 'extremisten' uit alle verkiezingen weren

Russische wet moet 'extremisten' uit alle verkiezingen weren

MOSKOU (ANP/DPA) - Aanhangers en leden van "extremistische en terroristische" organisaties mogen in Rusland binnenkort aan geen enkele verkiezing meer meedoen. Dat staat volgens het Russische staatspersbureau TASS in een gewijzigd wetsvoorstel van de partij van president Vladimir Poetin.

De gewijzigde wet heeft als gevolg dat aanhangers van de gevangen oppositieleider Aleksej Navalni zich helemaal niet verkiesbaar mogen stellen. De oppositie beschuldigt de regeringspartij ervan de nieuwe wet voor eigen gewin in te voeren, als een manier om aan de macht te blijven.

Het lagerhuis ging dinsdag nog akkoord met een eerdere versie van het wetsvoorstel waarin het alleen ging om parlementsverkiezingen.

Een rechtbank zou volgende maand bepalen of Navalni's organisaties als extremistisch aangemerkt mogen worden. Maar de autoriteiten hebben eind april zijn regionale netwerk van campagnekantoren al zonder tussenkomst van een rechter op de lijst van extremistische en terroristische organisaties gezet. Navalni leidt ook een anticorruptiebeweging die zich richt op hoge regeringsfunctionarissen.

Bij de invoering van de wet kunnen niet alleen leden van Navalni's organisaties worden geweerd van deelname aan verkiezingen, maar ook Russen die hun steun aan de prominente tegenstander van Poetin hebben uitgesproken of geld hebben gedoneerd aan een van zijn organisaties.

De eerstvolgende Russische parlementsverkiezingen vinden in september plaats.

Meer uit Buitenland

Amerikaan claimt recordsnelle beklimming van Mount Everest

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.

22 minuten geleden
Krant: medewerkers drongen aan op 250 dollarbiljet met Trump erop

WASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.

28 minuten geleden
Bultrug Timmy krijgt autopsie op Deens strand

ANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.

31 minuten geleden
VS: aanval van Iran op Koeweit is schending staakt-het-vuren

BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.

37 minuten geleden
Mensenrechtenchef VN bezorgd over escalatie Oekraïneoorlog

GENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.

2 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt in met akkoord over grote EU-lening

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.

3 uur geleden
VN-experts: snel actie nodig voor overvolle Franse gevangenissen

GENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.

3 uur geleden