Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische wet moet 'extremisten' uit alle verkiezingen weren

Russische wet moet 'extremisten' uit alle verkiezingen weren

MOSKOU (ANP/DPA) - Aanhangers en leden van "extremistische en terroristische" organisaties mogen in Rusland binnenkort aan geen enkele verkiezing meer meedoen. Dat staat volgens het Russische staatspersbureau TASS in een gewijzigd wetsvoorstel van de partij van president Vladimir Poetin.

De gewijzigde wet heeft als gevolg dat aanhangers van de gevangen oppositieleider Aleksej Navalni zich helemaal niet verkiesbaar mogen stellen. De oppositie beschuldigt de regeringspartij ervan de nieuwe wet voor eigen gewin in te voeren, als een manier om aan de macht te blijven.

Het lagerhuis ging dinsdag nog akkoord met een eerdere versie van het wetsvoorstel waarin het alleen ging om parlementsverkiezingen.

Een rechtbank zou volgende maand bepalen of Navalni's organisaties als extremistisch aangemerkt mogen worden. Maar de autoriteiten hebben eind april zijn regionale netwerk van campagnekantoren al zonder tussenkomst van een rechter op de lijst van extremistische en terroristische organisaties gezet. Navalni leidt ook een anticorruptiebeweging die zich richt op hoge regeringsfunctionarissen.

Bij de invoering van de wet kunnen niet alleen leden van Navalni's organisaties worden geweerd van deelname aan verkiezingen, maar ook Russen die hun steun aan de prominente tegenstander van Poetin hebben uitgesproken of geld hebben gedoneerd aan een van zijn organisaties.

De eerstvolgende Russische parlementsverkiezingen vinden in september plaats.

Meer uit Buitenland

Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

50 minuten geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

52 minuten geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

1 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

2 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

3 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

3 uur geleden
Kallas verwacht binnen 24 uur akkoord miljarden EU voor Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.

4 uur geleden