Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische vrouw met Amerikaans paspoort opgepakt voor hoogverraad

Russische vrouw met Amerikaans paspoort opgepakt voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/AFP) - Een 33-jarige vrouw met een Amerikaans en een Russisch paspoort is in Jekaterinenburg aangehouden op verdenking van hoogverraad. Volgens de Russische inlichtingendienst is de vrouw uit Los Angeles betrokken geweest bij de financiering van de Oekraïense strijdkrachten.

Het is niet duidelijk wanneer de vrouw is aangehouden. Volgens de inlichtingendienst FSB zamelde de vrouw geld in om onder meer munitie, wapens, medische hulpgoederen en andere zaken voor het Oekraïense leger te kopen. Daarmee voerde de vrouw acties uit "gericht tegen de nationale veiligheid van Rusland". Op hoogverraad kan tot twintig jaar cel staan.

De vrouw zou ook hebben deelgenomen aan pro-Oekraïense bijeenkomsten. In Russische media is gemeld dat ze Ksenia Karelina heet en in de VS in 2023 met een Amerikaan is getrouwd. Ze zou naar Rusland zijn gegaan om haar ouders te bezoeken.

Er zitten verscheidene Amerikanen vast in Rusland. Ze zouden kunnen worden geruild tegen Russen die in de VS gevangen zitten.

Meer uit Buitenland

Parlementsvoorzitter Venezuela kondigt vrijlating gevangenen aan

CARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.

45 minuten geleden
Doden gemeld na aanvallen Israël op Gaza, onder wie kinderen

KHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - Israëlische strijdkrachten hebben met verschillende aanvallen op Gaza donderdag zeker zeven Palestijnen gedood. Onder de slachtoffers zijn vier kinderen, zegt het burgerbeschermingsagentschap tegen persbureau AFP.

2 uur geleden
President Brazilië spreekt veto uit over lagere straf voorganger

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft zijn veto uitgesproken over een wet waarmee het congres de celstraf van 27 jaar voor Lula's voorganger, Jair Bolsonaro, aanzienlijk wil verlagen. Het parlement heeft het voorstel in meerderheid aangenomen, maar Lula dwarsboomt het voorlopig met zijn veto. Het congres kan het veto ongedaan maken.

2 uur geleden
Macron: VS onttrekken zich aan internationale regels

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt dat de Verenigde Staten zich afwenden van bondgenoten en zich onttrekken aan de internationale regels. "Multilaterale instellingen functioneren steeds minder effectief", verklaarde hij in een toespraak voor Franse ambassadeurs.

4 uur geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om met Trump te bezegelen

KYIV (ANP) - De veiligheidsgaranties die de Verenigde Staten Oekraïne zouden willen bieden, zijn volgens Kyiv in principe klaar om te worden bezegeld. Het voorwerk is af en de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky kunnen het nu samen afronden, zegt de laatste.

5 uur geleden
Bronnen: eigenaren afgebrande Zwitserse bar vrijdag ondervraagd

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De Franse eigenaren van de bar in Zwitserland, die in de nieuwjaarsnacht afbrandde, worden vrijdag ondervraagd, melden bronnen dicht bij het onderzoek. Het echtpaar wordt verdacht van nalatigheid. Dinsdag maakte burgemeester Nicolas Féraud bekend dat de bar al sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.

5 uur geleden
Europese landen waarschuwen voor storm Goretti

PARIJS (ANP/BELGA) - Meerdere Europese landen waarschuwen voor de naderende storm Goretti, die sneeuw, regen en wind met zich meebrengt. Voor een klein deel van Frankrijk, in het noordwesten, geldt alvast code rood.

7 uur geleden