Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische vrouw met Amerikaans paspoort opgepakt voor hoogverraad

Russische vrouw met Amerikaans paspoort opgepakt voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/AFP) - Een 33-jarige vrouw met een Amerikaans en een Russisch paspoort is in Jekaterinenburg aangehouden op verdenking van hoogverraad. Volgens de Russische inlichtingendienst is de vrouw uit Los Angeles betrokken geweest bij de financiering van de Oekraïense strijdkrachten.

Het is niet duidelijk wanneer de vrouw is aangehouden. Volgens de inlichtingendienst FSB zamelde de vrouw geld in om onder meer munitie, wapens, medische hulpgoederen en andere zaken voor het Oekraïense leger te kopen. Daarmee voerde de vrouw acties uit "gericht tegen de nationale veiligheid van Rusland". Op hoogverraad kan tot twintig jaar cel staan.

De vrouw zou ook hebben deelgenomen aan pro-Oekraïense bijeenkomsten. In Russische media is gemeld dat ze Ksenia Karelina heet en in de VS in 2023 met een Amerikaan is getrouwd. Ze zou naar Rusland zijn gegaan om haar ouders te bezoeken.

Er zitten verscheidene Amerikanen vast in Rusland. Ze zouden kunnen worden geruild tegen Russen die in de VS gevangen zitten.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

1 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

2 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

2 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

3 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

5 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

6 uur geleden