Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische vrouw met Amerikaans paspoort opgepakt voor hoogverraad

Russische vrouw met Amerikaans paspoort opgepakt voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/AFP) - Een 33-jarige vrouw met een Amerikaans en een Russisch paspoort is in Jekaterinenburg aangehouden op verdenking van hoogverraad. Volgens de Russische inlichtingendienst is de vrouw uit Los Angeles betrokken geweest bij de financiering van de Oekraïense strijdkrachten.

Het is niet duidelijk wanneer de vrouw is aangehouden. Volgens de inlichtingendienst FSB zamelde de vrouw geld in om onder meer munitie, wapens, medische hulpgoederen en andere zaken voor het Oekraïense leger te kopen. Daarmee voerde de vrouw acties uit "gericht tegen de nationale veiligheid van Rusland". Op hoogverraad kan tot twintig jaar cel staan.

De vrouw zou ook hebben deelgenomen aan pro-Oekraïense bijeenkomsten. In Russische media is gemeld dat ze Ksenia Karelina heet en in de VS in 2023 met een Amerikaan is getrouwd. Ze zou naar Rusland zijn gegaan om haar ouders te bezoeken.

Er zitten verscheidene Amerikanen vast in Rusland. Ze zouden kunnen worden geruild tegen Russen die in de VS gevangen zitten.

Meer uit Buitenland

Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

4 uur geleden
Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

7 uur geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

10 uur geleden
Iran stuurt via Pakistan nieuw vredesvoorstel naar VS

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.

10 uur geleden
Europeanen demonstreren op Dag van de Arbeid

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.

12 uur geleden
Hoge golven vertragen vrijlating bultrug Timmy

SKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.

13 uur geleden
Global Sumud Flotilla bevestigt: bijna alle activisten vrij

KRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.

13 uur geleden